Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés

A legalapabb dolgokkal se vagyok tisztában, nem tudok ügyeket intézni, még egy számlát se tudom, hogy kéne befizetni. Főzni se nagyon tudok, csak max nagyon alap kajákat.

Viszont szeretnék minél hamarabb elköltözni itthonról, mert az apám idegbeteg és minden nap bántalmaz, fizikailag mondjuk ritkábban, de minden nap üvöltözik velem apróságok miatt, még idegenek előtt is és olyanokat ordibál, hogy egy hülye, idióta p**sa vagyok, meg ha valamit meg kell csinálnom neki (pl. az internetre felrakni egy hirdetést vagy ilyesmi), nem megkér, mint egy normális ember, hanem egyből ordibálni kezd, hogy ha nem segítek neki, orrba ver. Néha nálam is elszakad a cérna és én is ordítva válaszolok neki, ilyenkor fordul elő, hogy fejbe ver, rángat, teljes erőből nekilök a falnak vagy a radiátornak, stb. Az anyám pedig csak adja alá a lovat ilyenkor és a háttérben ott magyaráz, hogy "Mit képzel magáról ez a retek kölyök, adjál neki". Ha meg az apám elmegy máshová, nekem kezdi el szidni, hogy milyen idegbeteg egy állat..

Szóval ezért lenne jó elmenni innen, de egyrészt még suliba járok és diákmelóból nem tudnék egy albérletet fizetni, másrészt ugye mint írtam, alap dolgokat se tudok elintézni. Mit tennétek a helyemben?


2018. nov. 25. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Egy szobát sem tudsz fizetni?

Valami rokonhoz nem lehet menni?


Az bilyen dolgokat csak el kell kezdeni csinálni és másodjára már menni fog. Mindenhol akad segítség. Csak azon kell túllépned, hogy "nem tudok semmit". Mások se úgy születtek, mindenki megtanul ja egyszer. Ha olyasmit kell csinálnod, amit még nem csináltál, akkor szépen köszönsz, elmondod, hogy nem biztos, hogy jó helyen jársz, de ezt és ezt szeretnéd, tudnának e segíteni. Ha kedvesen kezdesz, akkor csak ritkán bunkó a fogadtatás.


A problémának ez a legkisebb része, semmiség a mindennapjaidhoz képest.

2018. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
ezek szerint még gyerek vagy. szóval egyrészt, nem gáz ha nem tudsz elintézni dolgokat, 15-16 éves gyerekként még én se tudtam. amikor rá van kényszerítve az ember, akkor megtanulja. egyébként meg mindig ott van az internet ahol mindent megtalálsz, mit hogy kell csinálni, meg segítséget is kérhetsz mondjuk itt. 🤷🏻‍♀️ amúgy meg alapból ne is gondolj rá hogy te majd gyerekként albérletbe mész. szépen megvárod amíg 18 leszel és befejezed a gimit. aztán keresel egy rendes melót és majd akkor elköltözöl, ha már lesz mondjuk egy két hónapnyi megtakarításod, és tudsz fizetni egy kauciót meg egyhavi bért is. addig meg annyit tehetsz hogy nem ordibálsz a szüleiddel, hanem szépen jó gyerekként teszed amit mondanak. már, ha nem akarsz boxzsák lenni. meg egyébként se. nem tudom mi a rák van a mai kölykökkel, de nekem eszembe se jutott volna kajabálni a szüleimmel, akkor se ha ők tették volna ugyanazt 🤦🏻‍♀️
2018. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Lány vagy vagy fiú vagy? Ha fiú,akkor védd meg magadat.
2018. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd az elején és készülj fel arra, hogy hibázni fogsz, nagyon sokat, ahogy mindenki más is sokat hibázik, csak nem szokás bevallani. Ez azt a látszatot kelti, hogy mindenki tökéletesen tud mindent. Persze, hogy nem.


Ha valami ügyet intézel, akkor a kulcsmondat az ember felé a következő: "segítséget szeretnék kérni xy ügyben". Ha pénzről van szó, megnyugodhatsz hogy készségesen fognak segíteni és egy idő után megszokod mit hogyan kell csinálni.

2018. nov. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy életképtelen, max tapasztalatlan, az itteni "depressziós" felhasználók nagy részének fele annyi gondjuk sincs mint neked, azt mégis öngyilkosok akarnak lenni meg nyavalyognak, na ők az életképtelenek, te nyavalygás helyett megoldást keresel, szerintem ez nem jellemző az életképtelenekre. Egy darabig még ki kell bírnod, befejezed a sulit munkába állsz és amint összejött a kaucióra a pénz azonnal otthagyod azt a csőcseléket.
2018. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!