Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a mondat? "He was...

Hoho55 kérdése:

Helyes ez a mondat? "He was going to be 40 years old next week. " A kérdésem konkrétan a "was" létigével kapcsolatos. Miért a múlt idejű alakkal íródik ez a mondat, ha ez helyes?

Figyelt kérdés
Ezt konkrétan egy rövid könnyű olvasmányból idéztem.

2014. febr. 14. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy "40 eves LETT VOLNA jovo heten". Gondolom azert, mert meghalt.
2014. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Helyes, ez a jövő időnek a múlt ideje, egy olyan eseményre utalunk így, ami a múltban van, de akkor még jövőnek számított. Ha azt mondanád, hogy is going to be, akkor azt fejeznéd ki, hogy 40 éves lesz a következő héten. Viszont a wassal egy olyan pillanatot fejezel ki, ami a múltban volt, de a múltbeli pillanathoz képest lesz jövő héten 40 éves (ami mához képest már szintén múlt). Magyarban ilyen nem igazán van, ezért nehéz elsőre megérteni, ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy "fogott" a fog helyett.
2014. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es: nem azt jelenti. Azt jelenti, amit én írtam. Nem halt meg senki.
2014. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nos nem igazán.-Már mint hogy meghalt.

Vannak könnyített olvasmányok a 'NET'-n, és Én újabban erre kaptam rá, mert itt kiderült hogy értem amit leírnak és ez egy önbizalom növelő hatású.

Nos a történet az igaz hogy elbeszélő műfajú, de mint egy folyamatot mond el, mert a mondatot követően egy másik személy azon tűnődik, hogy mit vegyen a születés napjára.

De mivel tudom hogy egy-egy kiragadott mondatból nem mindig állapítható meg a helyes következtetés, szívesen mellékelem azt a linket, ahol ez a kis történet megtekinthető.

Szívesen venném a helyes következtetést.

[link]

2014. febr. 14. 15:19
 5/6 A kérdező kommentje:

A 2-s hozzászólását sajnos csak a saját komment elküldése után olvastam, de abból teljesen érthető lett számomra is a mondat helyessége.

Köszönöm!

ui.:pacsi

2014. febr. 14. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért van he was going to be mert kerek évet ért volna el (40) vagyis elérte volna a negyedik X-et. És az már valami!!!

Különben simán az lehetne hogy

he was to be 39 next week

2014. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!