Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valóban igaz, vagy nincs...

Ez valóban igaz, vagy nincs közte összefüggés?

Figyelt kérdés
Az aki nagyon jól hazudik és jól tud átverni vagy becsapni másokat, az rájön, ha nem mondanak neki igazat, és tudja, hogy mikor hazudnak neki?

2018. nov. 14. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz. Elég, h jó megfigyelő az ember, így tudja kiszűrni a hazugságot.
2018. nov. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább fordítva igaz. Ha valaki elég jó megfigyelő és nagyon ért a mimikához, a gesztusokból való olvasáshoz, akkor jó eséllyel szűri ki hogy mikor hazudik valaki. És persze ő is hitelesebben tud hazudni, ha tudja mire kell figyelnie.


Fordítva nem ennyire összefüggő a dolog. Ha valaki jól, könnyen hazudik, még nem biztos hogy ért is a testbeszédhez, vagy nem lesz ettől egyből jó megfigyelő is valaki.

2018. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés

Én pl nagyon szarul hazudok,de mindig kiszúrom valahogy ha nekem kamuznak 😀

2018. nov. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyirányú összefüggés lehet szerintem.
2018. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Nem minden ember egyforma. Akik jól hazudnak és jól vernek át másokat, ők sem egyformák. Lehet köztük mentális beteg, kényszeres hazudozó, aki amúgy buta, mint a sík, de olyan hihetően ad elő mindent, hogy bárki beveszi, viszont a legolcsóbb trükkel is át lehet verni, mert olyan naiv.

Lehet pszichopata, aki mások megvezetésének a mestere, de ha tudod, hogyan és mit kell mondani, simán megtalálod a gyenge pontját.

Vagy lehet pl. politikus, aki hazugságból és átverésből él, de azt már nem veszi észre, mikor őt szúrják hátba a fajtársai.

De pl. aki nagyon jó emberismerő, vagy kiváló pszichológus, az messziről kiszagolja a sumákolást, nálad is jobban tudja, mit miért csinálsz, de eszébe nem jutna hazudozni vagy csalni, sőt.

Aki nagyon jól hazudik, ezzel rendszeresen becsap másokat, őt viszont lehetetlen átverni, és mindent azonnal átlát... hát... ilyen karaktert még csak filmekben láttam, általában a legyőzhetetlen főgonoszra jellemző ez. :D

2018. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!