Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek, ha Ti vásárló...

Ti mit tennétek, ha Ti vásárlóként bemennétek a boltba és egy idegent lopáson kapnátok - amit az eladók meg a biztonságiak nem vesznek észre?

Figyelt kérdés

Egy lopással kapcsolatos kérdést láttam ma a Gyakorin és róla eszembe jutott ez; gondoltam felteszem.


Arra volnék kíváncsi, hogy Veletek megesett e bármikor, hogy észrevettétek, hogy valaki éppen lop, de csak Ti láttátok (akár valami olcsót, de olyat mint kenyér vagy a kutyájának olcsónbb konzerv vagy akár drágábban, mint pl valami márkás alkoholos ital).


Ha ilyen megesett, mit tettetek? Vagy mit tennétek, ha ez történne?



2018. nov. 27. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Szólnék a tolvajnak, hogy tegye gyorsan vissza!
2018. nov. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom. Kapásból azt mondom, hogy szólnék. De ha átgondolom, azért ez a mai világban nem olyan egyszerű. Lehet, hogy majd még utána engem ver meg a bandája a bolton kívül. Vagy megjegyeznek és máskor elkapnak a városban.

Szóval valószínűleg nem szólnék rá, de keresnék egy ott dolgozót.

2018. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha alapvető élelmiszerről lenne szó és tényleg olyan dolog, amire szüksége lehet, akkor nem csinálnék semmit. Ha viszont alkoholt vagy hasonlót lopna, akkor raszolnek, hogy rakja vissza vagy szolok az eladoknak. Vagyis ezt szeretném tenni, ha ilyen helyzetbe kerülök, nem tudom a valóságban mi lenne. De több faktor is van, egy multinal érdektelenebb lennék a lopásra, mint egy kisboltban az biztos.
2018. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer láttam ilyet. A hölgy törölközőket gyömöszölt be a táskájába. Csak pislogtam, azt sem tudtam, mit tegyek. Végül nem szóltam, mert valahonnan ismerősnek tűnt a nő, de lehet, hogy csak hasonlított valakire. A nő mentem eltűnt az üzletből, esélyem sem lett volna szólni bárkinek is :D Már csak az utcán kergethették volna.
2018. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem tennék semmit, illetve igen: tovább a saját dolgom. Sokszor akartam már jót tenni, de folyton én szívtam a végén, így ezek árán megtanultam hogy törődjek a saját dolgommal és kész.
2018. nov. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

A bolt tenne valamit,ha az űzletben a tàskàmból lopnànak? Nem.

Előfordult màr, hogy rosszul volt àrazva és àtbasztak a pénztàrnàl? Igen.

Akkor én minek jàtsszam a hős biztonsàgiőrt?! Semmi közöm hozzà.A boltnak naponta milliós bevételei vannak.Nem egy surmó kis tolvaj miatt fog csődbe menni.Amúgy is,ha ilyenre vetemedik,biztosan rà lehet szorulva.

Mondjuk,ha azt a temérdek hibàs,vagy szavatossàgi lejàrat közelében lévő terméket nem hagynàk megrohadni a kukàban,vagy megsemmisíteni,hanem szépen kitennék hogy vigye el aki ræszorul.Akkor màris kevesebben kényszerülnének lopàsra.

Amúgy meg a spicliség undorító dolog.


Egyszer a tescoban elloptàk anyàm pénztàrcàjàt karàcsony előtt.Reklamàlt.Kért segítséget a biztonsàgiaktól is.Mi volt a vàlasz? A biztonsàgi szolgàlat az üzlet vagyonàt védi,nem a vàsàrlóét.Eszükben nem volt segíteni.Azt javasoltàk,a rendőrséget hivhatjuk.De addigra bottal üthették volna a tetves tolvaj nyomàt.Na hàt ennyit erről.

2018. nov. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Legfeljebb egy ott dolgozónak szólnék, de csak jelentősebb termék esetében. Ha beleeszik egy zsömlébe, az nem akkora veszteség. Mondjuk nem rajtakapás, de olyan volt már, hogy a fagyis pultban olyan dobozos fagyit találtunk, amiből hiányzott, valaki kikanalazta a közepét, akkor szóltunk a pénztárnál.
2018. nov. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Engem ami igazàn idegesít,az az,amikor egyes vàsàrlók mindenhez megnyàlazott újjal nyúlnak.Meg összefogdosnak,nyomogatnak mindent.Zavar mert gusztustalan.
2018. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Ahol van biztonsági az már eleve nagy multi.Nem naprol napra élnek lopásokkra van pénz el rakva nekik.Engem jobban zavar hogy, feldolgozott ételeket kel kajálnni a szegényeb rétegnek.Meg nevetséges fizetéséböl csak multi marad választásnak.A sok szerencsétlen meg cigi,alkoholt fogyasztja mert nem lát ki utat a helyzetéből.A szegényeb országokban szerencs játékot is be tiltanám mert nehéz ki találni hol népszerűek és profittálnak belőle.
2018. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én láttam már ilyet.

A CBA-ban milkát tett el, szóltam az árufeltöltőnek, ő meg a többieknek.

A végét nem vártam meg, be is van kamerázva az egész bolt.

2018. nov. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!