Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Teilhard de Chardin kozmológiá...

Polühümnié kérdése:

Teilhard de Chardin kozmológiájában használja a "Világegyetem Szövetanyaga" kifejezést - mit ért a Világegyetem Szövetanyaga alatt?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 11:03
 1/1 Mojjo ***** válasza:
100%

Ezt inkább a bölcsészet, vagy esetleg ezotéria témakörökben kéne megkérdezni, ugyanis vajmi kevés köze van a természettudományokhoz. Műveiben homályosan filozófál ugyan természettudományokról, anyagról, világegyetemről, de ezek az elmélkedései nem tartoznak a természettudományok tárgykörébe, sokkalta inkább egy olyan embernek a gondolatai, aki valójában nem érti azt, hogy hogyan működnek a természettudományok, mely eredményt hogyan is értük el, mi mit is jelent, viszont nagyon meg akarja mondani a tutit, a saját belső érzései, világlátása tükrében. Kavarognak a fejében a fogalmak, érzések, és nem áll össze igazán, így félinformációkból, félreértett ismeretekből és a saját érzéseiből gyúr egy zavaros masszát.


A világegyetem szövetanyaga gyakran felbukkanó fogalom, de - mint ahogy az ilyen emberek műveiben szokott lenni - nincs igazán lefektetve, hogy mit is jelent, sőt leginkább mikor mit. Nagyjából azt a valamit, amiből alapvetően felépül a világegyetem, ami tovább már valóban oszthatatlan, amit nem lehet jobban elemi részekre bontani - csak éppen de Chardin ezt valami egyetlen és egységes létezőnek tekinti, ami szétvághatatlanul és teljes egészében kitölti a világegyetemet. Ebből keletkezik ná

la minden. Amennyire kiveszem, _természetesen_ (mert ilyen embereknél ez a motívum mindig megjelenik) az energia a világegyetem szövetének egy alap megjelenési formája.


Őszintén, ha filozófia szakos vagy, akkor esetleg érdekes lehet, de amúgy agyzsibbasztó sületlenségek halmaza, amit ez az ember összeírkált. Semmit nem fogsz megtudni a világ működéséről, felépítéséről, semmiről, ha az ő zagyvaságait olvasod.

2016. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!