Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális fóbiám van, érdekeln...

Szociális fóbiám van, érdekelne hogy akinek szintén van annak hogyan nyilvánul meg, tesz-e ellene valamit, van valami motivációja és hogyan hat ki az iskolai/munkahelyi dolgokra?

Figyelt kérdés
Kezdem én , 20+/F vagyok , azon kívül h szociális fóbiám van , introvertált is vagyok . Szerencsére vannak barátaim voltak párkapcsolataim szóval nem panaszkodhatok , de és itt jön a baj , hogy eléggé megnehezíti az életem a szociális fóbiám .Még az alapvető dolgok is nehezeimre esnek : elmenni a boltba kenyeret venni , telefonálni , meglátogatni az orvost nah meg persze az iskola , ami maga a pokol :) hála égnek senki nem piszkál és mellettem vannak a barátaim , de még így is nehéz . Akinek szintén van tudja miről beszélek . Mondhatni minden reggel felveszem az álarcomat hogy ne tudja meg senki a " titkomat " . Igazából sokat lehetne erről beszélni , de ameddig nem jön ide senki " nem akarok a falnak beszélni " Szóval vissza térve a kérdésre , ti hogyan vagytok ezzel ?

2018. ápr. 25. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én se szeretek annyira emberek közé menni, de egyedül a négy fal között csaknem élhetem le az életem. Suliba muszáj elmenni, ahogy a boltba is. Ilyenkor próbáld meg kizárni a külvilágot, hallgass zenét vagy figyelj meg az utcán dolgokat és gondolkozz el rajtuk. Az a baj, hogy ha elkezdesz még jobban bezárkózni csak egyre nehezebb lesz újra nyitni, szerintem ezt csak tapasztalással lehet legyőzni.

L

2018. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Otthonvégezhető informatika munkát választottam. Így csak akkor és csak azokkal találkozom amikor és akikkel szeretnék. Sokszor érzem magányosnak magam, de még mindig elviselhetőbb, mint a folytonos szorongás.

28F

2018. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem munka-suliügyi problémám már nincsen. Sokat dolgoztam magamon, hogy egy telefonhívás vagy elmenni valahova, megoldani a feladatot stb ne okozzon gondot. Viszont emberi kapcsolatokat nem tudok kiépíteni. A bájcseverészésre nem tudok ugyanígy „feladatként” tekinteni. Úgyhogy még felszínes kapcsolataim sem alakulnak ki. Interneten szoktam ismerkedni. Úgy nincs meg a szorongás, van időm gondolkodni-pontosabban nem gond, ha van időm rá.

Meg ugye nálam a szorongás az teljes blokkoltsággal jár. Mint a futás közben megfagyó kecskék 😃

2018. ápr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jellemző,de délutánra erősödik.A munkám 2 műszakos többnyire,de próbálom elérni emiatt hogy csak délelőttös lehessek.Akkor még nem vagyok ennyire depresszív,szorongós.Ha felerősödik,olyankor kerülöm a tömeget,több ember előtt nem szólalok meg,egyedül töltöm a szüneteket,nagyon kell ennyi egyedüllét.Ettól nyugodtabb leszek,mivel van amikor pánikszerűen tör rám ez az iszonyat.
2018. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ahogy idősebb lettem egyre nehezebb lett. Gimnáziumban nem voltak barátaim egyáltalán, és emiatt senki sem volt, aki segíthetett volna a tanulással kapcsolatban. Pl mások gyakran egymásról másolták a házit, elmagyaráztak egymásnak dolgokat, szóltak ha valamiből dolgozat lesz és a barátjuk nem tudott róla... nekem ezekben senki sem segített. Néhány kudarc után elment a kedvem a tanulástól teljesen, semmilyen tantárgyban nem éreztem jónak magam. Így olyan egyetemre mentem, ami könnyűnek hangzott de igazán nem érdekelt. Még most is küszködök a diploma megszerzésével, már attól is nagyon ideges leszek, ha be kell mennem a témavezetőmhöz vagy a könyvtárba. Az egyetemi órák során sem sikerült kapcsolatokat kialakítanom, ami eléggé megnehezítette az egészet. Sok munkatapasztalatom még nincs, de ott sem számítok semmi jóra.

22/L

2018. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!