Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A zsidókat miért utálják?...

A zsidókat miért utálják? Irigység?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek a zsidók miben másabbak a többségi társadalomnál. Nem csak itt, hanem szerte Európában meg volt a gyűlölet velük szemben.

Nekem is van zsidó felmenőm, az átlag magyarhoz képest jóval zsugoribb vagyok és szeretek pénz csinálni a semmiből. Holott nem mondanám magamat gazdagnak.

Ettől függetlenül nem hiszem azt, hogy a zsidók okosabbak lennének általában, szerintem mindössze a több pénz miatt sok zsidó került felsőoktatásba, így tettek szert magasabb pozíciókra. Én nagyon vegyes rokonsággal rendelkezem, de a klasszikus magyar paraszt (földműveléssel foglalkozó)rokonságom gondolkodását tartom a legszimpatikusabbnak.

Nálam keveredett ez a két tulajdonság és amolyan egyszerű gondolkodású, semmiből pénzt csináló ember vagyok.



2018. ápr. 8. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Egy tipp: A BUTA ember utál bárkit is....


Innentől kezdve, ha te nem a zsidókat, hanem a fideszeseket, ha nem őket hanem a cigányokat, ha nem őket, hanem a migránsokat, ha nem őket hanem a mittudomén love parádésokat utálod, akkor bizonyos szinten buta vagy és felszínes.


Ez sajnos tény.

2018. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%

"A BUTA ember utál bárkit is...."


Nem drágám, a buta ember butaságokat irkál. Mint ahogy te most tetted.

2018. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

A zsidóval nem az a baj, hogy zsidó, ahogy a cigánnyal sem az, hogy cigány.


Az emberek azokat nem kedvelik, utálják, negatív elemeknek tartják, akik saját magukat felsőbbrendűnek, kiválasztott népnek tartanak.

Amikor egy népcsoport kikiáltja magát különbnek, jobbnak a többinél, amikor direkt gerjeszti a hangulatot, hogy részvétet és sajnálatot, no meg bűntudatot váltsok ki. Amikor ezekkel zsarolják a társadalmat, amikor túltolják a propagandát, amikor törvénybe iktatnak olyat, hogy neem lehet véleményed a történelmi dolgokról, mert már az is büntetendő ha valamit tagadsz vagy felül mered bírálni, hogy nem teljesen úgy volt ahogy mondjaák.


Szóval ezek minden normális értékrendű embereknél kicsapják a biztosítékot.


Senkit nem zavar ha valaki okos, eszes, ügyes. Sőt, azoktól tanulni lehet. De ha diszkriminatív, kirekesztő, frlsőbbrendűsködő, lenéző (pl gójozás) akkor az soha nem lesz szimpatikus rajtuk kívül senkinek.

2018. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
4-es végre egy épkézláb eszmefuttatás!
2018. ápr. 8. 11:44
 5/17 A kérdező kommentje:
Én az olyan "nagymagyarokat" nem tudtam soha megérteni akik rendszeresen hangoztatják, hogy hű de okosak vagyunk, kivételesek. A kedvencem mikor a Nobel-díjjal jönnek. Akiknek azért jó része Magyarországról való zsidó. Mondjuk mikor elmennek a nagyságos atyaúristen orvosukhoz, aki magyarosított zsidó nevű fel sem tűnik nekik. Ennek ellenére istenítik. Itt hozzátenném hogy szerintem az orvosok nagy része zsidó, de ez nem azt jelenti hogy jobbak. Egyszerűen olyan körökből származnak, ahol volt lehetőség, pénz az oktatásra, trendi szakma volt közöttük a régmúltban is. De sok tudatlan orvos van ennek ellenére, vagyis akik nem jók a szakmájukban.
2018. ápr. 8. 11:52
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

""A BUTA ember utál bárkit is...."


Nem drágám, a buta ember butaságokat irkál. Mint ahogy te most tetted."


Jól van akkor.... ;)

2018. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

"Egy tipp: A BUTA ember utál bárkit is...."


Szemmel láthatóan betalált ez a mondat sokaknál, pedig milyen igaz.

2018. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek van olyan dolga, hogy utál valakit valamiért!
2018. ápr. 8. 12:52
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Elsőnek: A buta ember utál bárkit ok nélkül. Ha megvan a jó oka rá akkor nem hiszem hogy bárki buta lenne. Vannak olyan emberek akik ártanak másoknak. Ne menjünk el vallási témába, elég ha kemény bűnözőkre gondolunk. Buta lennék, mert utálok egy gyilkost, egy tolvajt vagy bárki mást aki csak ront a környezete életén? Nem hiszem. Ha úgy módosítjuk a mondatodat hogy ok nélkül csak a buták utálnak akkor teljesen igaz. Csak a buta emberek cselekednek vagy vélekednek ilyen módon olyan dolgokról amiket nem is ismernek.


2-es: Ez igaz. De nem azt kéne megvizsgálni hogy száműzték-e vagy sem, hanem hogy miért száműzték és/vagy mészárolták őket. Erre nem adtál választ. Azt elmondtad hogy te parazita férgekkel azonosítod őket, de hogy miért az megint kimaradt. Rád ennyi alapján speciel illik az amit az első írt.


A 4-esnél van igazság. A zsidók mindig is nagy hangsúlyt fektettek az oktatásra és a kultúrára. Legfőképp mert meg volt nekik tíltva a föld birtoklása, így kereskedelemből és szolgáltatásokból kellett megélniük. Ez jövedelmezőbb volt, így több pénzük lett. A zsidók lettek régen a kereskedők és a gazdagok. Emellett ténylegesen hosszú ideig felsőbbrendűnek képzelték magukat. Az írásaikban nyíltan ki is mondják. Nem meglepő hogy pár kevésbé kompetens és irigy emberből a sikereik és kiállásuk ellenszenvet vált ki. Annak ellenére hogy a mai világban már teljesen alaptalanok az ilyenek, hiszen mindenkinek megközelítőleg egyenlő lehetőségei vannak tanulni. De sok embernek könnyebb valaki másra rákenni az ő sikertelenségét.

A legjobban azok az összeesküvés elméletek amit a 8 általánost is éjszakain befejezett emberek terjesztenek, miszerint a zsidók irányítják a háttérből a világot és azon munkálkodnak hogy őt szegénységben tartsák.

Ami a mai világban még kiboríthatja az embereket az a holokauszt téma kezelése. Én mint Y generáció egy tagja úgy nőttem fel hogy állandóan a képembe volt nyomva a holokauszt, és felettem álltak a tanárok és a média és kaptam volna a kirekesztést hogyha merem megkérdőjelezni a bizonyítékokat és mertem volna nem könnyet ejteni. Ez a része egyértelműen túl van tolva.


Viszont a zsidók gyűlölete, kergetése teljesen alaptalan. Kb azért utálják az idióták a zsidókat amiért a diplomásokat is. Egyszerűen mert okosabbak és jobb életük van. És ugye könnyebb utálni valakit mint változtatni.

2018. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%
4es vagyok, én meg a 10essel értek egyet. Pacsi 😉
2018. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!