Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hangoztatják hogy...

Miért hangoztatják hogy külföldön sem jobb?

Figyelt kérdés
Egy csomó embertől hallottam már, hogy külföldön sem jobb az élet, meg ilyesmi. Pedig nyugaton sok helyen egyértelműen jobb az élet.
2018. máj. 8. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Persze hogy jobb, csak nem egy csóresz magyarnak.

Mondjuk aki nem jeleskedik a belet kihajtós fizikai munkákban, annak biztosan nem jobb.

2018. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem arra gondolnak, hogy nem jobb, hanem arra, hogy ugyanúgy meg kell dolgozni azért kinn is, ha az ember jó életet szeretne. Sokan azt gondolják, hogy kint minden pofonegyszerű és az öledbe hullanak a dolgok, pedig ez szerintem sehol nincs így, főleg végzettség/tapasztalat és nyelvtudás nélkül. Az egy dolog, hogy sokkal többet keres az ember, de abba már sokan nem gondolnak bele, mennyivel drágább is az élet, főleg a lakhatás. Sokaktól hallom, hogy hú bezzeg kinn 1000 eurót lehet havonta keresni, nekem meg például ez csak a havi albérletem ára.. A lelki hátterébe (magány, akinél van, honvágy, stb.) pedig szintén keveset gondolnak bele. Sok olyan embert ismerek, aki kb. csak vegetál külföldön, mert ha félre is akar tenni, akkor nagyon meg kell húznia a nadrágszíjat, sokan 8 másik emberrel kénytelenek lakást bérelni, ami így 30 körül már nekem se lenne nagy buli.. Én piacképes tapasztalattal és folyékony nyelvtudással költöztem, így nem volt nehéz olyan állást találnmom, ami mellett félre is tehetek és élvezhetem is az életet, de ezért nem keveset dolgoztam, nem magától pottyant az ölembe.
2018. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha van egy értelmes szakmád, akkor jobb kint az élet, de ha nyolc osztállyal mész ki mosogatni, vagy hasonló alja munkára akkor a beledet is kidolgoztatják
2018. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismered azt a viccet mikor nem érti a kisördög, hogy miért nem kellenek őrök a Magyarok bugyrához a pokolban?
2018. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert az emberek többsége inkább megdögölne minthogy elismerje hogy a másiknak jobban megy vagy többre vitte az életben mint ö.
2018. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizetés szempontjából mindenképp jobb rengeteg embernek, főleg ha ketten-hárman tudnak bérelni egy lakást.Persze ugyanúgy dolgozni kell és drágábbak a dolgok, de én sok pénzt félretettem, igaz rakhattam volna többet is félre, de itteni fizetésből 15 év alatt se tudtam volna összespórolni azt az összeget.
2018. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Persze, hogy jobb, de ez nem úgy megy, mint ahogy a sok frissen kivándorolt elképzeli, hogy itt a semmiből nő ki a font meg az euró... Az a pech, hogy sokan azt gondolják, hogy itt nem kell erőfeszítéseket tenni a fizetésért
2018. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A munka ugyanolyan sz.ar, főleg ha végzettség nélkül mész ki, viszont több pénzt kapsz a sz.ar munkáért, többet is félre tudsz rakni, spórolni, ezért mondják azt az emberek, ha gusztustalan nehéz munkát végzel, akkor legalább fizessenek ki. Én külföldön élek már 3 éve, vendéglátásban dolgozom egy kávézóban, 4szeresét keresem annak, amit Magyarországon, ugyanannyi órában. Havi 5-600 eurókat pedig mindig félre tudok rakni. Magyarországon ezt hogy?
2018. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!