Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Városban is ilyenek az emberek...

Városban is ilyenek az emberek, vagy ez csak falun szokás?

Figyelt kérdés

Ha meglátnak,többször találkoznak veled,elkezdenek faggatózni,hogy te kinek kije vagy,hol dolgozol,kivel élsz,stb.


Ha városba beköltözök egy panelbe,ott is ez megy?


Én nem kérdezek senkiről semmit,mert egyrészt nem érdekel,másrészt tolakodásnak tartom azt,ha valaki faggatózik.Ha valaki akar valamit magáról elmondani,majd elmondja.


2018. szept. 28. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Városban nem igen lesz ilyen, ha nagyon kisváros akkor esetleg, de azt is kétlem egyébként. :) Nálunk csak akkor jelentkezik, ha a faluk felé tartó buszokon utazok és megismernek az arcomról, hogy jé, engem már láttak, de egyébiránt nem nagyon jellemző.
2018. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

"Én nem kérdezek senkiről semmit,mert egyrészt nem érdekel,másrészt tolakodásnak tartom azt,ha valaki faggatózik.Ha valaki akar valamit magáról elmondani,majd elmondja.2


Dettó :-) De és kisvárosban is tapasztalom. És engem is zavar.

2018. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Múltkor postán fizettem be csekket,erre a nő


"Te nem ennek és ennek a testvére vagy?"

"Sosem láttalak még"

"Tudod,ott lakok tőletek pár utcányira"

"Te most mivel foglalkozol?"


Legszívesebb annyit mondtam volna neki.

"Ba-zd meg,én csak ezt a rohadt csekket szerettem volna befizetni":D


Helyette persze felvettem a jópofizós énemet...

2018. szept. 28. 11:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én érdekes módon panelban is ezt tapasztaltam/tapasztalom. 30 évig laktam panelban, ott is ez ment. Volt egy-két unatkozó, otthonülő bio-térfigyelő kamera, akik állandóan másokkal foglalkoztak, kérdezgettek, aztán persze gyorsan elterjedt a pletyka a házban. A tesómék most is panelban laknak, sokat megyek hozzájuk, ott van két öregasszony, akik szintén ilyen pletykás, kérdezgetős fajták. Lehet, faluról költöztek be panelba, aztán magukkal hozták ezt a "jó" szokásukat, nem tudom, mindenesetre fura. Én ha meglátom, kerülöm őket, ha meg kénytelen vagyok velük pár szót váltani, valami fals dumát adok nekik elő. Szerintem elhiszik, amit mondok. Amúgy általában az első kérdésük, hogy "Munkából jövök?", meg, amikor kicsit korábban érek haza, akkor "Hogyhogy ilyen korán ért haza?". Mi közük hozzá, most komolyan? Én se kérdezgetem őket, hogy mit csinálnak...
2018. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Uram isten nehogy már beszélgetni kelljen egy-két emberrel.
2018. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem az a baj, hogy beszélgetni kell egy-két emberrel, mert ha az illetőről tudom, hogy nem pletykás, akkor szívesen beszélgetek vele. Ha meg az, inkább elkerülöm, mert nem szeretnék egy egész falu/kisváros vagy ne adj' isten panelház beszédtémája lenni, főleg utóbbi esetben olyanoké, akiknek semmi közük az életemhez, mert nem is ismerem őket!
2018. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

"Uram isten nehogy már beszélgetni kelljen egy-két emberrel."


Ők jellemzően nem csak beszélgetnek, hanem faggatóznak, információt szereznek. Figyeld meg, hogy ezek a faggatózók a saját életüket általában nem tálalják ennyire ki.

2018. szept. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alain Delon ***** válasza:
55%
Panelban lehet, hogy még a közvetlen ajtószomszédodat sem fogod érdekelni, talán még akkor sem ha megölnek.
2018. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Budapesten lakom. Garantalom neked, hogy minden tarsashazban akad par raeros, szomszedfigyelos pletykagep.
2018. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Mikor még panelban laktam, az alattunk lakó kikombinálta a tesómról, hogy munkanélküli, mert egyszer hallotta, hogy napközben otthon van, miközben csak 1 hetet volt otthon szabadságon! Anyumról szintén ugyanezt találta ki, holott ő már 60 felett volt, vagyis nyugdíjas volt, nem mellesleg mellette részmunkaidőben még dolgozott, tehát az se volt igaz, hogy nem dolgozik egyáltalán! És ez egy pesti panel, nem falu...
2018. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!