Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan döntsem el, hogy mi...

Hogyan döntsem el, hogy mi legyek? Kapunyitási pánikom van.

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, és a szüleim tartanak el. Tudom, hogy ez gáz, és hogy ezért most majd kapok tőletek. A szüleim nagyon sikeres vállalkozók, nem nagyon ösztönöztek arra, hogy önállósuljak. Mondhatni, túlgondoskodóak. Mindig azt mondták, hogy találjam ki, mit szeretnék, vagy be is kapcsolódhatok az ő munkájukba, de ez utóbbi lehetőség engem nem igazán vonz... Viszont amiatt, hogy gyakorlatilag korlátlanul választhattam bármit, amit csak akartam, elvárások nélkül, elkezdtem szorongani, variálni, és végül egyik kudarc a másik után ért. Jelenleg csak egy alapdiplomám van, ami jó ugyan, de nem abban akarok elhelyezkedni - csak tisztességből fejeztem be, úgy éreztem, tartozom vele a szüleimnek. De nem az érdekel.

Most egyszerre érzem azt, hogy rohadtul futok ki az időből, és önállósulnom kéne, de egy olyan irányt választva, ami őszintén érdekel és akarom, de azt is, hogy a szüleimnek túl sokkal tartozom. Az a baj, hogy nem tudom, mi alapján döntsek. Papíron jól néz ki egy adott szak leírása, de nem igazán látom, hogy mit jelent a gyakorlatban az a végzettség, amit ott megszerzek, hogy fognak kinézni a mindennapjaim, milyen kezdőfizetésre számíthatok, mennyire fog megfelelni a jövőbeli igényeimnek, stb. És később már késő lesz korrigálni. Most vagyok kb. az utolsó pillanatban, amikor még korrigálhatok. Igazából nem tudom, milyen pályát válasszak. Csak azt az egyet tudom, hogy mi az, amiben jó vagyok, és mi az, ami fellelkesít. Hova forduljak, kitől kérjek tanácsot?


2018. nov. 7. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
És miben vagy jó, mi lelkesít fel?
2018. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe 1 évet utaznák, ha a szüleid tudják támogatni, igaz alap szinten azért kell tudni angolul, azt olvastam valahol hogy az utazás már elég sok embernek segített rá jönni hogy mit is akar igazán az élettõl?

Ott aztán csak magadra számíthatsz, aztán majd ott rá is ébresz mit is akarsz.

Én is utazni fogok igaz elõtte azért még össze kell gyûjteni a pénzt, mert én sem tudom hogyan tovább? egyedül csak ez motivál, igaz jó lenne még egy utazó társat is találni.

20F

2018. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A természet lelkesít fel, gyerekként, kamaszként állandóan állatokkal foglalkoztam. A nyelveket nagyon könnyen tanulom, jó a szómemóriám, és a zenéhez is van érzékem. Igazából csomó mindenhez van érzékem, csak a legtöbb dologba csak belekóstoltam, de nem csináltam rendszerszerűen. Nem volt jó a kamaszkorom, érzelmileg nagyon kiegyensúlyozatlan voltam, mindenféle problémáim voltak... most érzem magam elég stabilnak ahhoz, hogy ezekkel foglalkozzam, de hát egyszerűen már el kéne tartanom magam ebben a korban. Vagy legalábbis kellene egy jól felépített elképzelés arról, hogy mihez kezdjek magammal. Az összes társam, azok is, akik kevésbé tehetségesek, mint én, már rég meghaladtak, úgy érzem. Ebben az életkorban már egy PhD-ra való tudást összegyűjthettem volna egy területről, lehetne munkatapasztalatom, félig önálló lehetnék. Ehhez képest még mindig ott tartok, hogy próbálom gyorsított tempóban kitalálni, mihez kezdjek magammal és most akarok elkezdeni foglalkozni olyan dolgokkal, amikkel mások 12 éves koruktól kezdve foglalkoznak. Csak egyvalamit tudok, hogy ha így maradok, akkor egész életemben megkeseredett leszek, amiért nem használtam ki a lehetőségeimet. De nem tudom, mire helyezzem a fókuszt, túl sok mindent kellene túl rövid idő alatt csinálni. Ha most egy új tanulmányba kezdek, akkor 30 leszek, mire elvégzem az alapszakot, vagyis 9-6 év lemaradásban leszek a szaktársakhoz képest...
2018. nov. 18. 18:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Menj el erdésznek/vadőrnek, 2 év alatt megvan a szakma, utána eldöntöd, akarsz-e erdészmérnök lenni.

Pl.

2018. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy van meg két év alatt a szakma? Hogy vennének fel ezirányú végzettség nélkül?
2018. dec. 3. 01:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen városban akarsz tanulni? Csak Budapest jöhet szóba?

Mert az se mindegy hol töltöd el a suli éveket.

2018. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!