Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a babanak termesze...

Szerintetek a babanak termeszetes uton jobb szuletni vagy csaszarral?

Figyelt kérdés
Kivancsi lennek, hogy ki hogy gondolja ezt. Most az anyukat zarjuk ki, hogy neki mi a jò. Arra lennek kivancsi, hogy a babanak melyik a jobb? Mostanaban sok programozott csaszarrol hallok ès nem tudom hogy melyiknel dontsek. Tanacstalan vagyok.
2017. nov. 22. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Őszintén? Tökmindegy. Most tényleg, melyik gyereken vagy felnőttön látszik hogy mondjuk boldogabb/egészségesebb mert xy módon született?

Na ugye :)

2017. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy komplikaciomentes huvelyi jobb neki, mint egy szintén komplikaciomentes programozott császár.
2017. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is a természetesre szavazok.
2017. nov. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Amit az orvos mond.

Nyilván császár esetén van valami probléma, ami nemcsak az anyukát érinti, hanem a babát is.

Inkább legyen császár, ha úgy biztonságos.

2017. nov. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Ez komoly kérdés?

A természetes út nem véltelen TERMÉSZETES.

A babának kellenek a vajúdással járó hormonok, az akkor kapott stressz, ami felkészíti a kinti életre, a hatalmas változásra, és bizony szüksége van anyuci hüvelyflórájára is, ahogy végighalad rajta.

A császáros babáknál később sokkal több gond lehet. Kényszertartások, csípőficam, emésztési problémák, stb.

2017. nov. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ugyan császárom volt, de szerintem a természetes a "természetes". Még én is rosszul éltem meg, hogy belebolygattak a baba lelkivilágába azzal, hogy minden előzetes jel nélkül egyszer csak "rátörtek és kivették", és nem ő (illetve a természet) dönthette el, hogy mikor szülessen.
2017. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Természetes úton jobb születnie. Pl. egy sor hormon kezd termelődni benne vajúdas alatt, amik segítik a kinti élethez való alkalmazkodast. Akkor ahogy halad át a szülőcsatornán jótekony bacik kerülnek rá, amik a bél-gyomormüködest segítik majd. Ezek mind hiányoznak császárnál . Raadasul egyes vélekedesek szerint a csaszis babák lustábbak, nehezebben motiválhatóak, nehezebben lesz sikerélményük gyerek es felnőttkorukban, mert nem “ küzdöttek meg” a kijutásért. Ez nem személyes vélemény, csak olvastam!!

Ha vészhelyzet van, vagy mondjuk nem jól illeszkedett be a baba, termeszetesen minden indok okafogyottá válik ilyenkor, írány a mütő!

2017. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha komplikáció nélküli, akkor a természetes.

Viszont ha nem fér ki, vagy faros, vagy x más dolog, vag csak egyszerűen elveszti az anyját, akkor jobb a császár.

2017. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ha a baba teljesen egészséges és minden feltétel adott, nincs semmilyen komplikáció és az anyaméhben a körülmények is ideálisak, akkor mindenképpen természetes úton jobb születnie. Amikor a tüdeje teljesen felkészült az első levegővételre, meg kell küzdenie a születésért, ez az első életfeladata amit sikerrel old meg, és ez az élmény egész életére hatással van.


Fontos viszont, hogy a fentiekkel nem azt mondtam, hogy aki nem így szül/születik, az nem jó. Oka van annak, ha egy baba haránt fekszik, ha nem tud megfordulni, ha nem képes természetes úton megszületni, ha olyan betegsége van neki vagy az anyának, hogy nem szabad kockáztatni a spontán szülést. Ekkor van helye a császármetszésnek, és azt az üzenetet kapja a baba, hogy amikor baj van, akkor jön segítség.


Egyetlen dolog nem jó szerintem, ha minden adott lenne a természetes szüléshez, mégis siettetik és erőszakolják a születést. Gondoljatok arra, milyen dührohamot vált ki egy kb. 1,5 éves gyerekből, ha meg akarjuk helyette csinálni, amit ő is meg tud. Elvesszük tőle a kompetencia-tudatot, sikerélményt. Hasonlót élhet meg a baba is, persze nem tudatosul ez benne.


Szóval az ok nélküli, pl orvos vakációjához igazított programozott császármetszés szerintem mindenképpen kerülendő.

2017. nov. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesre szavazok ha csak nem élermenrés az indok. Mondjuk a téraránytalanság vagy nyakra tekert köldökzsinór. Az én és anyukám esete nagyon tanulságos. 30+ éve visszatartottak 36 hetesen 3kg körüli súllyal. Anyukám 156 cm magas és alapból 48 kiló volt a terhesség elején. Gond nélkül megszülettem volna, de akkoriban még ez koraszülésnek meg alacsony súlynak minősült. Fektették még 4 hétig anyukámat, ő nyilván nem lett nagyobb csak én majdnem 4 kg. Be is szorultam, császározni ilyenkor már ugye nem lehet. Anyut szedálták, engem valahogy kivarázsoltak fogóval (ma már ez sincs). A zárójelentésünkön ugye szerepeltek a tények, a szülésznő és anyukám jóban lettek később. Egyszer már sulis koromban mesélte el, hogy ő kb biztos volt benne, hogy sérült gyerek leszek a dokik bénázása miatt. Ennyit nem ér egy "természetes" szülés. Nekem mindegyik gyerek jött amikor jönnie kellett bár az első kicsit nehezen, de utólag rájöttem, hogy az EDA miatt húzódott el, mert akkor ugye nem szabad mozdulni. A kicsivel is ua volt, nem akart behelyezkedni, de ott nem volt EDA felkelhettem, és egy pár perc alatt megoldódott az ami miatt a nagyot úgy préselte ki a doki, mondva közben, hogy ha így sem megy, készíthetik a műtőt. Engem mindez csak abban erősített meg, hogy a természetes folyamatokba nem érdemes beavatkozni, kivéve életmentő céllal, ha vmi mégis rosszra fordul.
2017. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!