Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az elnevezése annak a...

Mi az elnevezése annak a felfogásnak, amikor valaki nem határozza meg a nemét?

Figyelt kérdés

Azokat, akik azt mondják, nem akarják magukat fiúnak vagy lánynak mondani, mert nem akarják magukat bekategorizálni egy nembe és annak a "normái" szerint viselkedni, hogy hívjuk?


Olyan emberek akik pl azt vallják, hogy attól, hogy férfinak született, ő miért nem követheti azt, amiket egy nő csinál (pl szoknyát viselni) - de attól, hogy követi a női szokásokat, még nem vallja magát nőnek sem (tehát nem transz, mert nem egyik nemből akar átalakulni a másikba) - és általában az ellentétes nemhez kötódik; inkább a saját életstílusára, viselkedésére, stb. vonatkozik az, hogy ő nem szereti meghatározni a nemét. (ezért is ebbe a kategóriába tettem, mert a nemekhez való vonzódás itt nem releváns)


Ennek a felfogásnak mi az elnevezése?



2018. okt. 25. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Van sok ilyesmi, pl. gender-neutral, non-binary, meg még sok más is, de erre a kettőre se vagyok büszke hogy ilyeneket tudok. De azt már nem tudom hogy mi a különbség köztük, valószínűleg nincs is rá egzakt meghatározás, csak amit a magát olyannak valló illető épp kitalál magának.
2018. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semlegesnemű?
2018. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem-bináris identitás, genderqueer.
2018. okt. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Genderfluid?
2018. okt. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
ezt agybetegségnek hívják és degenerációnak
2018. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak bejegyeztem egy fekete pontot; nem ítéljezünk ennél a kérdésnél; kultúráltan tárgyalunk - főleg, hogy ne gázoljunk a lelki világába azoknak, akikre a kérdésem jellemző és esetleg idetévednek.
2018. okt. 25. 17:48
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Svéd!


Viccnek sem rossz, de igazam van, mindenesetre mielőtt még azt szűröd le ebből, hogy egy bunkó vagyok, válaszolok a kérdésre. Az a szó, amit keresel az a transzvesztita, bár ma már más szót használnak erre, de gyak. abból vált ki, minek után az egy gyűjtőfogalommá vált, azok között voltak hetero-k és homo-k is, sőt olyanok is, akik önmaguk és mások szórakoztatására öltöztek női ruhába és olyanok is, akik nővé akartak válni, így lett erre egy új kifejezés, hetero de női ruhát szeret viselni: cross-dresser. Míly találó! :) Hiába az angol maga az egyszerűség.

Már ha erre gondolsz, mert igazából a kérdést sem értem. Aki női ruhába öltözködik, az megakarja határozni a nemét, nem? Tehát ki az, aki nem akarja? Aki heteroszexuális férfi, de ellöki magától a férfiasságra tipikusan jellemző dolgokat, azokat meg metroszexuálisoknak hívják, de ők nem húznak női ruhát, maximum egy picit nagyobb figyelmet szánnak az öltözködésükre és vannak benne egészen meglepő, nem éppen tipikus férfias ruhadarabok is, de férfinak tartják magukat, tehát ismételten meghatározzák saját nemüket.

Egészen hivatalosan egyébként nemtelennek hívják őket.

Hát igen, van ilyen... Nem is ez a nagyobb baj, hanem hogy ezt a szülő is meghatározhatja! Na az nagyon nagy baj!

2018. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi kifogásom a dolog ellen.

Csak akkor zohorálok egy kicsit, amikor a saját maga választotta nem alapján akar az olimpián női marathont futni! És közben biológiailag férfi.

2018. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"amikor a saját maga választotta nem alapján akar az olimpián női marathont futni! És közben biológiailag férfi."

😅😅😅😅😅

2018. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azokat, akik azt mondják, nem akarják magukat fiúnak vagy lánynak mondani, mert nem akarják magukat bekategorizálni egy nembe és annak a "normái" szerint viselkedni, hogy hívjuk?"


Hát, ha nem akarják magukat bekategorizálni, akkor te miért akarod bekategorizálni őket. Más részről mit jelent az, hogy valaki meghatározza a nemét? Én pl még soha sem határoztam meg a nemem.

2018. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!