Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetek önmagát nevén...

2 évesetek önmagát nevén nevezi vagy az "én" kifejezést használja?

Figyelt kérdés

Most voltunk státuszon. Ott kérdezték, hogy megnevezi-e magát. Az enyém meg csak szavakat mond, elég sokat, de a nevét pl nem. Ha valamit egyedül szeretne csinálni akkor mondja, hogy Én-közbe magára mutat. Azt mondták ez nem számít megevezésnek, de nitt minden eltérésre csak legyintenek. Más 2 éves is csinál ilyet?

(tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de már 2 hete agyalok rajta, hogy nincs-e valami gond)


2015. máj. 6. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nalunk azt mondja, hogy pl Bencéé. Ramutat a jatekra es mondja hogy kie, a tesoja nevet vagy a sajatjat. De a telefonnal is pl. Mondja, hogy anyae, apae, dedie.. stb
2015. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 évesen még nem sokat beszélt a fiam, de a nevén nevezte magát. Az "én" megnevezést csak olyan 2,5 éves kora körül kezdte el, de még most, 3 évesem is sokszor a nevén nevezi magát. Szerintem teljesen mindegy, semmi gond nincs a gyerekeddel.
2015. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindenki másnak mondja a nevét ő is, csak a sajátját nem akarja.
2015. máj. 6. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Neha szoktam mondani neki h Eniko, erre az a valasz h Bodi vadok! ( Bogi vagyok) es mondja hozza a vezeteknevet. Ha megkerdezem h ki csinalta akkor azt mondja h en, de vannak helyzetek amikor a nevet hasznalja. Kereken ket evesen meg nem csinalta, most lesz 27 honapos, de mar kb egy honapja masfel csinalja.
2015. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne agyalj ezen. Az én gyerekem 3-évesen nem azt mondta, hogy az "enyém" hanem azt, hogy a "tiéd" vagy azt, hogy "Pistié", és közben tudta, hogy saját magáról beszél (mert a felnőttek is ezt mondják neki, hogy a "tiéd" vagy azt, hogy "pistié") A mi védőnőnknek meg ez volt a baja.

Komolyan, semmi bajom a védőnőkkel, de néha az az érzésem, hogy csak arra megy ki náluk a játék, hogy valami "rendelleneset" találjanak a gyerekeknél.

2015. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kétévesen kezdett csak beszélni. 3 éves volt majdnem, mikor "megfordult a nézőpontja", pl ha azt akarta mondani, hogy 2megmosod a hajam", akkor azt is mondta, nem pedig mint korábban, hogy "megmosom a hajad" :)


Viszont soha nem nevezte magát a nevén.

2015. máj. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!