Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges ilyen? (lent)

Lehetséges ilyen? (lent)

Figyelt kérdés

Hogy valakit tizenevesen nagy trauma ér és annyira megviseli hogy pár év múlva szociopatanak diagnosztizálják de mégsem az.

Egy barátomról lenne szó.

Velem is volt olyan hogy nagyon rossz dolog ért és utana sokaig nem tudtam semmit érezni semmikor, meg most se annyira. Nem izgat ha másokat megsért amit teszek, alig szeretek valakit. Ebből kifolyólag gondolom hogy a barátomnak nincs akkora baja.


2018. okt. 12. 16:37
 1/4 TR75 ***** válasza:

Nagy trauma miatt inkább PTSD lehetséges, nem szociopátia.

A szociopátiát inkább gyerekkori elhanyagolás/bántalmazás és rossz körülmények következményének tartják.

2018. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valahol biztos sántít a sztori.

Előttem szóló jót írt, a trauma PTSD-t okozhat, olyanról még csak nem is hallottam, hogy szociopatává tesz valakit, de amúgy csak papíron; igazából eskü nem az. Nem igazán értem.

Ő mondja hogy nem az?

Sugallat?

Az, hogy ez szakember szociopátiával diagnosztizál valamit, elég erős szerintem. Ha valaki félrevezet egy szakembert, hogy ő igenis szociopata, az még erősebb.

2018. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"de amúgy csak papíron; igazából eskü nem az. "

Ezt hogy érted?

2018. okt. 12. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Cinizmus volt.


Nem értem, hogy lehet hogy egy szakember diagnosztizálja, "de mégsem az"?

Ki mondja hogy nem az? Ő? Te véded ilyen téren?

2018. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!