Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G Astra teljeskörű felújítása?

G Astra teljeskörű felújítása?

Figyelt kérdés

Tetszenek a régebbi autók, mint az Opel Astra G

Azon gondolkodtam mennyibe kerülhet egy teljeskörű felújítás?


Pl.: Vennék egyet pár százért és minden alkatrészt amit kell azt cserélni, motort felújítani. Kompletten hogy még 15 évig autó legyen.

Mit kéne rajta bizosan cserélni, felújítani?

Pénz nem számítana az autó szeretete a lényeg.

Természetesen nincs ennyi pénzem, max ha egyszer nyerek kaparóson megvalósulna... de nagyon érdekel a dolog!


Értelmesnek válaszokat szeretnék a konkrét kérdésemre, az "ha a pénz nem számít akkor vegyél inkább" válaszokat nem szeretnék!


Előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2017. jún. 21. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Egy forintot nem ér maga a kocsi, szóval rákölteni se éri meg szerintem. Meg miért jó ha 3 millióba vagy egy csöves 400e ft-os G astrád? Inkább aminit rököltenél abból az összegből kocsit vegyél és ne Opelt
2017. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkatársam pár hónapja vett egy G Astrát első tulajtól 185.000km volt a motorba.

Eddig ráköltött már 300.000-et annyi minden tönkrement rajta.

2017. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
G-ből a coupe változatot keresd - fut Bertone coupe néven is - mert azokkal többet foglalkoznak mint az átlaggal. Jó esetben ha nem rozsdál akkor pár százezer ráköltés után lesz egy jó autód.
2017. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 crudy ***** válasza:
Egy teljes felujitast meg kell eloznie egy allapotfelmeresnek es addig nem lehet tudni h mit kell biztos csereoni. Nagyabol be lehet loni. A motor-hajtaslanc, karosszeria (es alvaz)-belter es futomu-fekre lehet bontani ezt az egeszet, legalabbis igy erdemes. A motortol a kerekekig: ha tenyleg tip top auto a vegcel akkor egy motorgeneral nem art. Felsikolni es felfurni a blokkot celszeru. Nem biztos h kell uj dugattyu es hajtokar szett. Lehet maradhat a fotengely, vezermutengely, szelepsor mert ezek lehetnek hibatlan allapotban sok ido utan is de egy nagyon alapos takaritas termeszetesen nem art. Minden csavar, anya es tomites csere, ha jo allapotu ha nem. A tobbit csak akkor kell cserelni ha ugy tunik h szukseges. A valtot is erdemes szetszedni es megnezni milyen allapotban van illrtve kitakaritani. Vezerles persze csere. Difiben olajcsere es takaritas, feltengelyre uj harang. Kerekagy csapagy csere. Szervo olaj mindenhol csere, rendszertisztitas es ellenorzes. Fofekhenger szokott meg meghibasodni igy talan cserelnem. Kormanymu rendszer sokatbir, nem hiszem h barmi tonkremenne benne de nyilvan ellenoriznem. Karosszeriat lekaparnam femig, kilakatolnam, ujrafestenem. A belsejet felujitanam de ez megint csak attol fugg h nez ki. Elektronika maradhat. Felfuggesztest ujraszilenteznem, fekcsoveket cserelnem, fekgarniturat ujat kapna, gatlot mennenek de rugok maradnanak. Ujrafestenem az egesz alvazat, lengokarokat es mindent. Latatlanba ennyi
2017. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek köszönöm választ, az utolsó válaszoló kimerítő választ adott, azt külön köszönöm, csak tippre egy árra kiváncsi lettem volna.


Az első válaszoló megtette azt amit kértem hogy ne írjon...


Ismétlen: Az autó szeretete a lényeg, pénz nem számít. :)

2017. jún. 21. 20:04
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
ha nem számít a pénz, akkor miért nem veszel kocsit, de most komolyan? Egy G astrába miu a jó? AZért is írtam, hogy a teljese felújítás több millió ft.
2017. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromság, egy G Astra ritka esetben érett meg egy teljeskörű felújításra, olyankor pedig megfontolandó, érdemes-e annyi pénzt, munkát ráfordítani. Venni kell egy minimum átlagos állapotút reális áron, rendszeresen szervizelgetni, kopott alkatrészeket időben cserélni, és kész.

Olyan pedig nincs, hogy teljesen rendbeteszek egy autót, és 15 évig nem kell hozzányúlni.

2017. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

motor olyan 500e ft és akkor 0km-es

váltó 200e ft kb

fék az megvan 100e ft-ból

futómű 80

stb...

nem tudjuk hogy gyári v utángyártott alkatrészeket akarsz, nem tzdjuk, hogy mennyire rozsdás stb... ezt nem lehet megmondani így.


HA meg tuningolni akarod akkor meg mégtöbb

2017. jún. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak érdekelt volna, a 15 évig autó lesz dolgot úgy értettem hogy nem esik szét amikor egyik reggel beleülök, persze hogy foglalkozni kell vele.



Annyi szól belőlem hogy jelenleg első autóm van.

Egy Swift természetesen, és kimegy a világból de minden szar baja van, érzem.

Ezért érdekelt hogy mennyibe kerülhet egy felújítás, amikor belülök és azt érzem hogy igen nem szar ez, nem ropog az... de suzukira nem költenék felújítás címszó alatt.


De ha az astra szar, mondjatok nekem egy autót, aminek megbízható a motorja, és nincs benne elekrtonika ami elromolhat (kötelezők kivételével természetesen) és ami nekem különleges, szeretem a régi autókat 2000 körülieket, kinézetre értem. Milliószor jobban tetszik egy 00' astra mint a legújabb. De ez csak az én hülyeségem :)

2017. jún. 21. 20:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Fontos szabály, hogy régi autóra nem költünk mert akkor nincs megállás.
2017. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!