Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ilyen kommunikácios vagy...

Egy ilyen kommunikácios vagy személyiség fejlesztő tréning tényleg változtat dolgokon?

Figyelt kérdés

Most vagyok abba az állapotba h változni szeretnék, elhagyni rosz szokásaimat, kizárni.

jóformán az elmult éveimben semmi hasznosat nem csináltam, mert nem is érdekelt semmi.tanulást is félválrol vettem, ez részben önbizalom hiány miatt is van,szoval nagyon elkényelmesedtem, emiatt a személyiségem is megált lent.. egy szinten, negativ lettem a világgal és magammal, ezért társaságokba is alig mentem, vagy megkerestem mindig a legykönyebb utat, s emiatt emberikapcsolataim kb 0, kerültek.

De mostanság h rájöttem a hibáimra, és tudom h szembe kell menni a gátakkal mert csak úgy lesz eredmény, és mindig a nehezebb utat kell választani,

olvastam már rengeteg témát ez ügyben, pozitiv gondolkodás stb... és tényleg néztem is.. az elmult pár hét/hónapba éreztem is ahogy használtam. pozitivabb lettem, jobban éreztem magam, de valahogy mégse merem kinyilvánitani vgy cselekedetekbe vinni..

kommunikációm gyenge, nemtudok jó benyomást kelteni emberekben,talán félek a megszégyenüléstől is, vagy h beégek, nemtudok rávenni valakit valamire. ha probálok beszélni velük egy időután azt érzem h leszarnak,

lassú vagyok, nincs kreativitásom, nincs energiám dolgokhoz. Szeretném ezeket elhagyni. és egy olyan valaki lenni aki kitartó, alapos, erős, energikus, és nem ingathat meg senki és semmi, na meg mindenről meglegyen a megfelelő beszélőkém, véleményem.

szerintem ezek a jelzők kellenek ahoz hogy emberekkel megfelelő legyen a kapcsolattartási szintem. s felnézzenek.

Most tényleg igaz az, h komunikációval, ugyértem rendszeres beszéd helyzetek, előrébb visznek egy magasabb szintre, s kilehet jönni ilyen állapotbol ? kialakul empátia is és egy időután beáll a megfelelő stilus ?


Szoval egy ilyen tréning tényleg segithet valamit ?

Na és az is igaz, önbizalomra, h apro sikereknek is örülni kell úgy felfogni, és úgy akkor mindig nő egy kicsit az önbizalom amiből kifolyólag lesz kiállás?


Aki bármit tapasztalt már hasonló dologba,elmondaná mi segitett neki, vagy meglenne a véleménye őrülnék ha leirná!


2013. okt. 23. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Segíthetnek, ha más nem megtanítanak a lényegre szorítkozni, ha-ha-ha... Nem hagyhattam ki... (Vágom, hogy a lényeget írtad le, csak hooosszzzúúú, és itt a ziccer)


Szóval segíthetnek, egyértelműen jó rutint szerezni olyasmiben, amit "valahogy" elkerültél eddig, és a "valahogy" is kiderül, hogy hogy is volt pontosan. Szerintem ha az okokra vagyunk kíváncsiak, jó irány lehet rászokni arra, hogy megkérdőjelezz dolgokat, amiket világosan tudsz. Fura így elsőre, természetesen a cél kipucolni a tévedéseket. Természetesen a tévedés az a személyes igazság, ami történetesen nem igaz.


Vadásznod kell az önkorlátozásokra is. Tulajdonképpen a téves tudás felszámolása közben rengeteg önámítást, önbecsapást is találsz, és a tévedéskeresés helyett az önbecsapások válnak célpontjaiddá. Igazság szerint az önbecsapás is az önkorlátozás egy módja.


A félelmeidet is felül kell vizsgálnod. Tudnod kell a bátorságról, hogy nem a félelem hiányát vagy enyhe voltát jelenti. Az a vakmerőség, ami természetesen a bolondok sportja. A bátor ember legelőször is szembe mer nézni a félelemmel. Tehát nem elsősorban tenni bátor, hanem legelőször is félni elég bátor és erős.


Van egy jó hírem. Mihelyt észreveszed magadon, hogy NEM ÚJ DOLGOKBAN KELL HINNED, hanem csak néhány régi hiedelemtől kell fájó (néha tényleg!) búcsút venned, rögtön egyszerűen HIT KÉRDÉSE LESZ, MIRE VAGY KÉPES. Mármint az ésszerűség határain belül persze. Kivéve ha Tibetig jutsz, de ez már másik mese, ott tényleg kellhet pár új infó.


A "hit kérdése lesz" rész pedig azt jelenti, hogy az lesz igazán alapköve annak, amire képes vagy, hogy miben vagy hajlandó hinni, és hogy miben nem vagy hajlandó hinni. Persze eddig is ez volt igazából, csak az önismeret alsó lépcsőfokán már ez tudatos lesz.

2013. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hmm éértem! :)
2013. okt. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!