Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miken kellene...

Szerintetek miken kellene konkrétabban változtatnom, hogy ez jobb legyen?

Figyelt kérdés
Szoktam chatelni az egyik gimnáziumi osztálytársammal is, és szerinte az én szociális készségeim, emberi kapcsolatteremtési -,és mélyítési képességeim alul működnek. Ő úgy látja, olyan vagyok mintha karót nyeltem volna, tehát feszült és görcsös, nehezen lazulok el... Szerinte tanulnom kéne e téren másoktól. Ti hogy látjátok? Tényleg, általánosan így viselkednék, és ilyen lenne a kisugárzásom, vagy azért ez attól is függ hogyan viselkedik velem a másik ember? Róla tudni kell, hogy bár segítőkész szeretne saját maga szerint lenni, és jó fej is ha akarja, de én úgy érzem hajlamos manipulálni, rávenni arra, ahogy szerinte élnem kéne, és ha szóvá teszem ezt akkor sértődékenynek tart. Ha pedig elmondom hogy ne erőltesse időről időre, újra és újra, hogy pl.: albérletbe költözzek, hanem beszéljünk másról, akkor meg azzal jön hogy kioktatom. Hajlamos arra is, hogy lelkiismeret-furdalást keltsen bennem, ha nem éppen úgy mennek a dolgok, ahogy azt ő jónak gondolja. Rólam pedig érdemes tudni ehhez, hogy rengeteg ismerősöm van, és úgy érzem, könnyen teremtek kapcsolatokat, de a megtartásukkal általában már elakadok. Kivétel ez alól: van néhány tényleg jó barátom, akik már megismertek annyira, hogy szerintük rengeteg emberi érték van bennem, és ha igazából megnyílok, és emberien viszonyulnak hozzám is, akkor igazán kellemes vagyok a társaságban. Lehet a csillagjegyemből adódóan is introvertáltabb vagyok (szűz), viszont azt hiszem toleráns, segítőkész is,ha kell, és ha megtehetem . Attól viszont félek, hogy így nehezebb megállni a helyem az életben, és nem szeretem, ha másra vagyok utalva, ugyanakkor még bőven van hová fejlődnöm önállósodás terén. Ti mit gondoltok, ennyi információból mit tudtok leszűrni? Kérek mindenkit, értelmesen válaszoljatok. Köszönöm: 27/F
2018. nov. 5. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismerkedj, egy nő sokat segítene ezen.
2018. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nőisen gondolkodó alkat vagy. Egy átlag férfi agyalás helyett hajt a köznapokban, hogy sikeres féfi legyen. Ennyi idősen jó állás, jó megjelenés (sporttól, igényes öltözködéstől) és egy kis vagyon (egy normálisabb autó és minimum egy szépen berendezett bérelt lakás) az alapja az önértékelésnek. Ha ezek adottak, akkor nem ügy csajozni, barátokkal is jobb úgy összejárni (bulizni, focizni, stb.) ha nem vagy lesajnálható.
2018. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm szépen a tippedet.:)

Második: értelek, mit szeretnél ezzel mondani, és köszi neked is a véleményedet, viszont nem tudok minden részével egyetérteni. A szépen berendezett albérlettel még talán, bár ez sem hiszem, hogy feltétlenül alap kéne, hogy legyen ennyi idősen. Sok ált.isk. osztálytársam is még otthon lakik (egy Pest megyei községben lakom, Bp.től kb. 50 km-re keletre). Nekünk a viszonylag nem túl rég - 13 éve - épült családi házunkban pl.:a padlás is beépíthető lesz később, ha úgy adódik - ez kiszámíthatóbb és költséghatékonyabb, mint az albérlet, és szerintem még azért így is tere lehet a nagyobb önállóság elérésének. Azt viszont, hogy az önértékelés alapját bármilyen szempontból is külső körülmények adják meg, erősen vitatom. Szerintem ez valakinél vagy fakad magától, belülről, alapból, vagy megette a fene. Természetesen utána már ez egy oda-vissza dolog, de nem hiszem, hogy a külső dolgoknak kéne megadniuk a "kezdő lökést". Ezeken felül úgy gondolom, hogyha 40 éves koromra érem azt el, hogy jó állás, jó fizetés, és jó autó + addigra már 1 kisebb gyerek legyen, még akkor sem leszek lekésve semmiről. Persze, jó hogy nem gondolkodunk mindenről egyformán, unalmas is lenne így a világ, szóval mindenképpen pozitív, hogy ezt értelmesen, érvelve megbeszélhetjük itt. ;)

2018. nov. 14. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!