Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a történetek amik...

Mik azok a történetek amik veled maradtak?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok amit régebben olvastál/láttál/átélték/hallottál, de olyan szinten veled maradt hogy vissza-vissza gondolsz rá, akár tanács reményében akár más miatt.

Igazából nem diszkriminálok. Lehet bármilyen alapja. Lehet igaz vagy fiktív. Lehet régi mítosz, film, mese, rajzfilm, könyv, képregény, tévé műsor, újságcikk, videojáték, családtag/barát mesélte vagy fél füllel a villamoson hallott sztori.

A lényeg hogy a szó szoros értelmében nem te élted át, de megragadt benned, és valamilyen szinten befolyásolta a mai napig a nézőpontodat és hozzáállásodat a világhoz.

Nem sikerült 100%-ban leírni amit szeretnék. De úgy gondolom aki nem akarja szándékosan félreérteni amit írtam annak világos.


2018. nov. 11. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Velem nagyon sok haláleset tortent, ezek elegge befolzlyasoltak mind a szemelyisegem mind a gondolkodasom. Egyesevel kifejtve hosszu lenne, igazabol egesz szines skalam van a halallal
2018. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Van egy pár.Egy ami egyszer sokat segìtett az egy Verne idézet volt amit először hülyeségnek gondoltam,de aztán beigazolódott.

"A nő a világ összes férfijával kedvesen viselkedik,leszámìtva azt az egyett amelyikbe szerelmes" 😀

2018. nov. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Van a Black Mirror sorozat és volt benne egy rész, amiben végig azt láthattuk, ahogy egy nőt random idegenek üldöznek és meg akarják ölni, akik meg épp nem megölni akarják, azok a telefonjaikkal videózzák és nem tudja, kik akarják és miért megölni, hogy a többi ember miért csak kamerázza, miért nem segítenek neki, sem pedig azt, hogy ő maga kicsoda egyáltalán. És a rész végén



*spoiler alert*



megtudjuk, hogy a nő a pasijával együtt halálra kínzott valami 7 év körüli kislányt (pontosabban a pasi csinálta az egészet, a csaj meg "csak" végignézte) és a pasi a börtönben öngyilkos lett, a nő viszont ugye nem és azt találták ki neki büntetésnek, hogy minden este beviszik egy idegen házba és kitörlik az emlékeit, majd hagynak ott neki egy minimális élelmet és reggel, amikor magához tér, semmire sem emlékszik és kezdetét veszi a "játék". Azaz színészek eljátsszák, hogy üldözik és meg akarják ölni, ő meg csak menekül és azt se tudja, mi van. És a nap végén egy székhez kötözik és szembesítik azzal, amit tett a kislánnyal, és ez így ismétlődik újra és újra és újra. Így leírva amúgy nem annyira ütős, szóval szerintem érdemes megnézni :D


Az egész sorozatot imádtam amúgy, de valamiért ez az egy epizód nagyon mély nyomokat hagyott bennem és minden nap eszembe jut, sokat gondolkodok rajta.

2018. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Egy ember akit nagybácsinak fogadtam, 11 évig volt hajléktalan,(és akkor én még meg sem születtem) a létező összes ember belé rúgott, becsapták, kihasználták, megrágalmazták,(enyhén szólva undorító dolgokkal) elfordultak tőle(mindenki).Az összes munkahelyén kivétel nélkül meglopták, nem kapta meg tisztességesen a fizetését így a számlák fizetése, és a megélhetés nagy gondokat jelentett. Szörnyű volt szembesülnöm avval, hogy az emberek milyen gátlástalanul tapossák el, teszik tönkre, stb..Alkoholista volt és meghalt,de újréledt. (fizikailag, és lelkileg egyaránt)Ma már egy kortyot nem iszik. Most itt van, van fedél a feje fölött, jól fizető munkája, szerető emberek veszik körül.

Édesanyám rákos volt,és egy hajszálon múlt az élete. Sokat szenvedett, de soha nem egyszer nem mondta hogy mennyire rossz neki, hogy fél, hogy bármi baja lenne. Hatalmas hittel, és erővel meggyógyult.

(Mai napig hála istennek tünetmentes)

Nekem ezek a dolgok (IS,) sokat változattak nézőpontomon, a hozzáálásomon. Nagy hatással voltak rám.

2018. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

"Csak tőled függ minek tartod magad."


Az önbizalom nagyon fontos a mai világban, hiszen ha mások nem ismerik fel a bennünk lévő értékeket, akkor csak szenvedni fogunk. Olyan ez, mint amikor egy mozgássérült embernek mondanád, hogy:"tanulj meg egyedül járni."

2018. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Rengeteg idézet nagyon keményen megmaradt bennem a nagyobb kutatóktól.


[link]


Amikor megnéztem ehhez hasonló képeket úgy változtatta meg a nézőpontom, hogy ez miatt vágyni kezdtem arra hogy Én is mélyen ölelni tudjam a jövendőbeli szerelmem, úgy érezvén közben hogy biztonságban vagyunk, és minden rendben van. Ez motivál arra hogy keressem a szerelmet.


Volt, hogy durva trippjeim voltak, és attól féltem hogy megfogok őrülni. Ekkor a haverom azt mondta nekem a telefonba, hogy "Ess szét. Ess szét mégjobban, teljesen veszítsd el önmagad, hogy utána összeszedd és megtaláld."


Még rengeteg minden van, ami végtelen erőt és reményt ad, amik miatt már régóta nem tudnám feladni sem ha akarnám se. Ha érdekel, privátban említek még, és mutatok is olyan videókat.

2018. nov. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!