Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell kiszámolni hogy...

Hogyan kell kiszámolni hogy adott fizetéssel milyen autót célszerű venni (X összeg ne haladja meg a kocsi vételárát), vagy mik férnek bele a keretbe?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos van aki máshogy csinálná, de én elsőkörben fel mennék a használtauto.hu-ra és beirnám az alapető adatokat.

-Mennyi pénzt szánok rá (pl. 500 000 ft és 700 000 ft között)

-Van-e megkötésem évjáratban (pl. csak 2002 utáni autó érdekel)

-Van e megkötésem felszereltségben (pl. csak klímás autó jöhet szóba és olyan aminek mind a 4 ablakemelője elekromos)

-papirozás (pl. csak műszakis magyar papiros autó érdekel)

Ha ezek megvannak a kereső biztos lehetsz benne, hogy gyorsan leszűkítit a találatokat pár tipusra.

Ezeek után megnézném, hogy a kilistázott autókat:

-melyik tetszik, melyikkel tudnám elképzelni magam?

-melyiknek milyen tipushibái vannak, ezek milyen kor után jönnek elő, mennyibe kerül a javíttatása, szeretnél-e bajlódni az adott problémával

-mennyire drága az adott autó tipushoz az alkatrész, ha valamennyire értesz a szereléshez miket tudzs otthon magad is megcsinálni?

-egyéb egyedi igények mérlegelése amivel tovább

-ezzel párhuzamosan fórumok (pl. népitélet) olvasása ahol valós képet kaphatsz az egyes autókról, olyan emberektől akiknek van, volt olyan autója

szűkitheted a kört (pl. ajtól száma,kivitel)

Remélem jól értettem kérdést és ez érdekelt ha nem akkor hátha hasznos lehet más számára :)

2018. okt. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez csakis attól függ, hogy hol helyezkedik el az illető értékrendjében egy autó. Én pl. soha nem adnék ki semmilyen autóért 1,5-2 millió ft-nál nagyobb összeget. Számomra egy új, középkategóriás autó (WV Passat, Renault Talisman, Toyota Avensis, Citroen C5, Honda Accord, Skoda Octavia) nem érne meg ~9-10-11 millió ft-ot, nem nyújt 8-10 millió ft-al többet NEKEM, mint a 10-15 éves társa, vagy mondjuk egy 15 éves prémium autó. Viszont, ha már itt tartunk egy 15 éves prémium autó sem nyújt számomra 1,5 millió ft-al többet, mint egy hasonló korú középkategóriás társa. Van aki megveszi nettó 250 eft-os fiztéssel a 15 éves német prémium dízelt 3 millióért kp-ra, van aki 1 milliós fizetéssel megveszi az új francia középkategóriát 8 millióért hitelre, van aki 500 eft-os fizetéssel megveszi a 20 éves Opelt 300 eft-ért.

Szerintem közvetlen párhuzamot nem lehet vonni, eleve egy használt autó zsákbmacska, főleg a dízelek, soha nem tudhatod mikor kell turbót, magas nyomású rendszert, porlasztócsúcsot, kettős tömegűt, részecskeszűrőt cserélned. Ezek csak azon múlnak, hogy az előző tulaj hogyan használta az autót, van amelyikhez 3-400 ezer km alatt sem kell hozzányúlni, és van amelyiken 100-150e km között cserélned kell a föntebbi tételek mindegyikét, melyek egyesével egy középkategóriás autón 2-300, prémium autón 4-500 eft-os tételek.

Lehet hogy 200 eft-os fiztéssel kiköhögsz 2 milliót egy 10 éves Passatra, és elmegy neked még 10 évig komolyabb hiba nélkül, de lehet hogy 1 milliós fizetéssel belenyúlsz egy olyan 10 éves Passatba, amire az első félévben rá kell költened 1,5 havi fizetésed.

2018. okt. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!