Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen jöttetek rá hogy...

Hány évesen jöttetek rá hogy az emberek csak önmaguk meg a pénz érdekli?

Figyelt kérdés
2018. nov. 16. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azóta tudom mióta elkezdtem gondolkozni. elég egyértelmű. sose érdekelt. mert mivel mással foglalkozzanak az emberek? veled?
2018. nov. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmm hány éves is lehettem?

9 éves voltak mikot rá jöttem arra, hogy az emberek csak saját magukkal foglalkoznak és csak a pénzért élnek.

De nem szabad általánosítani, mert vannak különb emberek.


Most tegyük fel, neked van egy problémád ami megoldásra vár, de van egy ember akinek sokkal nagyobb a problémája mint a tiéd, vajon magadon segítesz vagy azon akinek nagyobb a problémája?

2018. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
voltam*
2018. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Eddig is gondoltam de így 30 felé már kezdek biztos lenni benne... De mindiiig vannak kivételeeek...:D
2018. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30körül,kár hogy nem előbb
2018. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez azóta van főleg, mióta kapitalizmus éa vadkapitalizmus van, kb a 90-es évek óta.
2018. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazából vannak kivételek. Viszont rájuk is szeretik ráhúzni, hogy csak a pénz motiválja őket.
2018. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
Kb. 4. De lehet hogy korábban csak nem tudtam így konkrétan megfogalmazni.
2018. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Negyven múltam, de erre még nem "jöttem rá". Remélem, hogy nem ilyen egysíkú a világnézetem, hogy erre a buta sztereotípiára "ráébredjek". Ja, én sokkal különb embereket ismerek -úgy látszik- mint te ismersz, ill. a hozzászólók nagy része ismer.
2018. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig reménykedek, de sajnos azt látom, hogy segítséget kérni mindenki tud, viszonozni viszont szinte senki.


Volt például egyetemi haverom, akinek egész este készítettem a beadandót, tervrajzokat amellett hogy elkészítettem az enyém és tudtam volna még csinosítgatni. Konkrétan fél-egy év csúszást kerültem el neki. Fordítva meg mikor én kerültem szorult helyzetbe, akkor simán megkaptam a választ, hogy nincs kedve mert elmegy inkább szórakozni.


De ugyanezt látom munkában is. Ha segítek, annak soha semmit nem kapok vissza.


Pár éve megtanultam, kik azok, akiknek feltétel nélkül segítek és ők is segítenek, meg kik azok, akiknek nyugodt szívvel mondok nemet akkor is ha a világ omlik össze körülöttük.

2018. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!