Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik vissza akarják állítani...

Akik vissza akarják állítani a sorkatonaságot azok valóban azt szeretnék hogy a fiatal férfiaknak legyen katonai szakmai tudásuk?

Figyelt kérdés

Szerintem ugyanis nem. Egyszerűen csak van bennük valami utálat a fiatal férfiak iránt és azt akarják hogy szenvedjenek.


Pedig a katonaság célja hogy katonai szaktudásra tegyenek szert a katonák hiszen ez is egy szakma.


A hadsereg feladata nem az hogy pótolja a társadalom vagy a család által kihagyott nevelési és fegyelmezési feladatokat.



2018. okt. 31. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Pont ezt akartam írni. Hogy sokan úgy vannak vele, hogy ott megnevelősnébek a kölykök.. leghülyébb érv a sorkatonaság mellett :D ahogy te is írtad, a család feladata a nevelés. Nem a katonaságé.

Ez amúgy ilyen tipikus magyar mentalitás, ha nekik szar volt, legyen másnak is az :D mert ugye nem jókedvükből vonuktak be az emberek.


Ha az én kutyám megdöglött, dögöljön meg a tiéd is..

2018. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A katonasag csak jelenleg szakma, sorkotelezettseg alatt ingyen munkaero volt.

Sokan azt hiszik hogy ha elvisznek katonanak, akkor majd tokeletes ferfi lesz beloluk, es nem telefonnyomogato páwak. Megtanulnak tiszteletet adni es koszonni, udvarias lenni.

Hát nagy loturot. Igazad van hogy a neveles a szülők dolga es nem az állam-é. Meg is tudom erositeni hogy a sorkatonasaggal nem valtozna semmi, mert voltam besorozva, es jelenleg is szerzodeses vagyok.

2018. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha igazi katonaság lenne, akkor jó lenne. Ha tényleg adna valamilyen tudást. De nem adott. Legalábbis az utolsó jó pár évben már semmiről sem szólt, csak pipáljuk ki, hogy megtörtént. Rossz körülmények, kevés kaja, mindenki lerobbantan, lefogyva jött haza, plusz tudás nélkül, pedig akkor már csak 1 év volt. Az ilyennek semmi értelme.
2018. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy haverom, aki ellógta az egészet. :D
2018. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ebben ez az egész sorkatonaság dologban az a legszomorúbb,hogy maga a cél tehát hogy fiatal férfiakat katonai szakmai tudással lásson el, szerintem majdnem közel 0%-os hatékonysággal tudta ellátni.


A másik nagyon szomorú dolog a benne dolgozók, vezetők hozzáállása: ha a cél a szakmai tudás elsajátítása akkor miért nem arra koncentráltak? Mert a szakmai tudás tizedrangú fontossággal bírt, a lényeg az volt hogyan lehet pokollá tenni azon fiatalok életét akik nem önszántukból mentek oda.


Ha már kötelező akkor nem úgy kéne valamit csinálni hogy a lehető legkevésbé terhelem feleslegesen idegileg a benne résztvevőket?


Nem az a lényeg hogy az ott töltött idő alatt a lehető legtöbb tudást elsajátítsák? DEHOGYNEM!!!!


Csak ez a lényeg és semmi más!!!!!!!!

2018. okt. 31. 10:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Én még abban a korban voltam fiatal, amikor volt. Igaz, én nem voltam, mivel nő vagyok. Viszont férfi ismerősök, barátok, rokonok, haverok voltak, és persze meséltek. Senkit sem tettek tönkre, senkit sem szívattak jobban, mint bármilyen más társaságban, csoportban. Értelme nem volt, mert elpazarolt idő. De senki sem rokkant bele, nem szenvedtek. Csak tényleg értelmetlen, láblógatás a semmiért.
2018. okt. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még olyannal nem találkoztam, aki volt sorkatona, és visszavezetné. Valahogy mindig csak azok hangoztatják, akik nem voltak. Lehet, hogy ez csak az én környezetemben van így, de azért érdekes...
2018. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!