Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most azokat kérdezem, akiknek...

Most azokat kérdezem, akiknek lett volna lehetőségük kimenni külföldre, de mégsem mentek hogy miért maradtak itthon? Azért mert meg vannak elégedve azzal, ami itthon van? Vagy csak kalandvágyból maradtak itthon?

Figyelt kérdés
2017. dec. 29. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerős tudott volna a gripen gyárban munkát szerezni, ha annó repülőgép teknikusnak megyek. Viszont ez rizikós volt, mivel ha kitanulom azt a szakmát, azzal itthon nem tudtam volna elhelyezkedni, ha mégsem jön össze a kinti meló. Így inkább autószerelőnek tanultam, mert az biztosabbnak tűnt.

Most azért nem megyek, mert viszonylag friss a szakmám, nem tudok még teljesen önállóan dolgozni, ezért maradok pár évet amíg kitanulom a szakmát és ha addig nem javul semmi akkor elindulok külföldre. Mosogatni nem akarok kimenni, mert abba könnyű belebukni.

2017. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lenne jó,ha itthon autószerelőként kereshetnél annyit,mint kint a gripen gyárban.
2017. dec. 29. 10:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy van még egy lehetséges válasz,hogy azért nem mentek ki külföldre mert úgy gondolják nem az a megoldás
2017. dec. 29. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mehettem volna (vegyész a szakmám) de olyan a természetem, hogy még belföldön is 2 hét nyaralás után már mennék haza.

Sokszor voltam külföldön rokonságnál, Európában, Amerikában, de nekem borzasztó honvágyam van, viszonylag rövid idő után.

Mivel ismerem magam, ezért nem is jutott eszembe a külföldi munka lehetősége.

Én itthon vagyok otthon, mindenem itt van.

Barátaim, testvéreim, rokonaim, emlékeim, sírjaim, ... szóval, én nem mennék vendégnek, idegennek sehova, de ezt mindenki maga tudja.

2017. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

1. Családi okok. (Ez a legfőbb indok.)

2. Voltam kinn egy ideig, gyűjtöttem egy kis pénzt, de nem éreztem jól magam (lehet, más ország tetszett volna)

3. Szerintem aki elég törekvő, az előbb-utóbb itthon is feltalálja magát.

4. Itt vagyok ITTHON.

5. Kinn is megvannak a problémák, csak talán mások. Az itthoniakat már megszoktam, a külföldi problémák még jobban idegesítenek:S

6. Hacsak nem házasodsz be külföldön, akkor kinn mindig idegen leszel, akire a legtöbben úgy néznek, mint a véres rongyra. (Nekem sem tetszene, ha valakik csak úgy bejelentenék, hogy "megérkeztem Magyarországra" - én kifejezetten örülök, hogy ide általában nem vágyódnak:D)

2017. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,nem vágyódnak az itteni fizetésekre:)
2017. dec. 29. 11:40
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Megkérdezhetem Kérdező, hogyha te így gondolkozol, akkor miért vagy még itthon?

Te miért nem mész?

2017. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Anyukámat pl. Norvégiába hívták volna iskolaorvosnak, de nemet mondott. Nem akart már közelebb az 5., mint a 4. ikszhez a nulláról kezdeni mindent, új életet, meg hát a nyelvtudása sem túl jó, nincs igazán nyelvérzéke (angolul gagyog vmennyit, de már-már nagyon kínos bénasággal).


Nekem konkrét ajánlatom nem volt, de egy állásbörzén meghallgattak olyan helyen, ahol esélyes volt a külföldi munka, és adtak helyet, ahol jelentkezhettem volna, de hagytam. Nekem elég erős kötődésem van Magyarországhoz, főleg művészet és kultúra terén... én nem nagyon bírnám azt ki, ha nem lenne instant hozzáférésem magyarul játszó színházakhoz, magyar nyelvű könyvekhez, magyar kiállításokhoz, programokhoz. Mondjuk lehet, ha itthon felkopna az állam, akkor a jobb fizetésért cserébe kibírnám, de szerencsére van olyan tudásom és végzettségem, amiért cserébe átlagon felüli fizetést kapok.

2018. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!