Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatom meg a...

Hogyan változtathatom meg a negatív gondolataimat, ha csak félelmet és kétségbeesést érzek most?

Figyelt kérdés

Van rá valami módszer? Agykontroll és egyéb technikák most nem váltak be, mert úgy érzem, hogy csak hazudok magamnak.

Nagy gázban vagyok. Mit tehetnék? Nagyon szeretném megjavítani az életem.



2016. jún. 2. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az aktuális problémád gyökerével foglalkozz. Azzal szerintem többre mész.
2016. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólóval, annyiban kiegészítve, hogy a negatív gondolatokkal ne azonosulj. Csak gondolatok. Nem következnek be attól, hogy átvonulnak rajtad (ez utóbbi legyen a hozzáállásod azokhoz, hogy átvonulnak).

Szerintem a kényszeres erőltetésnek nincs értelme. Meditálj, de csak relaxáció végett, és meglátod majd, hogy éber állapotban is nyugodtabb leszel.

2016. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Légy hálás! Próbálj meg arra koncentrálni, amid van, ne arra, amid nincs. maradj a jelenben! Ennyi mondat ide nagyon kevés. Hallgass jó mentálhigiénés szakembert: Pál Feri, Müller Péter, Almási Kitti stb.

https://www.youtube.com/watch?v=JGBLOVkUFe8

2016. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ozmium42 ***** válasza:
2016. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólók jókat írtak. Én azt tudom mellé tanácsolni, hogy ha a nyugalom elérése a célod akkor olvass a sztoicizmusról. Epiktétos kézikönyvecskéje például rövid és még ma is jól érthető.

[link]

(mondjuk az előszót érdemes átugorni, mert fárasztóan nehézkes)

2016. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert mi a gond? Egèszsèges vagy? Van hol laknod, mit enned stb? Mert akkor szard le a negatív gondolataidat ès koncentràlj a pozitìvakra. Vagy kèrj segítsèget, de ne gyógyszereset.
2016. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!