Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy alacsony és sovány pasit...

Egy alacsony és sovány pasit miért nem vesznek emberszámba, elsősorban a nők?

Figyelt kérdés
Az egész életemet végigkísérte velem szemben az állandó, lenézés, megalázó hangnemben való kommunikáció, flegmaság, levegőnek nézés, nagyképűség vagy metakommunikatív megalázás. És különösen a nőkre jellemző. Az utcán nekem kell letérni a járdáról a fűre, máskülönben én lennék a Napóleon-komplexusos mélynövésű ideggörcs, szóval egy vitából sehogy nem jöhetnék ki jól. Az eladók/ügyintézők/egyetemista "kolleginák"/tanárok bunkók, lenézőek és cinikusak velem szemben. Természetesen soha nem volt barátnőm, de még csak egy kósza szemezés sem, miközben én egy rendkívül empatikus, toleráns, ártatlan ember vagyok konzervatív családban felnőve. És tuti most azt fogjátok írni, hogy "Bezzeg a szöveged/rinyálásod alapján nagyon nem úgy tűnik" pedig de. Fájdalmas azt látni, hogy komolyabb szintű diszkriminációval kell szembesülnöm, mint a romák/feketék/melegek. Kb. úgy viszonyulnak hozzám az emberek, mint a hajléktalanokhoz. Ma is vásároltam a boltban és az eladó anélkül, hogy a szemembe nézett és köszönt volna, a kártya leolvasása után odalökte a plexitartóra a két kártyát (ugye személyesen a kezembe kellene visszaadnia) és nézett a falra. A másik kolléganőjét pedig 3-szor kellett megszólítanom, hogy szolgáljon ki. Persze az utánam jövő magas, jóképű fiúhoz azonnal készségesen hozzáállt. Utálom, hogy külső alapján megbélyegeznek és úgy viselkednek velem, mint egy számkivetettel!

2018. szept. 26. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos, aki az átlagtól eltérő, annak kompenzálnia kell ezt valamilyen más tulajdonsággal. Te pl. lehetnél elképesztően kedves. Nem biztos, hogy az eladó a magasságod miatt bánt veled így, hanem azért, mert süt belőled a frusztráció.
2018. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha az a baj, hogy sovány vagy, akkor miért nem teszel ellene? Menj konditerembe, szedj fel egy kis izmot, csináltass egy jó frizurát , és máris sikeres leszel. Kizártnak tartom, hogy a soványságod a gond. Haverom botsáska (ez a beceneve is) csont sovány, de izmosan sovány.Nincs gondja a nőkkel
2018. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Lehetséges, hogy van benned egy erős kisebbségi komplexus emiatt, és bemeséled magadnak, hogy mindenki szemét veled. És ezt most szigorúan pszichológiai oldalról nézem.

Tehát... azt írod, egész életedben ez volt. Ergo már másra nem is tudsz gondolni, és egyfolytában rettegsz, hogy mi jön a következő pillanatban. A fejedben kellene rendet tenni. Ezzel annyi könyv foglalkozik... És basszus, nekem is segítettek azok az írások, amelyek tudományos oldalról közelítik meg a témát. Tehát nem ilyen istenes, meselényes részre hajlanak.

2018. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Ha egy adott nőtől megkapnád az alapvető tiszteletet, akkor az összesre pozitìvan tudnál tekinteni?
2018. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Pontosabban hány centi magas vagy, hogy igy lenéznek?
2018. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: Kb. 169-170, nem tudom pontosan, de max ennyi. Ráadásul az arcom is kisfiús.

Egyébként sejtettem, hogy én leszek a hibás. "Komplexusos a kisugárzásod", "bebeszéled magadnak"...

Most is nyitott személyiség vagyok és amennyire tudok, próbálok toleráns és kedves lenni. De amikor egy egész életen át azt látom, hogy mindenki semmibe vesz, akkor nem tudok nem másra gondolni, minthogy megbélyegeznek az emberek a külsőm alapján. Csak akkor tudnám, hogy a kövér nőkkel vagy igazán csúnya pasikkal vajon hogy bánnak? Lehet az alacsony, sovány kombináció a legrosszabb, ami egy férfit érinthet?

2018. szept. 26. 21:21
 7/18 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha csak magaddal foglalkozol. Mások vélemémye nem a te valóságod. Ha te jól érzed magad a bőrödben, akkor nem fogják elrontani a napodat. ;)
2018. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
*vèleménye
2018. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Foglalkoz magaddal, mindenki azt teszi, hidd el! Én engemet nem érdekel más véleménye ha vagyok valahol? Így érzem jól magam, ha azon agyalok ki, mit gondol rólam, az egy idő után már örjítő! Fontosabb dolgok is vannak az életben mint, ezen agyalni, túl rövid az élet ezeken filózni!
2018. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Lehet az alacsony, sovány kombináció a legrosszabb, ami egy férfit érinthet?"


Ha ez igaz lenne, Prince nem lett volna egy szexisten. :D

2018. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!