Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesen elcsesztem az életem....

Teljesen elcsesztem az életem. Egy életképtelen lúzer. Van még visszaút vagy menthetetlen vagyok?

Figyelt kérdés

A történetem röviden, tele vagyok félelmekkel, fóbiákkal, gyereknek érzem még magam (25 évesen) stb.

A lényeg:


2010-ben végeztem a szakmámmal(informatikus). Utána 2013.januártól fél évig dolgoztam mint takarítónő. Aztán 2015 végén 2 hónapot szintén takarítónőként és idén márciusban 1 hetet irodán.


Elértem arra a pontra, hogy ez így nem mehet tovább, dolgozni akarok! Arra is rájöttem, hogy mit szeretnék, irodai asszisztens lenne álmaim munkája!

De hogy kezdjek neki?

Tapasztalatom nincs benne, max informatikus szakmám ami jelenthet valami előnyt.

Aztán vakon írni nem tudok (bár ezt meg lehet tanulni), nyelveket nem tudok, semmi érzékem hozzá, nem jó a hallásom, csak kínlodok velük és semmire se jutok.

És hogy mit csináltam eddig? SEMMIT! Igen, hülye voltam... nem törödtem az önéletrajzommal semmivel, alig hívtak interjúkra, ha behívtak is elcsesztem, mert féltem, szorongtam. Most elhatároztam, hogy összerakok egy jobb önéletrajzot, motivációs levelet, de a lukakkal mit csináljak? Ez túl sok idő, még se mondhatom, hogy kb 4,5-5 évig olyan szerencsétlen béna voltam, hogy közmunkán kivül semmire, senkinek se voltam jó.


Még valami amitől még bonyolultabb lesz az esetem: Eléggé el is hagytam magam ez idő alatt, a folyamatos kudarcok stb megtették a hatásukat. 160 cm vagyok és 130kg! Emiatt sajnos nem bírom a fizikai munkát, elgyaloglok kicsit gyorsabb tempoban 1 sarkot és ki vagyok fulladva. Ezen is dolgozom amúgy! Igyekszem mozogni, egészségesebben enni. Na de nem emgy egyik napról a másikra.

TUDOM, HOGY A VILÁG LEGNAGYOBB IDIÓTÁJA VOLTAM, HOGY HAGYTAM EZT AZ EGÉSZET ÍGY ELFAJULNI, szóval légyszíves nem kérek lehúzást, az nem segít.

Mit tehetnék? Segítsetek kérlekszépen!


2016. ápr. 2. 17:56
 1/8 Roland G. ***** válasza:

Szia!


1.Ne tedd fel többé ezt a kérdést.Nem vagy menthetetlen.

2.Valószínű,hogy önértékelési zavarod van a külsőd miatt.Manapság fontos a külső megjelenés,úgyhogy jó döntés volt,hogy ezen is dolgozol.Ebből is látszik,hogy elkezdődött valami változás.A lényeg,hogy ne add fel soha.

Nehéz személytelenül tanácsot adni tudom.Felejtsd el a múlt kudarcait,tanulj belőle és fel a fejjel.


Legyen szép hétvégéd!

2016. ápr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem!
2016. ápr. 2. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom neked, hogy a vakon írást mindenképpen tanuld meg, mert azt irodai munkákhoz kérni szokták, akárhova is jelentkezel! Nem tudom, hogy házilag hogyan lehet elsajátítani, mert mi a középiskolában tanultuk, de nézz utána hátha van valami tanfolyam vagy valahol a neten elmagyarázzák, hogy kell gyakorolni és akkor meg tudod tanulni kellő szorgalommal otthon is. Ha most nincs munkád, akkor van szabadidőd bőven, minden nap tudsz tanulni 1-2 órát, így pár hónap alatt meg tudod tanulni az összes billentyűt, utána pedig már csak a gyakorláson múlik, hogy a sebességet is tudd növelni! Nekünk azt hiszem kb. 1 évbe telt, mire megtanultuk, de mi heti 2x45 percben tanultuk csak, ha intenzívebben tanulod, szerintem sokkal rövidebb idő alatt is elsajátítható a dolog.


Emellett ha van szabadidőd, elmehetnél valahova önkénteskedni akárcsak ha rövidebb időre is. Ezt aztán bele tudod írni az önéletrajzodba, hogy te itt és itt dolgoztál. Ez általában jó pont szokott lenni, mert látják, hogy nem vagy lusta ember, és az embertársaidnak is segítesz. Ilyenekkel az önéletrajzodban lévő lyukakat is ki lehet tömni. Mondhatod, hogy te mondjuk 2014-ben dolgoztál önkéntesként itt és itt, mégha nem is abban az évben voltál, mindegy, úgysem fognak utána nézni. Mesélhetsz róla, hogy ott miket csináltál, miket tapasztaltál, mit tanultál belőle! Hozzáteheted, hogy mellette tanultál, továbbképezted magad (pl. megtanultad a vakírást). Ez máris jobban hangzik, mintha azt mondanád, hogy nem csináltál egy évig semmit sem.


A nyelvtanulás, ha nem is megy jól, attól még próbálkozhatsz kicsit fejlődni benne. Mármint abban a nyelvben, amit a suliban tanultál (gondolom angolul vagy németül tanultatok annak idején). És ha előkerül a téma állásinterjún, akkor őszintén megmondhatod, hogy nem az erősséged az adott, nyelv, DE (!) te igyekszel fejlődni benne, szoktál tanulni, hogy jobb legyél.


A lényeg, hogy a gyengeségeidet mindig úgy kell beállítani, amivel tisztában vagy, elismered, de ugyanakkor próbálsz rajta változtatni! Mert azt nyilván nem hiszik el egy interjún ha azt hazudod, hogy mindenben jó vagy és semmi gyengeséged nincs. De az sem jó, ha elkezded sorolni, hogy mi mindenben nem vagy jó, és nem is érdekel, nem is próbálkozol jobb lenni benne. Az nem jó pont, ha azt látják, hogy kerülöd a kihívásokat. Mindenképpen azt kell mondani, hogy te változtatni próbálsz (még akkor is ha ez esetleg hazugság).

2016. ápr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is a választ! valóban igyekszem változni, változtatni
2016. ápr. 2. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az informatikus az mit takar? Programozni tudsz? Mert az a legkönnyebb kitörési pont.


A 130 kiló ledolgozásának meg ugorj neki, rengeteg önbizalmat fog adni ha sikerül. (Tipp1: kaloriabazis.hu Tipp2: bicajozz sokat, mármint valódival, ne szobabicajjal. Az a mozgásforma ami legkevésbé terheli az ízületeid viszont igen hatékonyan égeti le a zsírt.)

2016. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendszergazda
2016. ápr. 3. 00:25
 7/8 anonim ***** válasza:

A taplalkozasban en megprobalhatok segiteni, bar en is me csak tanulom. Ha gondolod irj privit.

Menthetetlen ember nincs, akarat kerdese az egesz. En azt vallom, a tehetseget a legtöbbször szorgalommal lehet potolni. Nem mindig, de nyelvtanulas eseten mindenkeppen. Ebbe is adok szivesen par tippet, ha gondolod.

2016. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egészséges táplálkozás, mozgás valami olyan önkéntes munka amit szakmai gyakorlatként is beállíthatsz, itt van az irodai munkád is.. a rendszergazdai végzettséged is előnyt jelent. Pár hasznos program: duolingo (angol tanulás) klavaro (vakon írás).

És felejtsd el, hogy mennyire elcsesztél mindent mert ez nem igaz. Legyen a,b,c,d.....terved is!

2016. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!