Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az irományról?

Figyelt kérdés

Facebookon a napokban láttam meg a következő posztot


"Egyre ritkábban látok ölelkező párokat, egymást a padon felfaló fiatalokat.


Mi nem ilyenek voltunk, mi pusztultunk egymásért!

Nyomkodjátok a telefont, étterembe, randin is, nem néztek egymás szemébe, nem tudjátok, hogy a másik mit szeret, mit akar, nem ismeritek és nem is akarjátok megismerni egymást.

Szelfi és chat kapcsolatokban éltek, nem akarjátok megélni a valós boldogságot.


Rohantok, vásároltok, rohantok, autóval, gyalog, egymás mellett.

Nem néztek fel, nem mosolyogtok.

Aszexuálisok vagytok, prűdök és tabusítottak, virtuálisak, eltömegesedettek, közhelyesek, lélektelenek.

A társkeresőkön profi fotókon pózoltok, luxusautó a háttér, tanult a mosoly, tömeg a séró, tucat a smink.


Képmutatóak vagytok, nem akartok megnyílni, eljátsszátok az elérhetetlent, közben hibákat-hibára halmoztok.


Nem tudtok magatokról mesélni, nincs véleményetek semmiről sem, nem érdekel benneteket semmi, csak a poszt, a szelfi és egy zárt világ, ami kizárja a valóságot, a kacagást, a mély lélegzetvételt, az érintést, a remegést, az izgalmat, a bizsergést.


Önmagatok felé gravitál minden, magatoknak éltek, tanultok, dolgoztok, vásároltok, tetszelegtek.

A szerelmed kellékes a színházadban, a barátok, ismerősök kacatok.


Lányok ti fiút játszotok, fiúk ti sosem nőtök fel.


A személyiségeteket felzabálta a posztmodern tér.


Ti már nem tudjátok milyen más csókjától kocsonyaként remegni, nem tudjátok milyen egy hideg buszon összebújva iskolába menni, nem tudjátok mekkora boldogság az első randi, az első együttlét, az őszinte ráfeszülés, a gyertyagyújtás, a félelem és halálos szerelem.


Színészek vagytok, fakó színészek, fásultak, besavanyodottak.

Nincs életetek, csak a business, a money és a virtuális tér.

Cinizmus, intrika, egománia..

Nem tudjátok értékelni a világ legcsodálatosabb teremtményét:


egy nő buja, érzéki, lágy testét.


Nem tudjátok értékelni egy szerelmes férfi ölelését, szenvedélyét, hódolatát.


Amit tudtok: mikor jön ki a legújabb okosteló, hol lehet online rendelni, milyen sminkben kell szelfizni, mennyire vagi a műkörmöt a bőrkormányon fotózni, milyen színű legyen a szakáll, trottyos a gatya..


Mi a baj srácok? Mi van veletek lányok? Miért nem törődtök egymással?

Miért unalmasabb a másik? Miért nem ismeritek meg egymást, miért nem ölelitek meg egymást? Miért szeretkeztek olyan ritkán?


Miért untatok bele, hogy vagytok?


Egyszer éltek..


Mi történt veletek fiatalok?"


Sajnos teljesen magamra ismertem ebből van kiút? 26f


2018. dec. 1. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy újabb facebookos "bezzeg az én időmben" ember. Ki kell röhögni az ilyet és menni tovább
2018. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Jellegzetes facebook-prédikátor irománya, amelyben ugyan vannak használható gondolatok, de összességében hamisabb, mint az a gyűrű, amit a cigányok árulnak az aluljáróban.
2018. dec. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Van-e kiút?

Persze, kérdező, ne csinálj úgy mint ahogy fennt le van írva, ennyi.

2018. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez egyáltalán nem igaz. Nyilván vannak a generációnak ilyen képviselői, de nem kell általánosítani. Olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy minden cigány lop, csal, hazudik. Nem kell megbélyegezni egy generációt / népcsoportot csak, mert van pár olyan képviselőjük akikkel nem egyeznek az erkölcsi nézeteink / véleményünk / szokásaink.
2018. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Valljuk be, nem tagadható, hogy a modern technológia függőséget okoz és romboló hatással van a szociális kapcsolatainkra. Dióhéjban, mivel csak fényezzük állandóan magunkat online, csak azt látjuk egymásból, hogy mindenki tökéletes és csak saját magunknak vannak igazi problémái. Nem tudjuk elvárni, hogy a "tökéletes" "barátaink" megértsék a mi tökéletlen valónkat, így nem is tudjuk elmélyíteni a kapcsolatainkat velük, még élőben sem. Még ennek a tudatos ismeretében sem lehet ettől a korláttól szabadulni.

Valós a probléma és csak az online jelenlét feladásával lehetne orvosolni - ehhez pedig olyan mértékű akaraterő és önuralom kellene, amit semmiképp se lehet egyszerűen elérni.

2018. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Részben igaz, a generáció egy részére, viszont az, hogy prűdök vagy aszexuálisak lennének azt nem állítanám, mert manapság baromi sok az aberrált barom, aki minden nap mással szexel. Szerintem pont ez a probléma, a környezetemben egy csomóan mindenkivel összefekszenek, nemhogy senkivel. Különben nem kérdeznék a tizennégy évesek, hogy gáz e, hogy szűz még. A megjátszott dolgok kapcsolatok, a zárkózottság, a felszínesség, igen ez igaz valamennyire (bár nem kell általánosítani, mert oké, tisztelet a kivételnek, meg akinek nem inge nem veszi magára, de ezt a a szöveget kikérem magamnak, jó pár kortársam nevében is)
2018. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

ha neki lenne élete, akkor nem másokkal foglalkozna, nem másokat szapulna.


különben meg utálom az utcán, buszon csókolózó primitív embereket. Kész öröm, hogy valóban egyre kevesebbet látni ebből a visszamaradt, közönséges fajtából.

2018. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

"Egyre ritkábban látok ölelkező párokat, egymást a padon felfaló fiatalokat."

Adta az ég, nem kell egymást nyaló-faló szerencsétleneket bámulni, utálom mikor nyilvános helyen HANGOSAN nyalják egymást az emberek, szívem szerint lepisálnám azokat akik ezt csinálják mások előtt! Ha dugni akarnak akkor ahhoz tudom javasolni a hálószobát, nem a másik szemét, fülét sérteni a cuppogással meg a nyalakodással. Múltkor is több mint egy óráig álltam sorban és előttem nyilván egy ilyen nyomorult nyalakodó pár zabálta egymást FOLYAMATOSAN, szerintem ha 100 különböző metódust nem találtam ki a hidegvérű lemészárlásukra akkor egyet se!

2018. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

A gyilkosok, erőszakos emberek és pedofilok után az olyan embereket utálom a legjobban, akik úgy gondolkodnak, mint ennek a hányásnak az írója. Nem viccelek.


A világ mindig szar hely volt, az emberek évezredek óta pont ugyanolyanok, nem véletlen, hogy gyakorlatilag a lakosság nulla százaléka jött rendes családból. Az emberek nagy részének szétmentek a szülei, a nagyszülők nagy része csak megszokásból van együtt, azok meg, akik már benne vannak a harmincas éveikben, és van gyerekük, szintén készülnek a válásra, de jaaaaaaah a k..rva telefonnal van a baj, meg azzal, hogy van egy 8 órás munkám.

Statisztikailag úgyis 100% esélyem van arra hogy elszaródjon egy ponton a kapcsolatom, de Urunk 2018as évében legalább már tudok úgy pizzát rendelni a telefonomról, hogy 1, nem kell beszélnem a telefonkezelővel, ami amúgy idegesítő lenne 2, pont akkorra szállítják ki, mire hazaérek munkából, így még meleg, mikor megzabálom. Pusztán ez az apróság többet ér nekem mint bármilyen ostoba "régi érték" amiről ennek a szarnak az írója szeret fantáziálgatni.


A bizniszt és a mánit meg hajkurászhatom, úgysem lesz soha a büdös életben pénzem egy rendes házra a nyomorék csok miatt, szóval wtf???? Mit kéne csinálnom? Lépjek ki a munkahelyemről és smároljak a pasimmal a híd alatt vagy az árokparton?


Végül meg: irritáló kis gerlepárok mindenhol vannak. Pont a napokban jött nekem a boltból kilépve két kis suhanc, mert pont akkor akartak nyálat cserélni. Lehet, hogy az zavarta össze ennek a facebookposztnak az íróját, hogy tél van, és ezért nem ülnek ki annyian a parkokba közszeméremsérteni? Majd nyáron kiülnek.

Nem tudom, hogy hol élsz te, vagy az író, de felénk olyan párok is vannak nyáron, akikre legszívesebben kihívnám a rendőrséget.

(Külön vicces hogy egyszer aszexuálisok vagyunk, akik már csókolózni sem tudnak rendesen, máskor meg szajhák; ösztönlények akiknek csak egy olcsó dugásra van igényük. Nem tudom, szerencsekereket pörgetnek ezek reggelente, és az alapján döntik el, hogy miről menjen a napi panaszáradat?)


Elmehet a francba aki azt hiszi, hogy régen minden jobb volt. Ha annyira panaszkodik a modern világra, legalább facebookot se használna.

2018. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Röviden és tömören: nagyon gáz.
2018. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!