Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bátyám alkoholista. Mit tegyek?

A bátyám alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindennap részeg és úgy csinálja a munkáját is. Nevet rajta hogy elesett kétszer és elvágta a karját. Ennyire nem volt még durva a helyzet. Így kifogják rúgni.Azt mondta,hogy már csak megakar halni.
2018. nov. 21. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Biztos jó lenne tudni milyen okból szeretne meghalni.
2018. nov. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, hogy menjen pszichológushoz.
2018. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta, mert nincs az életnek értelme. Küldtem pszichiáterhez, belátja,hogy kellene menni, de nem megy.
2018. nov. 21. 19:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor úgy kérdezem, hogy szerinted az alkoholizmusa miatt érzi úgy hogy nincs értelme az életének, vagy tudsz valami másik problémájáról ami miatt inni kezdett? És hány éves? Szülei, családja, barátai?

Én ezt mindig úgy képzeltem ahogy a filmekben láttam, összeszednék pár embert, összecsomagolnám a pácienst aztán elvinném valami világvége tanyára ahonnan a legközelebbi bolt és autóút 30 km-re van, eltöltenénk ott páran két-három hetet azalatt van ideje átgondolni mit is szeretne. Persze ezt csak most mondom tudom. Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, és nem tehetsz róla te sem, hogy végig kell nézned hogy pusztul le a tesód. De azért lehet lenne olyan családtagom, akit mégis elrabolnék és meg sem állnék vele egy faházig, és addig mondanám a magamét még rá nem jönne mennyivel jobb volt az élete ameddig nem akartam rajta segíteni...

2018. nov. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Apám verte kiskorában, nővérem egy zsarnok és hát anyám sem szent.
2018. nov. 21. 20:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg megkérhetnéd, hogy kísérjen el téged pszichológushoz, mintha neked lennének problémáid (mondjuk biztos vannak is, kinek nincsenek), és együtt beszélhetnétek a családi dolgokról. Aztán arról, hogy neked milyen érzés őt így látni. Tudom azt mondják az ember csak maga miatt fog tudni változtatni, de szerintem ez nem igaz, van hogy pont azért vesz erőt magán valaki mert nem akarja más életét úgy tönkrevágni mint ahogy mások az övét.
2018. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én járok pszichiáterhez. Igazából igen nekem van bajom, jobb ezzel a családdal megszakítani a kapcsolatot. Az nem tesz jót nekem, hogy ezeket látom.
2018. nov. 22. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!