Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valami fogyatékosságra vall?

Ez valami fogyatékosságra vall?

Figyelt kérdés

Valamiért elég sokat foglalkozok a kézírásommal, már 20 elmúltam, de még mindig nincs fix írásom, mert pár hetente/havonta megváltoztatok 1-1 betűt, mert valamiért úgy jobban tetszik. Amikor az íróasztalomnál ülök, mindig ideveszek magam elé valami papírt és random szavakat, mondatokat írosgatok rá és gyönyörködök az írásomban, meg nézegetem, hogy néz ki szebben az adott szó, ha pl. egy betűt úgy írok benne, vagy amúgy..

Szerintetek ez arra utalhat, hogy autista vagyok vagy valami egyéb mentális gondom van?


2018. nov. 3. 03:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy fogyatékos lennél. Te mit gondolsz?
2018. nov. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem érdekelni kezdett - tudat alatt - a nyomdász szakma.


Erősíts meg a Feltételezésemben, kérlek - ha így lenne! :)

2018. nov. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
EZ nem mentális probléma csak érdekel téged a kalligráfia, ami egyáltalán nem rossz dolog.
2018. nov. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem közel 30 éves koromig nem alakult ki a kézírásom és a mai napig tudok többféleképpen írni, eléggé zavarba hoznék egy íráselemzőt. Volt hogy a magyartanárom nem akarta elhinni, hogy a fogalmazást én írtam, mert annyira különbözött az általa megszokottól. Már felnőtt voltam mikor rászoktam arra, hogy áthúzom a Z betű szárát. Megláttam, hogy apám így írja mert ők régen így tanulták, és tetszett. Ez elég hamar beidegződött, már nem is tudnám másképp írni. Valóban az lehet amit az első írt, hogy érdekel a kalligráfia. Én kiadványszerkesztő vagyok, sok betűtípust ismerek, és hangulatomtól függően képes vagyok egészen különböző módon írni. pl. van mikor egyenesen húzom meg a "GY" szárát, van mikor hurkokat csinálok.

Nem kell rögtön mindent a fogyatékosságra fogni, ez már mostanában olyan divat lett, mint mikor valaki aspergerre fogja mert képtelen barátkozni, de legalább zseninek hiszi magát, ezzel kirí a tömegből. Akkor nekem meg disszociatív identitászavarom van, mert váltakozik bennem a jó kislány és a rossz lány, néha még a régi ismerőseimet is meglepem a reakcióimmal bizonyos dolgokra. De tudjuk hogy egy mentális betegséghez ennél azért több kell, hogy a tudomány valóban betegségnek, fogyatékosságnak minősítse. Én pl. ikrek csillagjegyű vagyok, akikre jellemző a kettős személyiség és néha hirtelen feltörő, drasztikus hangulatváltozás. Amiit leírtál művészlélekre is vall, én is az vagyok és gyakran bele tudok feledkezni önmagamba, a saját kis dolgaimba.

2018. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsozsóka0926 válasza:
Nekem megmaradt az elsős írásom.Összekötöm a betűket pedig már egyetemre járok.Ez sem annyira jellemző.Nekem olyan fura szokásom volt ,hogy neveket írkáltam folyamatosan.Ne aggódj nem vagy fogyatékos.
2018. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!