Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindent a szivemre veszek, a...

Mindent a szivemre veszek, a munkahelyi dolgok miatt is rosszul érzem magam, mit tanácsolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Egy nagyon lelkiismeretes ember vagyok, egyszóval olyan, akit általában kihasználnak. Mintha mindenki gondját magamon viselném, segiteni akarok és ha nem tudok lelkiismeret furdalásom van.

Első munkahelyemen kezdtem fél éve. Ugye még zöldfülü vagyok...A múlhéten lopás történt itt az üzletben, romák szépen kijátszottak mert ugye egyedül vagyok, amit csak a kamerán vettünk észre, mert gyanakodtam.

Még nem oldódott meg az ügy, nem kapták el őket... de azóta kellemetlenül érzem magam.

Tudom, hogy nem én vagyok a hibás, sőt szerencse, hogy észrevettem, de mégis magam okolom, hogy lehettem volna figyelmesebb vagy kellett volna látnom az első elcsenést is.

Más dolgaim/suli/ sincsenek teljesen rendben és úgy érzem túl sok dolog történik velem. Sokszor inkább csak otthon ülnék, hogy ne is érjen inger, ne történjen velem semmi ami újabb fejfájást okoz. Talán az a gond, hogy mindent szivre veszek, túlságosan törődök mindennel, ami megöli a jelenemet, mert folyton a jövőre gondolok. Arra, hogy legyen már vége, teljen már el a nap, a hét, a hónap... és ha eltelik újabb dolog jön.


A legrosszabb az egészben, hogy ha nem vagyok jól akkor az kihat a viselkedésemre is és a külsőmre is. Ilyenkor kevésbé érdekel hogy nézek ki, nincs kedvem szépitkezni, hanyagolom magam és nincs úgy kedvem bármit is csinálni. Önbizalomhiányosnak érzem magam és összegörnyedek, mindenkinél jobban lealacsonyodok...


Tudom hogy ez nem jó és kiszeretnék lépni belőle, de nem tudom hogyan. Szükségem lenne pár tanácsra! 21n


2018. nov. 30. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt csináltam, mindent a szívemre vettem, izgultam, hogy nem vagyok tökéletes, túl nagy elvarasaim voltak magammal szemben, aztán szépen jött a reflux meg a pánikrohamok. Mivel nem akartam már huszonévesen tönkremenni, így gyorsan változtattam a gondolkodásomon,és azóta próbálom sokkal lazábban venni a dolgokat. Eleinte persze nehéz. Kell egy jó barátnő mondjuk, akivel meg tudod beszélni a dolgaidat vagy egy idősebb, tapasztaltabb rokon, ismerős, aki tud tanácsokat adni.
2018. nov. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szóval 21 éves vagy, elhanyagolt, görnyedt... én szégyelleném magam a helyedben.

Átlátod mi a helyzet de mégsem változtatsz. Így eszemben sincs tanácsokat ideírni neked mert felesleges, nem fogsz tenni semmit.

2018. nov. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2018. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az állandósult stressz szint káros az életminőségre és az élethosszra nézve egyaránt. Válasz a természetednek megfelelő stresszmenedzser módszert (relaxáció, meditáció, jóga stb) és gyakorold rendszeresen.

2018. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy. Gondold át mi a fontosabb, mit akarsz érezni, és érezd.
2018. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!