Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szenvedsz valamilyen folyatéko...

Szenvedsz valamilyen folyatékos betegségben?

Figyelt kérdés

Nem értelmi!


Hogyan éled meg a mindennapokat?



2018. dec. 3. 19:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen szenvedek de nem tudom a nevét. Te talán segíthetsz megtudni.


Íme:


Mondjak egy igazán szomorú dolgot? Ismerni a világ lehetetlen megközelítéseit fájdalmat okoz. Az igazságot ott keresni ahol kényelmes, gyengeséget eredményez. Egy bolond talán többet ér ha őrült világban él. Nos, köszönöm a lehetőséget. Amikor gonoszságról és jóságról prédikálnak, hazudnak habár lehet nem is tudják. Akár gonosz, akár jó legyél, egymást lobbantják haragra ezek az ellentétek. A harag mindig gonoszság. Nincs benne semmi élet, a harag fertőző. Akárki mondhatja, hogy nem és bárki mélyre temetheti a magáét. De ő nem jó csak annak hiszi magát. Ne foglalkozz vele és minden jó lesz, hidd csak el bátran. Tudod ez a legnagyobb hazugság amit magaddal elhitethetsz. Meg kell értened, a harag a sötétséget táplálja. A harag, a félelem, minden sötétség amit a másik oldal ellen érzel, fejlődik és terjed benned, közben másokban is. Azt hiszed egészséges vagy és azt hiszed ez így normális, csak azt nem hiszed el, hogy ez a hited tesz halandóvá.

Szeretkezz, ne háborúzz!


Ilyen gondolattal ébredtem fel reggel.

2018. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mozgássérült v látássérült életére lennék leginkább kíváncsi.
2018. dec. 5. 14:52
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Paranoid skizofrenia
2018. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen ,most már kibirom mert ez olyan amin lehet segiteni műtéttel
2018. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Vak vagyok.

A technika fejlődésének köszönhetően egyre kevesebb dologban korlátoz.

Egész jól viselem azt mondhatom azt hiszem. Persze idegen helyekre egyedül nem tudok elmenni, idegen városokba, de a saját településemen igen jól elboldogulok.

2018. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Neharagudj ,hogy ilyet kérdezek ,de vaként ,hogy olvasátok el a kérdéseket és ,hogy válaszoltok rá?

Csak kiváncsi vagyok.

2019. júl. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem vagyok vak, de remélem nem bánod ha én válaszolok.


Vannak olyan programok amik felismerik és felolvassák a karaktereket, szavakat a kurzor mentén. szóval ahogy húzzák végig az egeret a szövegen a gép felolvassa nekik.

Ami pedig az írást illeti, nem tudom megfigyelted e már, de a billentyűzeten az "F" és a "J" gombon van egy-egy kis rücsök, azzal tudják belőni hogy ahhoz képest melyik gomb merre van. Ugye gépírásnál is úgy tanítják hogy a két mutató ujj ezeken a gombokon kezd.


Legalábbis, én úgy tudom hogy ezzel a módszerrel tudnak a vakok számítógépet kezelni.

2019. júl. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#15 vagyok.

Az olvasás nem egészen úgy megy :) Kicsit nehéz lenne vakon a sorokon az egérkurzort húzni :D

A képernyőolvasó programot billentyűzettel navigáljuk. Amikor írunk, akkor pedig visszaolvassa a program milyen karaktereket írtunk be.

2019. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Elnézést, félre olvastam...Valóban felolvassa az egérkurzor alatt lévő szöveget, de így azok használják, akiknek van még látásmaradványa. A totál vakok billentyűparancsokkal használják, ahogy előbb is írtam.
2019. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Így van, billentyűzetről használjuk a számítógépet, nyilakkal megyünk a szövegen és a beszélőprogramot is billentyűzettel használjuk.

A beszélőprogramnak egyébként nem kell karaktereket felismernie, csak kimondani. A karakterfelismerés a szkennelés során kerül szóba, amikor a bevitt szkennelt képről egy program felismeri a karaktereket.

2019. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!