Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éjszakai alkoholista?

Éjszakai alkoholista?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag mindennapossá vált az esti alkoholfogyasztásom, átlagosan 4dl tömény/este. A reggeleim kissé nehezek, napközben csúcsteljesítményen üzemelek. Mindeközben várom az estét, amikor mindezt kipihenhetem, viszont ezzel a tényleges pihenésnek veszem elejét. Alig tudja néhány ember, hogy így élek. Mindez remek. De hogyan vethetnék véget mindennek mielőtt ez visszafordíthatatlanná válna? Hogyan tudnám a rám nehezedő terhek súlyát másképpen levezetni?

A munkámon változtatni nem tudok. Ha teljesen tiszta elmével térek nyugovóra, lázálmok gyötörnek a másnappal és a jövővel kapcsolatban, kevésbé leszek kipihent és hatékony másnap, mint ha azt megelőzően innék. Valami értelmes tanács a munkám feladásán(illetve a munkához való lelkiismeretségem feladásán) kívül akad valakinek?



2018. okt. 22. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus segíthet!

Megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol?

2018. okt. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, pszichológus segíthet. Szerintem érdemes kipróbálni.


De amúgy arra nem gondoltál, hogy fokozatosan csökkentsd az adagod, vagy esetleg 2-3 naponta, vagy munkahét után basszál be de nagyon?


Egyébként érdekelne engem is, a foglalkozásod, a korod.

Privátba is jöhet.

2018. okt. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ivás helyett esténként sportolj valamit. A sport tényleg ki tudja kapcsolni az agyat, jó stressz levezetésre, és kellően lefáraszt, hogy gyorsan el tudj aludni.
2018. okt. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus mindenkêp jót tenne.

Erre előbb-utóbb rámegy az egészsêged.

2018. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4 dl tömény?

Hamar le fogod dobni a láncot.

2018. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy csak egy felest dobsz be.

Aludni már ettől is könnyebb, de másnap nem fog rajtad meglátszódni és az egészségedet se teszed tönkre vele.

2018. okt. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A munkám nem különösképpen szokatlan, energetikai, épületgépészeti kivitelezés/karbantartás egy viszonylag nagy ipari területen. Leginkább talán az a probléma, hogy túlságosan komolyan veszem, illetve a kelleténél lelkiismeretesebben. A gondolataim java részét csak az ezzel kapcsolatos problémák teszik ki ami annyira túlzott mértéket öltött, hogy már alvás közben is különféle határidők teljesítései, lehetetlen feladatok megoldásai teszik ki. Tisztában vagyok vele, hogy a stresszoldásnak nem éppen a legideálisabb módját választottam, viszont rövid távon hatékonynak bizonyult. Bár a rövid táv lassan már nem állja meg a helyét, így mindenképpen valamilyen irányú változtatás szükséges a kialakult életvitelemben.
2018. okt. 23. 20:13
 8/10 anonim ***** válasza:

A négy deciliter töményet egy hétre lecserélném egy szem vacsora utáni Algopyrin-re.

Teszteld meg.

Komolyan mondom.

Az első, és nagyon komoly lépést már megtetted. Az, hogy tarthatatlannak érzed a helyzetet, már fél siker.

Drukkolok.

Majd írj!

2018. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már napok óta tartottam a helyzetet...bár tegnap előtt egy üveg bort megittam, mondjuk az sehol sincsen az azt megelőzőekhez képest. Tudatosan igyekszem magam az alkoholizmus ellen irányítani, és bár a hétvégén semmi indokom nem lett volna inni( mind a két nap, bár kissé elgondolkodva, de elballagtam még a leakciózott whisky-k mellett is, mert a normális házipálinka után leginkább azt iszom meg), de a sors csak próbára tett a szomszéd formájában, aki némi sütögetés mellett belém töltött minimum két dekát igen jóféle szilvából. Meg némi sört. Én meg asszony nagymuterjának a százezer éves gyűjteményéből ezek hatására megkezdtem egy rumpunchot, ami leginkább a tömény cukor, és a 40% alkohol diszkrét kombinációjára emlékeztet. De a szándék legalább már megszületett. Olyan ez, mint amikor ~ két évtized után, meglehetősen erős dohányosként letettem a cigit. Előbb vagy utóbb, de minden rossz szokás elmúlik ;)
2018. okt. 28. 21:36
 10/10 anonim válasza:
Esetleg szedj macskagyökér kivonatot az segíti az alvást.
2018. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!