Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik egyes lányok...

Miért szeretik egyes lányok ennyire a koreai popot, Távol-Keleti kultúrát, azt a világot?

Figyelt kérdés

Nem csak tizenévesekre jellemző, az ismeretségi körömben huszonéves lányok is mutathatják még ezt a tulajdonságot, igazából egy Keleti nyelvek-, és kultúrák szakos volt évfolyamtársam kapcsán jutott eszembe a kérdés. A csajszi is nyilván tipikus anime-rajongó, meg koreai popot hallgat, és felmerült bennem a kérdés, hogy ezek a lányok miért rajonganak ennyire (sztem általában betegesen) például ezekért a nagyon feminim, koreai énekesek iránt, akiknek általában nem is beszélik a nyelvüket? Vagy elég az animére gondolni. A környezetemben úgy tapasztaltam, hogy pl. a túlzott anime-rajongás vmilyen gyerekkori családon belüli traumára vezethető vissza, illetve ezek a lányok az ismeretségi körömben, akik ilyen koreai fanok, alig, vagy egyáltalán nem voltak még együtt férfival szexuális téren akár 20 évesen se, laikusként arra gondolok ez is kapcsolatban lehet ezek iránt a ,,művészek,, iránti rajongásukban, de nem értek a témához. Valakinek esetleg van erről bármiféle konkrét tudása utánaolvasás kapcsán?


Nem szeretnék mocskolódást, akármit, sztem akinek meg kell értenie az érti a kérdésemet, előre is köszönöm a válaszokat!


20/f



2018. okt. 23. 19:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
35%

Jön a triggered ARMY, mindenki fusson...

Amúgy a koreai pop most trendingel az egész világon, youtubeon trendingelnek már k-pop videók Magyarországon is, collabok amerikai előadokkal stb. Régen is voltak koreai csapatok akik kitörtek sikeresen a nyugati piacra de most jobban felvan kapva az egész, de pár éven belül lecseng ez is mint minden őrület.

Engem ez annyira nem zavar egészen addig amíg az átlag koreai mentalitást ès hozzáállást át nem veszik(szuper konzervatív, sokszor nagyon szexista, a melegség még mindig tabu téma náluk stb)

2018. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

Mert újdonság volt, ezért felkapták, és így menő lett;

Egyre és egyre jobban elterjedt.


Meg mert lehet, hogy jó:)

Vagy pl nemtom van benne lehet nekik egy ilyen szabad életérzés, egy ilyen lelket felszabadító


Vagy pl hogy olyan kis lájtos/light

Vagy jó a tánc, vagy színes és érdekes, fantasztikus világ esetleg;


Amúgy én még nem nagyon hallgattam ilyeneket , nem nagyon ismerem, nem vagyok túlzottan jártas, de volt már iylesmi, amit hallgattam, és tetszett.


Meg amúgy kiszakadni a mostani monoton környezetükből, világukból


Átemeli,kiemeli őket egy másik világba, ami nem annyir a megszokott idehaza.

2018. okt. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

Azok táborát erősítem, akik szeretik az animék, mangák világát, és előszeretettel hallgatnak koreai és japán zenéket.


Egyszer láttam egy videót, amiben ázsiai tinédzserek beszélnek arról, hogy milyen volt olyan országba költözniük, ahol viszonylag kevés ázsiai van, és ők különlegesnek számítottak. Ők azt mondták el, hogy szép lassan, akaratukon kívül nekik az adott országbeli emberek, viselkedés lett a norma. Ezt leginkább úgy lehet megmagyarázni, hogy mikor Simsben megcsinálta magát, akkor akaratán kívül is egy fehér, szőke és kékszemű lányt választott. Nos, szerintem ez történhetett ebben az esetben is.

Aki egyszer belecsöppen az ázsiai sorozatok világába, előszeretettel néz egyre többet és többet. Valószínűnek tartom, hogy itt is akaratunkon kívül alakultak át bennünk, hogy mi a normális, és mi nem.


Tehát lehet, hogy magyarországon még nem elfogadott, ha egy fiú festi a haját és sminkel, de az adott országba lehet, hogy ez még elvárás is. És egyébként hihetetlen, hogy sok mindenki elhiszi, hogy pl. a BTS tagok élvezik, hogy mindig más színű a hajuk, meg ki vannak sminkelve a színpadra és a klippekbe, mert nem, nem élvezik, de ez is a feladataik között van.


Az animék világába gyakran szoktak menekülni, de csak tudnak valamit adni, ha ennyire szeretik őket, nem? Bár én inkább mangás vagyok, de ha kerestem valamilyen történetet, akkor 90%-ban az animéknél vagy a mangáknál találtam meg, és nem másnál. Azért szeretjük őket, mert rengeteg műfaj, stílus, történet van, persze itt is előkerülnek a sablonok, de azért akadnak nagyon egyedi és különleges darabok is.


Bizonyos szinten téged is meg kell értenünk. Én sem értettem egy ideig, hogy miért szeretik az amerikai hip-hopnak nevezett dolgot és a magyar hiro meg nem tudom milyen zenéket, de nem célom, nem érdekem,hogy ezeket ne szeressék. Mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy mit szeret, mit nem, tisztelnünk kell egymást nem csak pozitív, de negatív vélemények terén egyaránt. Nem foghatjuk a másikra, hogy azért szereti az adott műfajt, mert valami rossz dolog történt vele.

2018. okt. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem gond az, ha valaki szeret valamit, de a beteges rajongás az már egy komoly pszichológiai gond.
2018. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
15%

16 éves vagyok imádom a kpoppot főleg a BTS-t, hogy miért?

Mert:

-kedves, értelmes fiúk

-őszinte és erőt adó dalokat írnak nekünk,rajongóknak

-irtó cukik,helyesek, dögösek at the same time

-freaking jó hangjuk van és valami hihetetlenül táncolnak

-a dalaiktól,vagy ha már csak meglátom őket mindig happy leszek

-miótta ismerem őket minden nap boldog vagyok mert van miért felkelni

-annyira szeretik egymást,mintha családtagok lennének (már azok is💜)

-imádják a rajongókat

Ez még a negyede se annak, amiért szeretem őket,so yeah, thats it


És nem azt mondom hogy ez csak a Bangtan nyilván minden banda szereti a rajongókat és azok a rajongók is ilyen véleményel vannak a bandáról


But i'm ARMY forever 💜💜💜

2018. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
100%
Engem elsősoron a zene és a kúltúra fogott meg. De a divat is érdekes és a fiúk sem rosszak.😂❤
2018. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

1. Az anime nem Koreai hanem Japán.

2. Nem érem mi bajod van azzal h v kit érdekel egy másik kultúra.


"A környezetemben úgy tapasztaltam, hogy pl. a túlzott anime-rajongás vmilyen gyerekkori családon belüli traumára vezethető vissza"


Én meg úgy tapasztalom h a hozzád hasonlóknak ugyan fogalmuk sincs a szubkultúráról de imádnak mindenfélét beleképzelni, pl most csak 2 full különbözőt kevertél össze. (K POP Koreai zene. Anime Japán animácios film. )


"illetve ezek a lányok az ismeretségi körömben, akik ilyen koreai fanok, alig, vagy egyáltalán nem voltak még együtt férfival szexuális téren "


Ez h jön a K POP-hoz meg az Animéhez ?

Egyébként meg mért is tartozik rád h melyik lány kivel és mikor csinálja ? (Kono Hentai :D)


" laikusként arra gondolok ez is kapcsolatban lehet ezek iránt a ,,művészek,, iránti rajongásukban, de nem értek a témához"


Te csak két 2 full különböző műfajt mostál össze az előbb és te mondod h nem értenek hozzá ?


Vehetnél Hitlertől is etika órákat.


Egyébként meg magánügye mindenikek h ki mit szeret azt miért és kivel is dug.

2018. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17-es, ha már így ,,visszatámadtál,, , válaszolok:

Nem véletlenül említem a két ,,különböző kultúrát,, (kb annyira különböző a mi szemszögünkből, mint az osztrák és a német, de megint én leszek a paraszt, már tudom előre), azért megtisztelő, ha nem feltételezi rólam vki, hogy tudom, az anime japán eredetű.

A 2-ra válaszolva, épp ez a kérdésem lényege, hogy van-e kapcsolat a kettő között, de látom ezt már nem sikerült feldolgozni, mert betriggereltem a szenzorokat.


Ííígy van, csak előkerült a nácizmus :DDD

(és még én vagyok a szemedben az előítéletes, lol)

2018. okt. 25. 00:07
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
30 éves animekedvelő fiúként válaszolok. Az én korcsoportomban azok kedvelték meg az animéket, akiknek elegük volt a TV túlamerikásodott birkaéletre befolyásoló szennyéből és az A+ TV pont ebben az időben jelent meg. (Vagyis amikor elkezdődött a szennyfolyam.) Nem magasztolásból, de én pontosan az animések között ismertem meg a legnormálisabban gondolkodó fiatalokat. Tehát nem kéne általánosítva abból kiindulni, hogy biztosan valamilyen lelki abberációnk van.
2018. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűbben mondva: az animék egy sokkal színesebb és értelmesebb új világot nyitottak ki.
2018. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!