Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hívják ezt az embert?

Hogyan hívják ezt az embert?

Figyelt kérdés

Hogyan hívják azt, aki amikor mások kudarcot vallanak de ő nem, akkor ő a sikerét azok orra alá dörgöli, akik elbuktak? Olyanra gondolok akiben semmilyen empátia nincsen a szomorúakkal szemben.

Konkrét élő példa: 20 fős kurzusból 3 személy megy át a Zárthelyin, abból a 3 személyből 1 elkezd visongani, míg 19 személy síri csöndben ül, “húú dejó vagyok”-ot hajtogat, “huuuu de kiráály”,, direkt azokkal beszélget és azoknak mondja el, hogy neki milyen jó lett, akik megbuktak, stb... Én ezt nem beképzeltnek nevezném, bár hasonló. Van erre valami szó? Én ha átmentem is inkább csendben ülök, ennyivel megtisztelem azokat, akiknek most nem sikerült, és az önostorozáson kívül még mások öndícséretét és “jobb”-létét is megkapják.



2018. okt. 26. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a kárörvendő jut eszembe.
2018. okt. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a kárörvendő jut eszembe, az ilyen valószínűleg másokhoz méri magát, másokat saját maga előtt igyekszik lehúzni, hogy önmagát felmagasztalja, így növeli önbecsülését.
2018. okt. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérkedő ?
2018. okt. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gonosz, és kérkedő. A lányomnál volt egy ilyen, az egyetemi tárgyfelvételnél, aki ugyan így kérkedett a felvett tárgyakkal. Szóltam is neki, hogy vigyázzon vele, és maradjon távol tőle, amint elnéztem kezd a csaj le is morzsolódni mellőle. Hála Istennek.
2018. okt. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nemaRendőrség ***** válasza:

Büszke?

Ha mindenki megbukott akkor kinek büszkélkedjen, a tanárnak?

Én is szoktam volt örömtáncot járni anno egy nehéz de sikeres zh után. Nem volt benne semmi megvetés, hogy akkor most én jobb vagyok mint a többiek(nem kell kimondani, vagy kérkedni vele, ha tényleg jobb az ember), egyszerűen csak örültem mint majom a farkának

2018. okt. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is rendkívül örültem, csendben, magamban. Már én érzem magam rosszul azok helyében, akiknek ezt el kell viselniük. Nagyon köszönöm a válaszokat, bár a kárörvendő szerintem egy picit más, az, aki mások kudarcában találja a saját örömét. Akiről én beszélek nem konkrétan más kudarcának örül, csak úgy túlságosan örül... Azthiszem, a kérkedő lesz a szó, amit keresek.
2018. okt. 26. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem erről a nárcisztikus ember jut eszembe. Lehet nem kárörvendésből csinálja, csak alapból teljesen meg van elégedve magával és felsőbbrendűnek érzi magát, másokkal nem foglalkozva.
2018. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!