Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek az ilyenekre...

Hogy legyek az ilyenekre kevésbé érzékeny?

Figyelt kérdés

Ha meglátok egy testi vagy értelmi fogyatékos embert, mindig rám jön a sírhatnék, nagyon nehéz, hogy ne bőgjem el magam. Olyankor mindig felteszem magamban a kérdést, hogy mi a francért kell olyan világban élnünk, ahol ilyen előfordulhat? Miért nem lehet egészséges mindenki. Legutóbb 2 alacsony termetű embert láttam, akik a saját toloszekuket pakolták be a kocsiba, és tudom, hogy azt kellenne nézni az egészben, hogy ők például attól még lehetnek boldogok, és ne sajnáljam őket. Igazából igazságtalannak tartom, hogy nem kap minden ember egyenlő esélyt a normális, teljes életre.


A másik, amikor egy idős párt látok egymásba karolva, egymás kezét fogva. Nemrég voltam egy cipőboltban és egy idős úr vitte a cipőket a feleségének, hogy felpróbálja őket a néni. Nagyom aranyosak voltak. Ott is bekonnyeztem, nem kicsit.

De ilyen az is, mikor egy Nagyszülőt látok az unokájával (bár gondolom ez azért is lehet, mert a Nagyszüleim neveltek).


Meg kicsit talán más,de a mániám, hogy védjem meg a másikat, akkor is ha történetesen nem kedvelem. Ha valaki támadja, rögtön ellenérveket hozok fel az illetőnek, hogy megvédjem a személyt.

És ami talán a legrosszabb, ha meghallom, hogy valakinek a valakije elment (mármint végleg), elkezdek remegni, nehezen kapok levegőt, elönt a forróság, és persze a sírás kerülget. Jó pár percbe belekerül mire ez abbamarad.

Erzelmek téren mindig is nagyon gyengének tartottam magam, de ennyire az lennék?

Ez az egész úgy hangzik, mintha egy kislány tette volna fel a kérdést, pedig egy felnőtt, 25 éves nő vagyok, mégis egy ilyen érzelmi analfabéta.

Persze gondolom sokan vannak igy,meghatódnak meg minden, de amit én leművelek...


Miért vagyok ennyire, de ennyire érzékeny? Hogy lehetnék nem ennyire puhány?



2018. dec. 3. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is nagyon elszomorodom, ha meglátok egyet. Bele sem merek gondolni, mennyire rossz lehet úgy élni. Az emberek gazdagok meg multik akarnak lenne, ahelyett, hogy hálát adnának, hogy kezük lábuk ép!


Viszont ilyenkor mindig megvigasztalom magam azzal, hogy ezekbe a szerencsétlen beteg emberekbe 1000x több szeretet szorult, mint nagyon sok egészséges emberbe! A nagyim 16 éve fél oldalára béna, szóval tudom, milyen egy 80 kilós magatehetetlen embert fürdetni meg ellátni. De neki köszönhetem mindenemet és semmi fáradságomba nem kerül egy egész vizsganap vagy munkanap után sem! Intézetbe nem adom, amíg csak él én vigyázom rá. Most lehet a munkám miatt el kell utazzak messzire, akkor az öcsém lesz vele. Sajnos munka és tanulás mellett neki is be kell segíteni.


18/f

2018. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó tulajdonság, ha valaki érzelmes, vagyis nem az az érzéketlen kőszívű ember, akit az sem hatna meg, ha valaki épp mellette halt meg.

Mondjuk az olyan emberek erősebbek, nem fáj nekik annyira az érzelmi sebek, nehezebben esnek depresszióba, na meg strapabíróbbak a hétköznapokban is.

Jó dolog, hogy ilyen erősek az érzelmeid, én férfi létemre is hasonló vagyok, de azért a leírásod alapján te neked elég durva lehet.


"Miért vagyok ennyire, de ennyire érzékeny? " Hogy miért lehet nem tudom gondolom ahogy írtad is, te is apa nélkül nevelkedtél.

Az ad egy olyan képet, hogy nem kell elborzadni a világ szörnyűségein. De nem tudom, nekem egyszer ezt mondta a pszcihológus barátom.


"Hogy lehetnék nem ennyire puhány?" Jó kérdés, az ember nem tudja csak úgy kitépni a lelkét, vagy befagyasztani a szívét. Arra figyelj, nehogy valaki kihasználjon egyszer, mert kiismeri ezt a gyengepontodat, és az érzelmeidre apellálhat, hogy elérjen valamit.

26f

2018. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

legfontosabb megjegyzendőm, hogy ez pont hogy érzelmi fejlettséget jelent..

vannak rokonaim, gyerekkoruktól fekvőbetegként, harmincon felül is anyai ápolással és szellemi épséggel..mikor náluk időzöm engem is elkap a szánalom de én meg szeretem is..szinte irigylem most tőled ezt az azonnali, őszinte, mély átérzést..tudod az van hogy sokféle bajunk tud lenni és sokszor messziről fájnak bizonyos emberi sorsok de rá kell jönni, hogy valójában nem is csak a ránk szorulóknak van szüksége a törődésre hanem nekünk épeknek hasznos látni azt a kiegyensúlyozott, őszinte emberséget ami az ilyen nyomorultak körül érezhető..egyfajta sziget egy olyan világban ahol szinte már senki sem érzi maga alatt stabilnak a talajt és ahol már lassan a szerény élethez is keresztezni kell valakinek szándékát..

szóval legyél magad és egyedi, maradj ilyen..

2018. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ezt megnézed abba se tudod hagyni


[link]

2018. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!