Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisvárosban vagy nagyvárosban...

Kisvárosban vagy nagyvárosban jobb-e felnőni?

Figyelt kérdés
35 éves nős vagyok a családalapítást tervezzük és azon tanakodunk,hogy hol lenne jobb felnőni egy gyermeknek. Jelenleg egy 3000 fős kisvárosban élünk és másik lehetőségnek egy megyeszékhelyet(Pécs)gondoltunk. Én mindig is a kisvárosban éltem és számos hátrányát véltem felfedezni: Kevés a lehetőség gyerekként a neked megfelelő iskola,sport,hobbi végzésére ,így az ember nem tudje kihozni magából a maximumot.Mindenki ismer mindenkit,gyakori a megbélyegzés,pletykálkodás,lenézés...
2017. dec. 11. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pécs szerintem nem egy olyan nagyváros ami élhetetlenül zsúfolt, drága és metropolisz jellegű lenne. A 3000 fős település meg inkább falu méretű. Szóval egy gyereknek Pécs sokkal jobb lenne mint egy olyan helyen ahol nincs lehetőség.
2017. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal jobb a kisváros!!


Igen, tagadhatatlanul biztos, hogy a nagyvárosban lesznek a gyerek számára megfelelő körülmények, számtalan lehetőség akár tanulásban, akár később a karrierben, könnyebben fog tudni elhelyezkedni, valószínűleg többet is fog keresni, karrier terén nagyobb előrelépésekre számíthat majd...


...Viszont én biztos, hogy kizárólag a gyerekem boldogságát tartanám szem előtt. Én annak örülnék, ha egy kisvárosban nőne fel, ahol vannak még fák és virágok, ahol még van lélek az emberekben, nem csak fásult, flegma, "nemtörődöm" zombik. Én szeretném, ha a gyerekem részesülne még olyan értékekből, amely a nagyvárosokból már kiveszni látszik. Felnőtt korában úgyis oda megy majd, ahová szeretne. Viszont volt egy boldog gyermekkor mögötte, amiből építkezni tud a későbbiekben.

2017. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!