Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet kegyetlenne valni, vagy...

Lehet kegyetlenne valni, vagy ezzel szuletni kell?

Figyelt kérdés
Van egy ember, aki nagyon sok szenvedest okozott nekem, es mikor lehetosegem lett volna visszaadni, nem tudtam megtenni, mert megsajnaltam.

2018. nov. 12. 01:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet kegyetlenné válni, de nem kötelező.
2018. nov. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet azzá válni.Általában az emberek keményen meg is dolgoznak érte hogy a jó emberekből is élő hozzák a kegyetlenség.
2018. nov. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Velem tenyleg sokszor elbantak, megsem valtam kegyetlenne. Mi kell hozza?
2018. nov. 12. 01:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Vmi nagyon nagy trauma kell. Pl sokaknál háború alatt. De szerintem vhol belül alapból ott van, akinél kijön. Csak vmi durva kell, ami kihozza.
2018. nov. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet, csak szerintem kell hozzá egy raklap indulat. Én is lehettem volna valakivel egy szemétláda, de végül nem akartam soha lesüllyedni arra a szintre, hogy én is úgy viselkedjek.. Már csak büszkeségből sem érdemes. Legalábbis szerintem.
2018. nov. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mo. ebben is profi, sok "jô" mintát találni itthon...
2018. nov. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy tanulmany szerint amint pont ezzel kapcsolatban olvastam, az empatia tanulhato (masok helyzetebe valo belekepzelesi kepesseg es ezaltal a fajdalmanak atelese), de a pszichopata jelenseg letezik, akiknek ez a kepesseg nincs meg. Tehat semmilyen szinten nem erzik at a kinzott fel fajdalmat, ami szamunkra - akiknek van empatikus kepessege - elkepzelhetetlen. Az empatikus kepesseg is kulonbozo mertekben van meg az emberekben, vannak akikben “tulteng”, ezek az emberek mennek onkenteskedni, stb. Az atlag az segit ha tud, sajnalja a nincstelent, de nem erez ellenallhatatlan kesztetest meg attol, hogy oda menjen es segitsen. Es a pszichopata - empatia mentessegig is vannak fokozatok.

Nyilvan lenyegeben itt is ez az eset all fenn.

2018. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudatosan nem lehet azzá válni, egy trauma vagy traumák kellenek hozzá.
2018. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!