Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismer valaki olyan személyiség...

Ismer valaki olyan személyiség fejlesztő tréninget ahol megtanítanak "rosszabb" embernek lenni?

Figyelt kérdés

Sokan mondják és én is tapasztalom, hogy a szentimentális vagy a szociálisan érzékenyebb emberekre azt mondják, hogy ők jó emberek. A jó embereket sokkal többször használják ki, azaz kicsesznek velük az életben mint a "rossz" emberekkel.

A "rossz" emberek általában, és több területen is, sikeresebbek a "jó" embereknél.

Szóval olyan tréninget keresek ahol a jó embereket megtanítják arra , hogy tudjanak rosszak is lenni és ezáltal védettebbek a kihasználás , átverés, áldozattá válás, stb. -

vel szembe.



2018. nov. 24. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ne akarj rossz ember lenni.


Ahelyett, hogy egy ganédomb emberi megtestesülése akarnál lenni, inkább próbálj megerősödni; fejleszd az emberismeretedet, tanuld meg, hogy nem baj, ha elhatárolod magad bizonyos emberektől, és mondhatsz nekik nemet is. Neked is jobb lenne, ha empatikus ÉS erős lennél, mert szerintem a gyengeséged akkor is megmaradna, ha átmennél kiskrampuszba, szóval onnantól még külön rosszul éreznéd magad.

2018. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is egy ilyen tréning kéne, le kéne vetkőznöm valahogy a jelenlegi jófiús énemet:d.
2018. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De lényegében igaza van az elsőnek, ha túlságosan kifordítod a személyiséged utána csak rosszabb lesz. Max a sajátodon tudsz egy kicsit javítani.
2018. nov. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem kifordulni szeretnék magamból és nem teljesen az ellenkezője szeretnék lenni a mostani énemnek, hanem 2egy kicsit" rosszabb szeretnék lenni mint amilyen most vagyok.

Félre értés ne essék, nem vagyok én teljesen , az a balekféle vagy marionett bábu. De viszont úgy érzékelem, hogy ahhoz a réteghez tartozom aki megsajnálja az elesettet vagy a szerencsétlent a vesztest, stb. és igyekszem segítségül lenni másnak a javára, néha akár a saját hátrányomra is.

Pl. Rám lett bízva a rokonom kutyája, hogy pár napra. Elvittem a kutyát sétálni és séta közbe elérkeztünk egy tóhoz, majd ennél a tónál én a vízbe dobtam egy faágat azzal a szándékkal, hogy majd a kutya ugorjon be a vízbe és "fürödjön". A kutya beugrott és elkezdet a vízbe fuldokolni (valószinűleg nyelhetett a vízből) mind ezt láttam és szinte gondolkozás nélkül beugortam a vízbe , hogy mentsem a kutya életét, pedig nem vagyok egy jó úszó....

2018. nov. 25. 00:13
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

a boxedzés lehetne egy jó ötlet ezügyben.

ha edzett vagy és jól tudsz bunyózni,akkor nem feszül benned megfelelési kényszer mások felé,mert tudod,hogy te vagy a nagyobb hatalommal rendelkező ember és te irányítod a helyzetek többségét,nem pedig téged irányítanak.

de végülis az élet tanulási folyamat és állandóan azzal szembesít ami nehezen megy ami a gyengéd,pont azért,hogy old meg,tedd az erősségeddé éss ne legyen többé a gyengéd.

ehhez elég nagy lépéssel kell kilépni a komfort zónádból és erre tökéletes a bunyó és megtanulni bunyózni.

2018. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" majd ennél a tónál én a vízbe dobtam egy faágat azzal a szándékkal, hogy majd a kutya ugorjon be a vízbe és "fürödjön". A kutya beugrott és elkezdet a vízbe fuldokolni (valószinűleg nyelhetett a vízből) mind ezt láttam és szinte gondolkozás nélkül beugortam a vízbe , hogy mentsem a kutya életét, pedig nem vagyok egy jó úszó...."


Oké, ez egy nagyon rossz példa; egy ártatlan kutya életét nem a jámborság és nagylelkűség netovábbja megmenteni, hanem inkább igazi gusztustalan szörnyetegnek kéne lenned ahhoz, hogy hagynád elpusztulni úgy, hogy alapból a te hibádból történt a baleset.


Nem kell neked tréning. Meg kell tanulnod nemet mondani olyan dolgokra, amiket kényelmetlennek érzel, és ennyi, de hogy arra neveld magad, hogy hideg vérrel végignézd, hogy egy állat elpusztuljon előtted, mert nincs kedved bevizezni magad...? Biztos, hogy olyan jó ember vagy te?

2018. nov. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5 # -ös A javaslatod tetszik !

6 # -os a kutyás történet egy példa volt (igaz a valóságban is megtörtént) példa arra , hogy a másik érdekét helyeztem előnybe a magaméval szembe. Azaz akár nagyobb hátrányom is származhatott volna az esetből mint amekkora nyereségem lett.

2018. nov. 25. 01:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi a jó, és a rossz fogalma?:) Nincs, csak jó, vagy rossz!
2018. nov. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%

#4, #7 Bäszki, neked sem rosszfiús imidzs kell, hanem józan ész meg egy gerinc. Mint a legtöbb ilyen "túl jó" embernek.


Ha a saját hülyeségem miatt szarba keverem a másik állatát az a MINIMUM, hogy ki is vakarom belőle és NEM a mellemet verem, hogy mekkora hős vagyok, hanem töredelmesen bocsánatot kérek. (Kutyás vagyok, egy ilyenért bőven a Duna fenekén nyugodnál békében.)


Az empátia, szociális érzékenység az annyira alap dolog, hogy külön említeni sem kellene. Az rólad mond el valamit, ha ezt külön ki kell emelni, mint teljesítmény...

2018. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
nem az a baj, hogy túl jó vagy, hanem, hogy nem tudod megmutatni a határaidat másoknak.
2018. dec. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!