Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha segítünk valakinek miért...

Ha segítünk valakinek miért akar még több szivességet tőlünk az illető?

Figyelt kérdés
Vannak emberek akik elvárják,hogy valki mindenben segítse,pesztrálja őket.Ha meg segítesz nekik több kellene.Utána ha valamit elutasítsasz még ők vannak megsértődve,valaki dühös is emiatt vagy játssza mártírt,hogy neki mennyire nehéz nem segít rajta senki.Pedig fordított esetben ők sem tennék meg ugyanazt érted vagy még annyit se.Ezzel csak azt érik el,hogy legközelebb még annyi segítséget se kapnak az illetőtől.A viselkedésükkel elundorítanak maguktól másokat.Voltatok már ilyen helyzetben?Tudnátok példákat mondani?

2018. nov. 19. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Voltam, utalom az ilyen embereket. Egyszeruen telhetetlenek semmi nem eleg nekik. Ezert nem szeretek segiteni meg rokonoknak se utanna soha nem hagynak beken ha egyszer segitek.
2018. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na,pont ezt tapasztalom,ha segítesz vagy még egyszer lehet meg is tennél valamit amihez nincs nagy kedved csak ezzel az a gond,hogy nem egyszeri alkalom lenne hanem utána folyamatosan igényt tartanának rá,hogy segíts nekik ugyanabban a dologban.
2018. nov. 19. 11:18
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Mindkét oldalon voltam, DE...

Szóval nehéz olyan embert találni manapság, akitől szívességet kérnél/kérhetnél, mivel ugyanilyen bizalmatlan mindegyik. Szerintem ezzel nincs akkora baj, ha kölcsönösen működik, nyilván, ahogy te is leírtad. Szerintem működjön az adok kapok, vagy valóban, szimpla kihasználásról szól az egész. Én merek másoktól kérni segítséget, ugyanúgy más is mer tőlem. Ettől függetlenül voltam olyan helyzetben, hogy úgy éreztem, engem használnak ki, de lehet olyan is volt, aki miattam érezte így. Ezt nem tudhatom. De hallottam olyat is, aki ezt hangoztatta, hogy őt mennyire kihasználják, stb, és neki senki nem segít. Megkérdeztem, hogy mert kért? Nem, mert neki nincs szüksége más szánalmára. Szóval ez azért sokat elmond az ember saját önértékeléséről. Lehet, hogy a másik szívesen segítene, de nem mer az ember kérni, vagy túl alantasnak találja a másikat, és úgy gondolja, hogy áh, miben tudna már az az ember segíteni, ő anélkül is elvan.

2018. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sokszor van olyan is,hogy az illető meg se hallgat ha gondokkal küzdesz,nem veszi alapot átmegy más témába.Vagy ha kell segítség akkor vagy egyszerűen szeretnél vele kimozdulni akkkor a saját dolgai miatt lepattint.DE ha neki kell valami akkor elvárná,hogy te ott legyél.Mostmár megtanultam a saját dolgaim vannak előtérben,és ha épp félre is tehetném azt olyan miatt nem teszem meg aki értem se tette meg ugyanazt.
2018. nov. 19. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt érzem, hogy az emberek egy része azért ilyen, mert a közelében nincs olyan ember, akihez tudna ragaszkodni: sokan csak társas magányban-, vagy csendes kétségbeesésükben élik le az életüket. Kapcsolódni szeretnének máshoz.
2018. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tinikorban az ember evolúciós okokból nagyon önző. Ilyenkor kell megtanulnia, hogy meddig mehet el, s azt is, hogy neki is segíteni kell másokon, ha segítségre vágyik. Ezt sokan csak úgy tudják megtanulni, hogy addigra elveszítenek minden barátot, mindenki lelép mellőlük.
2018. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os: sajnos sok emberben nincs meg annak a képessége,hogy felmérje meddig mehet fel, vagy addig pakol a másikra dolgokat,ameddig az birja,az is meglehet tudatosan csinálják,hátha bejön a számításuk.Csak így azt érik el a másik majd minimális szinten se fog segíteni a továbbiakban,ha így folytatja,mert elveszik a bizalom és ha mondjuk csak arra kér meg hozzak egy kenyeret már azt se tenném meg,mert lehet a követekező kérés az lenne csináljak a saját autómmal egy nagy bevásárlást neki a szomszéd városban.
2018. nov. 22. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!