Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendezvényeken Ti mennyire...

Rendezvényeken Ti mennyire szoktatok odafigyelni a beszédekre? Vagy inkább elkalandoztok gondolatban alatta?

Figyelt kérdés
Pl egy évzárón az igazgató, egy szalagavatón egy diáktárs, egy kinti rendezvényen a szervező beszéde vagy ilyenek.

2018. nov. 16. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Igyekszem odafigyelni, de egy idő után akarva-akaratlanul is elkalandoznak a gondolataim, majd ismét visszatérek a valóságba. Az ilyen hosszú, monoton beszédeken, ami ezeken a rendezvényeken szokott lenni, nem csoda, ha landkad a figyelem.
2018. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elején odafigyelek. De ha túl hosszú, akkor nem köti le a figyelmemet.
2018. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elkalandozok, mondjuk azért fél füllel/szemmel odafigyelek, hogyha a többiek nevetnek vagy tapsolnak, én is ugyanazt csináljam.
2018. nov. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem figyelek. Még ha rövid is a beszéd, engem már az első mondatnál elveszítenek. Ha szabadtéren van, akkor általában kielemzem a környék élővilágát és gondolatban elképzelem azok mindennapjait. Ha beltéri a rendezvény, akkor az épület szerkezetét nézegetem, a festési technikát, a padlózatot, hogyan épülhetett, ha vannak festmények, akkor a színhasználatot, az ecsetvonásokat.
2018. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindig odafigyelek , de vannak napok, amikor egyszerűen dekoncentralt vagyok. Akkor elfelejtettem figyelni, el kalandoznak a gondolataim, főleg ha angolul van az egész.

Beszélgetésnél is baratokkal néha azt veszem észre, hogy megkèrdezik figyelsz te egyáltalán?

Múltkor templomban voltam, és a végén valaki odajott, hogy milyen jókat mondott a pásztor én meg rájöttem, hogy semmire nem figyeltem az egész beszedből 😅

2018. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most már csak olyan rendezvényezkre, konferenciákra járok, amiknek érdekel a témája, így odafigyelek, de iskolás koromban sose kötöttek le a szokásos kötelező beszédek, fél perc után elkalandoztam és sose figyeltem oda igazán.
2018. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Az iskolai rendezvényeken sosem figyeltem, főleg hogy a kórusban állva a próbákon is végighallgattam már az összeset 40-szer. Mostanában csak konferencia van de ott általában a lényegre szorítkoznak és rövidek.
2018. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ba kötelező rendezvényen vagyok, akkor csak időközönként kapcsolom be a figyelmem, mellette minden mást nézegetek, kalandozgatok. Ellenben ha magam választotta előadáson vagyok, akkor általában jegyzetelek minél bővebben, így akár másfél órán át is pontosan tudom követni, hogy miről van szó, az írás nem enged elkalandozni.
2018. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elején igyekszem odafigyelni. Aztán ha érdekes, akkor végighallgatom, ha nem, mert érdektelen vagy bullshit, akkor óhatatlanul elkalandoznak a gondolataim.
2018. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!