Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "nem ér annyit, mint amennyi...

A "nem ér annyit, mint amennyibe kerül, azon az áron veszek 3 másikat" típusú véleményeket valóban csak olyanok mondják akik munkából élnek?

Figyelt kérdés

Ahol emberséges fizetések vannak, ott egy dolgozó embernek nem kerül semmibe 30ezret kiadni, egy nevesebb nagy nevű gyártó termékéért.

Itthon biztos az a felfogás játszik szerepet hogy viszonylag normális jövedelem mellett is igénytelen, nem törődöm az ember magával szemben, és ez igaz azon országokra is akikkel egy csónakban eveznek a magyarok.


Nem tudom mitől eget verő egy 40ezres tétel nettó 200e ft-hoz levetítve, amire még ráadásul össze is lett spórolva a pénz, 2 hónap alatt.

Egy dollár milliomos előadó forintosítva 160 ezres cipőt olasz cipőt vett, hol ott egy klipje a youtube-on percek vagy órák alatt visszahozza a sokszorosát.

Akkor hol a logika ebben? Szerintem az ember érzi hogy mi az amiért szívesen kiadja a pénzt, mert arra vágyik.


Egy autó is megéri a pénzt bizonyos mértékig, főleg ha röhögve fenntartja, de egy kawasakiért sem pénz a 3-4 millió forint, mert élményt kap az ember, arról nem beszélve hogy azt a nyomatékot, gyorsulást mi mással érheti el egyszerűbben?


2018. okt. 28. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A levezetésed nekem kicsit homályos, de a kérdésedre az egyértelmű válasz nem. Ilyesmit hallottam már olyantól is, aki segélyből él, meg olyantól is, aki az örökségét felélve vegetál otthon.
2018. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az ember érzi hogy mi az amiért szívesen kiadja a pénzt, mert arra vágyik."


Ez szerintem mindenkinél igy van.


Megéri-e? Jut-e rá? Tényleg akarja-e?

Vehetnék én is BMW-t mert lenne rá pénz. Viszont nekem elég a tömegközlekedés is.


Vehetnék csúcskategóriás mobilt, de úgy sem használnám ki. Egy középkategóriás telefon is kielégiti az igényeimet.


Van egy hobbim. Költhetnék rá havi pár ezer forintot is, de a többszörösét költöm mert jól érzem magam tőle.

Igaz van egy határ amit meg kell húznom, de pl egy 40 ezres tétel nem vágna földhöz. :D

2018. okt. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mitől eget verő egy 40ezres tétel nettó 200e ft-hoz levetítve, amire még ráadásul össze is lett spórolva a pénz, 2 hónap alatt." - Ha mellette számlákat is fizetsz, meg magad látod el a saját háztartásodat, igenis nagy tétel, és nem mindegy, mi az, amire ennyit kiad az ember.

Semmiért nem akarok többet fizetni, mint amennyit muszáj. Ha többet kell, akkor többet kell, ez van, de ha kevesebbet is lehet, és ugyanazt kapom, és nem dobja meg egyéb járulékos költség, akkor nem fogom a magasabb árat megfizetni.

2018. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!