Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamit nem szerettek,...

Ha valamit nem szerettek, vagy nem szeretnétek csinálni, de mások azt hangoztatják, hogy "de, biztosan fogod", akkor ti is elkezdtek még inkább csak iszonyodni attól a valamitől?

Figyelt kérdés

Vagy egy idő után engedtek a barátaitok/ismerőseitek/társadalom nyomásának?


Bocs a példaért... Bár tanulságos.

Jó példa erre a vegák vs. normális étrenden élők. Amikor egy vega elkezd papolni arról, hogy csak növényeket kellene enni, meg "szegény állatok", meg így-úgy, akkor éppen más hatást ér el nálam. Azaz: csak még inkább megkívánom a húsevést, miközben annyira bosszant a vegák hozzáállása, hogy irtózni kezdek tőlük és a növényeiktől is. DE ha senki nem cseszeget vele (és nem látok olyat, ami a vegákra emlékeztet), akkor több növényt eszek - mert senki nem juttatja eszembe akaratlanul, hogy mennyire hiányzik a hús íze.


De nem csak ez, hanem az élet más dolgai is. Csak azért hoztam fel ezt, mert ez idegesít a legkevésbé. Olyat nem akarok, amitől az agyamat elönti a... az ideg. :D



#kényszer #nemtudommitírjakmég
2018. okt. 3. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan egyszerű. Ha felnőtt ember vagy akkor nagyon sok esetben senkinek nincs joga neked "papolni", hogy mit és hogy tegyél a saját életedben. Felelősségteljes felnőttként mindenkinek joga van eldönteni, hogyan él.

annak viszont olyan dolgok az életben amihez nem füllik a fogunk de megtesszük. Vagy azért mert belátható, hogy szükséges (pl egy orvosi vizsgálat) vagy azért mert aki kéri/erölteti az többet számít mint ember, mint az a jog, hogy a saját akaratom szerint döntsek. A vegás példánál maradva: Pont nem érdekel ki hogyan papol a vegán életmód mellett én nem fogok úgy élni. Viszont, ha a párom kérné, hogy éljünk úgy; olyan ételeket készítene valószínűleg egy szavam sem lenne (dehogynem, biztos morognék az elején :D:P de megtenném érte), mert sokkal többet jelent nekem mint az, hogy mit eszek és mit nem.

2018. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, amit meg KELL tenni. Hanem azzal, aminél jogom van választani. Merthogy az a valami nem kötelező. De mondjuk a társadalom, vagy annak egy nagy rétege nem azt várná, amit választok, hanem pont a másik lehetőséget. Ekkor mondja mindenki, hogy "ó, majd meggondolod magad"... De miért erőltetik, hogy "de, meggondolod magad"? És ezzel csak megerősítenek abban, hogy rohadtul nem fogom magam meggondolni, mi több olyankor szinte a hányinger jön rám attól a megfelelési kényszertől, amit ők produkálnak és amit ők az én torkomon is le akarnak nyomni.
2018. okt. 3. 16:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam akkor ér el ilyen hatást ha érzelmi zsarolással illetve személyeskedéssel próbál rám hatni.

A te példáddal élve, van olyan vega/vegán aki azzal akar meggyőzni hogy de én állatokat gyilkolok és én egy szemét gyilkos vagyok.... most minek kéne hallgatnom arra aki emberként se képes kezelni?

Ellenben ha csak ajánlják az adott dolgot pl hogy próbáljam egyszer ki a vega kaját, tud egy jó éttermet, vagy tud valami jó receptet akkor meggondolom mertérdekesnek hangzik számomra de meghagyja a döntés lehetőségét.

2018. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!