Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kerül ennyire a szerencse?

Kebot kérdése:

Miért kerül ennyire a szerencse?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években észrevettem, hogy azokban a dolgokban, ahol a szerencsének elkerülhetetlen szerepe van, a szerencse elkerül.

Ezt úgy tudom kompenzálni, hogy mindent megteszek azért, hogy a szerencsefaktort minimalizáljam, keményen dolgozom, hogy a szerencsén kívüli faktorok minél jobban menjenek, de egyszerűen matematikailag az a helyzet, hogy sokkal szerencsétlenebb vagyok, mint aminek lennem kellene.

Ez az élet olyan területein is igaz, ami teljesen mérhető, például amikor olyan játékot játszom, ahol az esélyeket ki lehet számolni, és az eredmény ugyanez.

Nagyon frusztráló a sok pofára esés után mindent beleadni, és rengeteg erőfeszítés után újra talpra állni, majd egy újabb, 5% valószínűségű eseménybe belefutni.

Gyakorlatilag ott tartok, hogy matematikailag ilyen szinte már nincs.

Olyan, mintha én lennék az, aki húszból húsz alkalommal egyet dob a kockával. Miért én vagyok az a 0,01%??!!



2018. okt. 26. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése az egész. Te döntöd el, hogy minek tartod magad...
2018. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezért szép játék az ulti. Abban a kis értékű lapokból is lehet nagy értékű játékot, betlit játszani.

"sokkal szerencsétlenebb vagyok, mint aminek lennem kellene"

Ez a kellene zavar engem. Te elvárod a szerencsét. Holott ez csak adható, és nem kötelező tartozéka az Életnek. Ne légy ennyire nagyravágyó. Ne számolgass. Ne légy rátarti. Azért, mert valaminek kicsi az esélye, még veled simán bekövetkezhet. Olvasgass több Murphy-t!

2018. okt. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!