Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szánalmas ha az...

Mennyire szánalmas ha az egyik kedvenc hobbim élelmiszerüzeletek feljelentése?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta csodálkoztam azon, hogy mekkora eltérések vannak az árak között. (Ami persze nem szeg törvényt, hiszen mindenki maga dönti el, hogy mit mennyiért ad)


Viszont bosszúból, akárhol csak lejárt terméket találtam a nébih-nél feljelentettem - névvel - hogy foglalkozzanak az üggyel, és valamiért olyan elégedett voltam, de kicsit bűntudatom is van, hogy lehet hogy az adott üzlet komoly büntetést kapott, de közben pedig az igazságérzetem azzal érvel, hogy mások észre sem veszik hogy romlott termékeket fogyasztanak. (Legalábbis a dátuma lejárt).



(Természetesen van más hobbim is, a sport, ez csak a második ,,kedvenc'', illetve nem is hobbi, hiszen amúgy is 2-3 naponta bevásárolok élelmiszerekből, és kis boltokba is gyakran járok, nagy boltok (Testo, Aldi, Lidl még soha nem hibáztak lejárattal))


2018. szept. 27. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy érted a hobbit, hogy ez életed szerves része és élvezed, akkor szerintem szánalmas, igen. De elég gyakori az emberek között az efféle.


Ha egyszerűen csinálod, mert legyen rend és fő az egészség, az más kérdés.

2018. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem elég beteges ha ez a hobbid...
2018. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Hát én dühből, felindulásból már írtam több negatív véleményt üzletekről, névvel, párszor meg is köszönték mások. De én ezt általában akkor csinálom, ha nagyon-nagyon bunkóak az eladók.

Egyszer egy kisebb boltban úgy megalázott az eladó, hogy több helyen is írtam róla, írtam a Homárnak is, de nem ott nem jelent meg (vagy lehet azt nem is küldtem el). Szoktam pozitívat is írni.


Mondjuk ez nekem nem hobbim, nekem ehhez kifejezetten rossz érzés, élmény társul.


Az egyik Aldiban én is nézegettem a leértékelt (nem szabad!!) húsokat, volt, amelyik zöldes lében úszott, szóval ez nem annyira igaz, amit írsz. Tesco, Auchan, hát azért ott is belefutni durva dolgokba...


Miért nem végzed akkor ezt főállásban? :D

2018. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
ha már magadat is szánalmasnak tartod, akkor mi most mint mondjunk neked?
2018. szept. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen rosszindulatú patkányok vagytok.


Hajduk már ezt a szöveget hogy igazságérzet meg hasonlók.

2018. szept. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem olvastátok el a részletezést végig, a sport az elsődleges hobbim, boltba se megyek addig, amig nem teljesítettem a napi sportot :p


Egyébként amúgy is sokszor megnéztem a termékeket, hogy lejártak-e amikor azt se tudtam, hogy fellehet-e jelenteni, akkor azt gondoltam, hogy az én felelősségem az, hogy NE lejárt terméket vegyek magamnak,vagy a családomnak.


Az első fejelentést akkor tettem meg, amikor egy kis üzletben minden terméken kb 20%-ra rátett az eladó(aki egyben a tuljadonos is volt), aki kb a 4 perces vásárlásomot annyival kommentálta, hogy ,,sikerült VÉGRE választani?''.... A lejáratot utóbb vettem észre, de nem vittem vissza a terméket, hanem bejelentést tettem, miután újra leellenőriztem más ua. típusú termék lejáratát.


Egyébként meglep, hogy szánalmasnak gondoljátok ezt, de talán majd megértőbbek lesznek azok akiknek már sikerült lejárt terméket vásárolni, és ezzel elrontani esteleg egy családi vacsit stb.


Egyébként azért is részleteztem a kérdést is elsősorban azzal, hogy mennyire magasak az árak. (És ehhez képest még lejártak is (!)) Nekem az fáj, hogy magas az ár :D

2018. szept. 27. 17:09
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az nem szánalmas, hogy a lejárt termékeket árusító boltokat jelented. Megnézném, akik itt pampognak, hogy jajj de gáz a kérdező, hogy puffognának, ha vennének valami romlott húsárut pl. egy élelmiszerüzletből, aztán csodálkoznának, miért fosnak..

Én nem azért fizetek, hogy romlott, lejárt szavatosságú termékeket adjanak el nekem.

2018. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Ékes példa arra, hogy ma már népmánia lett a "feljelentés".
2018. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj a nettó 130as eladón verik le...

Gratulálok neked!

2018. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Én vagyok az egyetlen, aki meg szokta szagolgatni/tapogatni a húst (a felvágásról nem is beszélve), mielőtt belerakom az ételbe? A romló húsnak bűze van... Ugyanígy a többi élelmiszerrel, az a pár másodperc nem vesz el sok időt.

Egyébként párszor már belefutottam abba, hogy romlott volt a becsomagolt áru. Ekkor szépen visszavittem blokkal, hogy ez van. Sűrű bocsánatkérések közepette megkérdezték, hogy pénzt kérek vissza vagy másik termékre szeretném cserélni? Ennyi.

Viszont egy kisboltban (ahol gyakran a tulaj az eladó) nincs mindig annyi idő mint egy hipermarketben, hogy minden nap ellenőrizze valaki minden termék szavatosságát. Ha kekeckedne és nem akarná se kicserélni, se visszafizetni, akkor megérteném a feljelentést, de így nem.

2018. szept. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!