Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik egyes lányok...

Miért szeretik egyes lányok ennyire a koreai popot, Távol-Keleti kultúrát, azt a világot?

Figyelt kérdés

Nem csak tizenévesekre jellemző, az ismeretségi körömben huszonéves lányok is mutathatják még ezt a tulajdonságot, igazából egy Keleti nyelvek-, és kultúrák szakos volt évfolyamtársam kapcsán jutott eszembe a kérdés. A csajszi is nyilván tipikus anime-rajongó, meg koreai popot hallgat, és felmerült bennem a kérdés, hogy ezek a lányok miért rajonganak ennyire (sztem általában betegesen) például ezekért a nagyon feminim, koreai énekesek iránt, akiknek általában nem is beszélik a nyelvüket? Vagy elég az animére gondolni. A környezetemben úgy tapasztaltam, hogy pl. a túlzott anime-rajongás vmilyen gyerekkori családon belüli traumára vezethető vissza, illetve ezek a lányok az ismeretségi körömben, akik ilyen koreai fanok, alig, vagy egyáltalán nem voltak még együtt férfival szexuális téren akár 20 évesen se, laikusként arra gondolok ez is kapcsolatban lehet ezek iránt a ,,művészek,, iránti rajongásukban, de nem értek a témához. Valakinek esetleg van erről bármiféle konkrét tudása utánaolvasás kapcsán?


Nem szeretnék mocskolódást, akármit, sztem akinek meg kell értenie az érti a kérdésemet, előre is köszönöm a válaszokat!


20/f



2018. okt. 23. 19:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%

" azért megtisztelő, ha nem feltételezi rólam vki, hogy tudom, az anime japán eredetű"


Hát feltételeztem mivel alap dolgokat sem tudsz Japánul.

Bár személy szerint nálam az volt az igazán mélypont mikor egy csávesz a Katana-ra mondta h Kínai.


Ja és igen ahogy előttem írták az animék sokkal változatosabbak mint az 1 kaptafára készülő amcsi szuperhősfilmek.

De persze kinek mi.

2018. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
66%

Hi én is 20/F vagyok és igen... szeretem a kpopot nem vagyok fanatikus de tetszenek a női bandák csinosak szépek időnként szexisek (néha túlzottan is) van egy pár jó zenéjük is és igen a fiúk ott tényleg "kicsit" lányosak! De viszont a kpop nem az a hu de sok szinű műfaj (olvastam az első kommentek közt) de mint a többi műfaj itt is vannak slágerek és jó zenék (gangnam style, mamamoo [ez banda])


De a kérdésedre kielégítő választ adva

A legtöbb szinte az összes fiu banda tényleg ápolt néha túlzottan is! Egézséges nem dohányoznak fittek És van ez az elérhetetlen aurájuk amik körbe veszik őket! Emiatt nagyon vonzóak a lányok szemében (ezt az aurát ugy hivják rabszolga contract! :D) komolyan nem vicc meg tiltják még a 23-24 éves felnőtt srácoknak is hogy barátnőjük legyen! Pedig aztán már 3-5 éve a pályán vannak azaz a lemezkiadonak megtérült a kiadásaik sőt profitáltak is a srácokból!


De persze ugy van feltüntetve a "médiába" hogy most nem akarnak kapcsolatot mivel nem lenne idejük rá ami lényegeben igaz mert nagyon kizsákmányolják őket a lemezkiadok!


+ még ezeknek a srácoknak... nem volt kapcsolatuk 20-25 évesen sem! szűzek és mint a Szűzeség nagyon ritka és ami ritka az sokat ér persze igy vannak a lányok is sőt őket szerintem durvábban is fogják de őket viszont mutogatják a színpadon szoval ott is meg van ez a kettős mérce is de vannak olyan dolgok amik "UNIVERZÁLISAK" pl legyenek soványak fittek ne dohányzannak ne legyenek párkapcsolatba a debütálás után minimum 5-7 év után na meg legyenek jó szűkös ruhákba amik sokszor kínos és kényelmetlen (nő:fenék kilátszodás, férfi:nadrág repedés)

2018. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
68%
őket ez élteti mint engem pl.: a NSDAP!
2018. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
100%

Szia!

20/l vagyok, szeretem az animéket, a kóreai drámákat és a k-popot.


A keleti kultúra nem egy most felkapott dolog. Magyarországon már elég régóta "közkedvelt" és manapság egyre inkább az.

Ha már "kelet", akkor ne hagyjuk ki sztem a közelkeletet sem, mert az is nagy befolyással volt itt. És a közel-kelet kapcsolatban van a távol-kelettel egy bizonyos fokig, szóval onnan is jöhetett egy része.

Csak úgy példák japán kultúráról Mo.-on:

Híres költők versei, Haikuk, keleti mese fordítások. Egész sok van szerintem. Bár lehet, hogy tévedek, ki tudja :D


Saját élet. Kihagyható:

***

Én személy szerint nem azért kezdtem el animét nézni, mert vmi trauma ért. Van közük egymáshoz, de más téren, majd lentebb írom is.

A keleti embereket már kiskorom óta szeretem. Tudni kell rólam, hogy "szem fétisem" van. Kicsit furin néz ki így leírva... :D Mindenesetre szerintem nincs olyan szem, ami ronda lenne. (Pl. szegény kutyánk megvakult és teljesen opálos a szembogara, de szerintem még így is gyönyörű.) A keleti szemeket szerettem mindig is a legjobban, mert egy mesebeli róka szemére hasonlítottak.

Én imádtam (imádom) a meséket, népmeséket. Azokon nőttem fel. És a kedvenc szereplőim a ravasz, csavaros eszű karakterek voltak - rókák, juhászok, Pán Péter,..stb. Őket természetesen vágott szemmel ábrázolták legtöbbször, ezért IS terelődtem a keleti kultúra felé. De már a keleti mesék is vonzottak - pl. Az aranyecset.

Utána olyan 10-11 éves koromban a családommal együtt láttam a Yamada családot, ami egy nagyon kedves japán mesefilm.

De ezek úgy elhaltak. Inkább fantasy-kat olvastam (amiben még ott van a mesevilág). Meséket is néztem a tévéket, de elég idiótákat, míg rá nem találtam az Aang a levegőidomár nevű sorozatra, amiben nagyon sok keleti kultúra keveredik.

Ennek a sorozatnak hála találtam rá egy kedves ismerősömre, aki behúzott engem az animék világába. Azokat azért szeretem, mert megnyugtatnak és olyan velük, mintha egy másik világban élnél, így nem kell törődnöd az otthoni gondokkal - szüleim és nővérem folyton veszekedtek a földszinten, nagymamám is, anyukám folyton kimerülten és ingerülten ért haza... nem volt kellemes. Az animével kikapcsolódtam, de nem amiatt kezdtem el nézni.

Majd egy másik barátnőm miatt elkezdtem nézni a koreai drámákat, de nem sokáig néztem őket, mert túl hosszúak nekem,... stb. De azért néha-néha nézek párat, nem rosszak. De végülis így kavarodtam el a koreai Pop zenéig.

Az első banda, akiket hallgattam, a CNBlue voltak. Mondhatni kicsit Beatles-es beütésük van, de mégis keverednek benne a keleti hangzások. Később fokozatosan átváltottam más zenei műfajokra (K-popon belül), míg el nem értem a rockosabb, rappelős fajtákig. Hogy miért szeretem, nem tudom. Én nagyon sok műfajt kedvelek. Egyedül a rappet nem kedvelem. (Tudom, az előbb írtam, hogy olyat hallgatok, de nincs bennük olyan sok rész, azok olyan elviselhetőek.) De mindenkinek más tetszik... Ez teljesen ízlés kérdése.

Én szerintem annyira nem rajongok különösképpen a k-popos arcokért... én alapból szeretem a keleti arcokat. Egyszerűen szépek és alapból kicsit nőiesek (persze vannak kivételek).

Ja és igen, szűz vagyok, de az inkább a személyiségem miatt van. Amit nem a kelet formált meg, hanem a családom :D

***


Összességében szerintem ez teljesen ízlés kérdése (hogy ki mit néz/hallgat).

A mai világban én úgy látom, minden a pénz és a szex körül forog. Csak nézd meg a reklámokat...

Egy k-popos arca még ha nőies is, akkor is vonzó. A keleti kultúrában meg nem a bicepszek a menőek, szépek, szexisek. Én így látom.

A beteges rajongást sokszor én sem értem. De voltál már vmilyen banda koncertjén?

Személyes tapasztalat:

- Velencei Fesztivál vagy mi - két részeg csaj lihegett és sikítozott a fülembe, hogy "Jézusom, nem hiszem el, hogy XY banda itt van.... Nyaff, nyaff...

- Imagine Dragons koncert - No comment... Na jó, esetleg annyi, hogy örültem a füldugóknak. Nem a hangszórók miatt. És egy kicsit megbántam, hogy álló jegyet vettem előre.

Mindenütt van ilyen, nem csak a K-popban. Szörnyű.

Viszont egy kicsit megértem ezeket a rajongókat, mert amikor láthatod a kedvencedet, akkor hihetetlenül boldog vagy, de valakinél ez kicsit hisztisen ütközik ki. Ez van.


A szűziességről:

Ismerek olyan csajokat, akik imádják a k-popot, de már bepasiztak. Illetve animéseket is. Idősebbeket is.

De sok olyat is ismerek, akik mindig egyedül voltak. Szerintem ez úgy eloszlik: 50-50%.

De lehet abban valami, amit leírtál. Lehet összefüggés.

Talán csak annyi, hogy aki animézik - és nagyon odavan érte - az nehezen találja meg a közös hangot a többiekkel. Meg sokan elítélően néznek azokra, akik szeretik a keleti kultúrát, így sokat inkább csendben maradnak. Így még barátokat is elég nehéz szerezni, nemhogy egy partnert.

De az is lehet, hogy akiket érdekli a keleti kultúra és még szűzek, azokat nem köti le a mai pénz és szex központú álláspont, így nem is érdekli őket olyan nagyon a téma.

Viszont nem hiszem, hogy ez kapcsolatban áll azzal, hogy a K-popos idolokat szereti.


De esetleg csinálhatnál egy kérdőívet, elég érdekes lehetne :)


Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett :/

De remélem volt benne vmi új.

2018. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:

Hello! Szintén 20/f vagyok (de sokan vagyunk 20 évesek... :)) Én kb 4 éve nézek animéket de nem vagyok tulságosan rájuk kattanva. Hogy hogyan kezdődött és mi volt az első animém, na azok vicces dologok. Anno néztem a Grimm című sorozatot hetente az indavideon. Aztán egyszer mikor rákerestem a "grimm"-re kiadott a taalálatok között egy animét (van egy elég jó és szorgos fordító aki így hívja magát) és csak kiváncsiság képpen rámentem a vidóra. Na hát ez a High School dxd volt és még csak nem is az első része... Utána végignéztem az egészet (Nem a kedvenc animém és eléggé mutogatós). Ezután valahogy ez az animés dolog elkezdett érdekelni és elkezdtem keresgélni animéket. Nos tudni kell, hogy az anime világban is rengeteg hulladék van csak úgy mint mindenhol. De a jó animék szerintem kimondottan jók. És itt rátérnék a rajzfilmekre. Szerintem sokkal de jobbra megvannak csinálva min a valós szereplős sorozatok/filmek mivel rajzolva van vagyis csak a képzelet szab határokat. A valós szereplős fantasy sorozatokból a Trónok Harcán kívül mást már meg se tudok nézni mert egyszerűen az effektek zavarják a szememet. Amúgy az egyik kedvenc rajzfilm sorozatom(xd ez így egy kicsit értelmetlen...) az az Avatár Aang legendája ami egyébként amerikai.

Én is hallgatok néha k-popot. Hogy miért? Mondjuk én csak a női bandákat mert szerintem a fiúk elég langyinak néznek ki... Amúgy nézz meg egy nyugati és nézz meg egy k-pop videót. Nyugaton melyik énekes dögös? Csak mert a túloldalon a bandák minden tagja az...

Bocsánat, hogy nem voltak túl összeszedettek a gondolataim de már egy kicsit fáradt vagyok.

Remélem segítettem.

2018. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

ez szerintem igaz mindenre azaz hogy mindenből van hulladék és azok közt egy pár arany tojás is! pl az arrow első két évada jó volt sötét hangulatú reális világ aztán bamm már az adam west stílusú batman sorozat lett belőle de igaz ez az összes dc sorozatra (de mivel szeretem a képregényes filmeket igy nézem még ha szar is... :/ ) azonban a netflix marvel na az überel mindent :D daredevil, jessica jones, luke cage, iron fist, punisher, na meg a defenders!


tehát amire ki akarok térni animék közt a death note és stein gate teljesen elgondolkodtatja az embert magán az emberi léten ne tévesszen meg nem gyerekeknek készültek és ajánlom (persze ha csak akarod) hogy nézd meg őket! nos kpop gangnam style nem is kell mondanom...


jelenleg akik most felkapottak az a BTS de...nos oké őket a legnagyobb koreai cég szponzorálja, mint kpop énekesek jók azonban mint énekesek már kevésbé nem hiába rakják őket csapatokba mert egyedül vajnyi kevesek


(nem le szólni akarom őket tényleg! mert amennyit dolgoznak az becsülendő dolog! DE! azért nem annyira mint anno öregapám aki 10 órában dolgozott kőkemény fizikai munkát, azért be raknám őket is anyagot keverni vagy falat szigetelni esetleg 50kg zsákokat cipelni :D ) ahogy észre vettem oké sok dologhoz értenek 1-2 sport ének, tánc, zene, játékok de így igazán férfias dolgokat nem tudnak csinálni (mondjuk ez meg is látszik rajtuk)

2018. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 19/L vagyok, és érdekelnek a távol-keleti kultúrák, a történelmük, és szeretem a doramákat. Annyira nem vagyok k-pop rajongó, van egy-két jó szám, ami tetszik, de inkább a k-rock jön be, az FTISLAND-ért teljesen odavagyok. :D Nem vagyok beteges rajongó, csak tetszenek, és vonzanak ezek a dolgok. És ja, helyesnek tartom a srácokat. Igen, európai szemmel nézve egy kicsit femininek valóban, de tudnak ők is férfiasak is lenni. Dél-Koreában kötelező sorkatonaság van, az idoloknak is. Amúgy nem értek egyet vele, csak azért hoztam fel, hogy lásd, nem valami nyámnyila kis b*zik ők, mint amit sokan gondolnak róluk. És igen, szűz vagyok, de ennek más okai vannak nálam, nincs köze a rajongásomhoz, egyszerűen csak szeretném megőrizni a méltósagomat, és azzal lefeküdni, aki tényleg egy életre gondolja velem.


Abban alapvetően igazad van, hogy vannak az ázsiai kultúrák iránt rajongó lányok között olyanok, akik lelki sérültek, de úgy gondolom, ez nem olyan nagy baj, mert ők elfogadást, és szeretetet kapnak a közösségtől, amit máshol talán nem kapnak meg, a többiek talán tudják őket segíteni és felfelé húzni.

2018. nov. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

A ferfiassagot inkabb a 30-40 korosztály őrzi mintsem a kpop idolok...

(A férfi arc szőrzet szinte az egyik leggférfiasabb dolog de mégis egy idolnak sincs... mig a 30-40 korosztály színészeinek van és jól is áll nekik)

2018. nov. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!