Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vegánok lenne pár kérdésem...

Vegánok lenne pár kérdésem lent (? ) nem konkrétan étkezéssel kapcsolatos, de talán itt több vegánt találok.

Figyelt kérdés

Gondolkodom a veganizmuson de felmerült bennem pár kérdés:

Ti használtok fosszilis tüzelőanyagot? ( kőolaj, födgáz) - hisz ezek nagy része is állati eredetű

Mi a helyzet a kígyómarás utáni szérummal, amit szintén a kígyó “kizsákmányolása” által készítenek?

És a többi gyógyszer, oltóanyag? Ezek nagy részét is állatokkal termeltetik vagy azokon kísérleteznek.

Melyik állatokra figyeltek oda a legjobban? Pl lecsapjátok-e a szúnyogot ami a ti véretekből táplálkozik, vagy a legyet ami a TV-n van. Ezek az állatok is védelmet élveznek általatok vagy csak a cuki gerincesek?

Köszi a válaszokat!!



2018. nov. 10. 23:42
 1/4 anonim válasza:
48%
vegan vagyok, nem hasznalok fosszilis tuzeloanyagot, es gyogyszereket sem( mert annyira egeszseges vagyok, hogy sohasem vagyok beteg), illetve minden allatra odafigyelek, ezaltal a szunyogra, bogarakra is:) #govegan ha barmilyen kerdesed van, nekem felteheted:)
2018. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem vegánként is érdekesnek találom a kérdéseidet, szép hosszan és intelligensen lehetne ezekről értekezni, főleg aki nálam többet ért hozzájuk (főleg a fosszilis tüzelőanyagok kapcsán). Akit frusztrál, hogy beírok, az hagyja ki a hozzászólásomat, szóltam előre.


Nyilván egyéni, ki milyen állatokért van oda, de azért aki nem csapja le a szúnyogot s nem szedi ki magából a kullancsot, azt nem tartom rendesen működő embernek... MINDEN állatot különben sem lehet megvédeni, a teherautó, ami az ételünket hozza a boltba, simán elcsap még "cuki gerinceseket" is, mi magunk is ölünk egy csomó rovart akár még biciklizéskor vagy gyalogláskor, kertészkedéskor is.


A legyet nem vegánként sem csapom le, hacsak nem roppant idegesítő. Első körben megpróbálom kiengedni, általában kimegy. A szúnyog más, utálom az élősködőket, csak télen nem csapom le, amikor nem csinál semmit, csak ül a falon. Olyan tömeges bébigyilkosságot végzünk a hordóban lubickoló lárvák közt, hogy ihaj...

Pókot vagy darázst soha nem ölnék meg direkt, a pókokat sokkal jobban szeretem, mint a halakat. A gyümölcskukac így járt, kivéve, ha megtalálom pucoláskor az almában, akkor visszapakolom a kertbe a komposztdombra.

A muslicák még fel tudnak húzni, őket hajlamos vagyok ölni, ha sokan vannak, de nem hiszem, hogy van olyan fejlett lelkiviláguk, hogy ez számítana akár nekik is. A faj szintű fennmaradásukat nem kell félteni, az biztos.


Rengeteg cuki nem gerinces van, némelyik intelligens is (pl. a polip, bár az ritkán kerül elénk), de a rovarok is aranyosak, már amelyik, persze, már akinek. A legtöbb pókot szeretem és szerintem egyiket sem lennék hajlandó megölni, hacsak nem az életemről lenne szó s némi kényelmetlenséget, macerát is vállalok értük. Ennek semmi köze a táplálkozásomhoz, bár az, hogy nagyon szeretem az állatokat, köze van mindkettőhöz.


A tüzelőanyagnak megint nincs köze semmihez, vannak elkerülhetetlen dolgok. Csak mert villannyal fűtök, még nyilván kapcsolódik hozzám fosszilis tüzelőanyag felhasználás. S itt már nem érdekel az állati eredet (főleg, hogy azok az állatok igen alaposan átlényegültek, engem jóval érzékenyebben érint a jelenlegi állatok élete és halála s szerintem ez így helyes), inkább a fenntarthatóság, ami nincs meg, így ez mindenkinél meg fog változni egy ponton.

2018. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Uhhh. Ezekből a kérdéseidből konkrétan süt hogy csak keverni akarod a s**rt. :D

Attól mert vegán vagy, miért ne használhatnád pár millió éve meghalt állatok jócskán átalakult anyagait. Ugye tudod hogy minden csak átalakul a természetben? A te sejtjeid is ugyanabból a csillagporból vannak mint a növényeké és állatoké, miközben ezek táplálják egymást.

A legnagyobb bullshit pedig a védőoltás ellenesség, aki nem adatja be a gyerekének az nem vegán, hanem csak egy agyhalott ember. Meg nyilván vegánok ezrei halnak meg mert nem veszik be a gyógyszert. Igen, mind a napi 10 legyet befogják pohárral, meg a 3 szúnyogot is aki köröz a fejük fölött elalváskor. Ja igen, kígyómaráskor pedig mozdulatlanok maradnak, elvégre szegény kígyó csak védekezik, jajj de cuki. Azt mondtam már hogy ha medve támadás történik feláldozzák magukat hogy a maci tudja etetni a bocsait?

Na de. Miért mások véleménye érdekel ilyen témákban, ha tényleg vegán akarsz lenni, majd te eldöntöd, mit engedsz meg magadnak. :) Én spec a növényeket is sajnálom, de valamivel fenn kell tartani a testünket.

2018. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolkodom a veganizmuson de felmerült bennem pár kérdés"


Ezeknek a kérdéseknek nem sok köze van a veganizmushoz. A veganizmus egy állatjogi mozgalom, a lényege az, hogy SZERINTÜNK az állatoknak is vannak jogaik pl. élethez való jog, és senkinek nem szabadna birtokolnia vagy kihasználni őket a saját céljaikra (hús, tej, tojás, szórakoztató-és ruházati ipar pl.)


Egy másik aspektus természetesen az is, hogy a veganizmus jóval környezetbarátabb a normál életmódnál DE nem ez a lényege. A veganizmus egy pusztán erkölcsi/etikai meggyőződés, mely nem a környezetvédelemben hanem az állatvédelemben ered.


"Ti használtok fosszilis tüzelőanyagot? ( kőolaj, födgáz) - hisz ezek nagy része is állati eredetű"


Nem értem hogy lenne a kőolaj vagy a földgáz állati eredetű, kérlek magyarázd el.

Egyébként főként fával fűtünk.


"Mi a helyzet a kígyómarás utáni szérummal, amit szintén a kígyó “kizsákmányolása” által készítenek?"


Nyilván nem ítélem el a használatát, szükséges rossz. Ellentétben az állatok ipari szintű, felesleges kihasználásával.


"És a többi gyógyszer, oltóanyag? Ezek nagy részét is állatokkal termeltetik vagy azokon kísérleteznek."


Az állatkísérleteket mélyen elítélem, és a hasznosságuk is teljességgel megcáfolható. Ha választhatok, igyekszem olyan kozmetikumokat vagy gyógymódokat választani, melyet nem teszteltek állatokon. A kötelező oltásokat vagy gyógyszereket, melyeket állatokon teszteltek, nyilván nem lehet kikerülni.


De őszintén szólva nem is ez a cél. A cél az ezek elleni kiállás, a szenvedés megszüntetése, az emberek szemléletének megváltoztatása. Az, hogy a mai világban nem lehet ezt 100%-ban kivitelezni,mert szinte minden gyógyszert tesztelnek állatokon, szerintem egyértelmű. Ettől még nem lesz a törekvés felesleges, már rengeteg petíció indult az állatkísérletek eltörlése érdekében, és sok fejlődés is történt ezen a téren (AI-s tesztelés állatok helyett pl. fejlesztés alatt áll).


"Melyik állatokra figyeltek oda a legjobban? Pl lecsapjátok-e a szúnyogot ami a ti véretekből táplálkozik, vagy a legyet ami a TV-n van. Ezek az állatok is védelmet élveznek általatok vagy csak a cuki gerincesek?"


Egyedül azt csapom le amit muszáj, pl. a szúnyogot ha a véremet szívja. A legyet, darazsat kihessegetem, stb. A veganizmus nem a "cuki gerincesek" védelméről szól...

2018. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!