Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatom meg a...

Hogyan változtathatom meg a negatív látásmódomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve azt érzem hogy emberileg tönkre mentem. Tele vagyok negativ előítéletekkel és semmihez nem tudok pozitívan hozzáálni. Nem boldogít semmi , úgy érzem ,nekem minden csak pillanatnyi örömet okoz. Telhetetlen vagyok de ha valamit elérek onnantól kezdve nem érdekel így vagyok ezzel a párkapcsolatban és a tárgyakkal is. Próbálkoztam sokféle munkahellyel de mindegyiket abbahagytam , mert nem tudok kitartani mellettük. Külföldi munkahelynél azt éreztem, hogy nem lesz életem mellette az itthonál , hogy nem fogok tudni félretenni. Egyszerűen képtelen vagyok egy jó döntést meghozni és ezáltal csak tengődök sőt szerintem nagyon rossz irányba haladok. 20 évesen egy érzelmi roncs vagyok , kilátástalan jövőképpel. Nem tudok egy célt kitűzni magam elé amire felépíthetném az életem , mert nem vagy csak nagyon kis ideig érdekelnek a dolgok. Szeretnék változtatni magamon, a hozzáállásomon,pozitív és teljes életet akarok élni és elnyomni ezt a feketeséget ami urrá lett rajtam. Ezért szeretném kérni a ti véleményeteket, tapasztalatotokat , hogy megváltozhassak.

2018. okt. 18. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is ebben a cipőben járok. Azt tudom tanácsolni, hogy a befelé fordulás segít, próbálj meg elvonatkoztatni a társadalmi elvárásoktól, és fókuszálj arra, ami téged valóban boldoggá tesz. Fogyasztói társadalomban élünk, ahol az az elvárás, hogy legyen sok pénzed, legyenek menő cuccaid, halmozd fel a tárgyakat magad körül, vásárolj, költekezz, dolgozzál, túlórázz, végezz egyetemet, és legyen menő állásod, hogy tudjál jó sok mindenre költeni. Én beláttam, hogy ez az élet nem nekem való, én megelégszem azzal, hogy élek, mégha ez nem is felel meg a mai társadalmi elvárásoknak, értékeknek. Afféle hippinek tartom magam, akit nem érdekel a divat, a tv, a közösségi média nyomása, próbálom minél kevesebb tárggyal körülvenni magam, próbálok minél egyszerűbben élni, természetbe járni a kutyámmal, és a saját utamat járni. Amit te leírtál, az pontosan ez a társadalmi elvárás okozta stressz, amiben te nem érzed jól magad. Nem akarsz a munkának élni azért, hogy fizesd a csekkeket, és vásárolj, vásárolj, vásárolj, hanem élni akarsz. Hát éljél. Nem baj, ha otthagysz egy szar munkahelyet, sőt, hagyd is ott. Én pl. azonnal otthagytam egy munkahelyet, ahol be akarták vezetni az állandó kötelező túlórát. Fogyasztói rabszolgák vagyunk, én nem fogom hagyni, hogy az életem rámenjen egy rohadt cégnek a kényelmére, az én kényelmem sokkal fontosabb. Rövid az élet, ezt éreztem már 24 évesen is, ahhoz, hogy ebbe a mókuskerékbe én belemenjek. Keresd a valódi értékeket.
2018. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszönöm! Van aki meg hasonló helyzetben van?
2018. okt. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!