Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testbeszéd fejlesztése?

Testbeszéd fejlesztése?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben elkapott ez a téma, és szeretnék tanulni rá valamennyit. Lehetséges ez? Egyáltalán hogyan álljak neki?

2018. okt. 24. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon érdekel a testbeszéd és egyéb jelentések ezért elkezdtem én is tanulni, megfigyelni. (A tanulás alatt nem az önkontrollt vagy a téved viselkedést imitálni, hanem mások öntudatlan mozdulataiból olvasni tanulni...)

A harmadik hozzászólóval részben értek egyet.

Ugyanis amikor ezt írja, hogy

"A testbeszéd fejlesztése nem arról szól, hogy elkezdjed tudatosan csinálni ezeket, hanem hogy amikor más csinálja, akkor helyesen tudd értelmezni, hogy mi lehet mögötte."

Azért a valóságban ez úgy működik, hogy öntudatlanul is fogsz tudni a saját mozdulataidból is olvasni. Nálam is így alakult, hogy bizonyos mozdulataimat olyan "árulkodónak" éreztem, hogy zavarban vagyok, stb, hogy elkezdtem kontrollálni.


És nem direkte emiatt, hanem mert cikinek éreztem, hogy ennyire leolvasható rólam min megyek keresztül. :D

Szerintem óhatatlan hogy az ember ilyesmivel foglalkozik, akkor ez néha befolyásolja a napi cselekvéseiben. ;)

2018. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11

És te hogyan kezdted el megfigyelni, kitanulni?

2018. okt. 25. 18:44
 13/15 anonim ***** válasza:
Én úgy kezdeném, hogy elolvasnék egy csomó Sherlock Holmes-történetet. Ez a Cloud is úgy kezdte.
2018. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Magyarul vagy angolul?

Magyarul jobban megérteném ugyebár, de a Holmes könyvekről azt rebesgetik, hogy angolul az igaziak. Melyikkel lenne érdemes kezdeni?

2018. okt. 25. 22:19
 15/15 anonim ***** válasza:
Amelyik nyelven jobban értenéd. De egyébként továbbra sem értem, hogy miért pont testbeszédnek nevezed ezt az egészet...
2018. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!