Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a "szeretet"...

Mit jelent a "szeretet" fogalma? Mit érez az ember, amikor ennek az érzelemnek a hatása alá kerül?

Figyelt kérdés
Nem, nem "szerelem". Az egy másik kategória. (Csak ha valaki ilyesmire asszociálna.)
2018. nov. 9. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet számomra az, amikor képes vagyok a másik érdekeit a sajátom elé helyezni, mert az ő boldogsága nagyobb örömet okoz számomra, mint a saját érdekeim/igényeim kielégítése.
2018. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérésem volna, hogy lehetőleg tartózkodjunk minden vallási tartalmú megnyilvánulástól. Tudom hogy nehéz kérdés és azt is, hogy valószínűleg rossz helyen (értsd:gyakorikerdesek.hu) tettem föl - ennyi erőből magamtól is kérdezhette volna (értsd: irónia). De ettől függetlenül most már érdekelne a jelenlévők válasza.
2018. nov. 9. 10:35
 3/7 A kérdező kommentje:

# 1

Kérlek áruld el, hogy milyen belső motiváció eredményezi ezt a cselekvést? Mi történne, ha az adott illető váratlan pálfordulás következtében azok ellen fordulna, akik a saját boldogságukat feláldozták az ő javára?


Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy megtérül-e valaha ez a befektetés? (Nem-e olyan, mint az orosz rulett?)

2018. nov. 9. 10:41
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kérlek áruld el, hogy milyen belső motiváció eredményezi ezt a cselekvést?"

Szerintem ez maga a szeretet.


"Mi történne, ha az adott illető..." - Erre nem tudok válaszolni. Ez túlságosan függ az adott személytől és a szeretet tárgyától valamint a "pálfordulás" mértékétől.


"Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy megtérül-e valaha ez a befektetés?" Amikor az ember valakit szívből szeret ott nem érdekli a megtérülés. Ott nem számítasz viszonzásra. Magában annyi elég, hogy a szeretet tárgyát boldognak látod.

2018. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 4

Tehát a "szeretet" ezek szerint azt jelenti: másokat boldoggá tenni, saját akaratból, függetlenül mindentől - viszonzást nem várva? És mi ebben a tudatban élve ugyanúgy boldogok leszünk mint az, akinek mi (tudatban) boldogságot okoztunk - függetlenül a valóságtól?

2018. nov. 9. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam ha szeretek valakit akkor minél többet szeretnék vele lenni. Érdekel hogy mik történnek vele. Ha valaki rosszat tesz vele akkor arra az emberre mérges leszek. Szeretném ha boldog lenne.
2018. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"szeretni nem azt jelenti, Hogy két ember egy igát von, Hanem a másikat biztatni, repülni át egy világon…"

/Kowalsky meg a Vega/

2018. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!