Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki alkalmazkodó, az...

Ha valaki alkalmazkodó, az finoman szólva azt jelenti, hogy gyenge jellem? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Még kisebb koromban mondta a pszichológusom az alapján a pacás (bocs nem tudom mi a neve) teszt alapján, hogy alkalmazkodó vagyok. Ez kb 13 éves koromban történt. Akkor persze ezzel nagyon nem értettem egyet, de most évek elteltével rájöttem, hogy sajnos nagyon könnyen lehet befolyásolni a véleményem. Mit tehetnék ez ellen? Akkor a pszichológusom azt mondta finoman, hogy gyenge jellem vagyok?
2018. nov. 25. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:

nem.

a gyenge jellem az egészen más mint az elnyomható meghunyászkodó,alkalmazkodó ember.

2018. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenki alkalmazkodik. Alkalmazkodunk a földhöz, amiben élünk, a társadalomhoz, amit a történelem adott nekünk.

A kérdés inkább hogy alkalmazkodsz ezekhez.

Ha tanulod a tudományokat, akkor bölcsebben fogsz tudni, mint ahogy a kulcsszavak is mutatják.

2018. nov. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rorschach-teszt amit csináltatok.


A személyiségvonásoknál írnak erről, itt barátságosság néven fut: [link]


Ez nem kifejezetten rossz tulajdonság, kifejezetten elősegíti a gördülékeny társas együttműködést. Én nem tenném egyenlővé a gyenge jellemmel. Olvasgass ez alapján utána rengeteg pszicho könyv van.

2018. nov. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, legalábbis nem feltétlenül. Az sokkal nagyobb baj, ha valaki egyáltalán nem tud alkalmazkodni.
2018. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alkalmazkodó képességnek köszönhetjük, hogy még itt vagyunk, mint civilizáció.

Ha zavar, hogy könnyen befolyásolják a véleményed köss kompromisszumokat és gyakorold az asszertívitást.

2018. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!