Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért meséli el...

Sok ember miért meséli el hosszan a semmit, és miért hiszik azt, hogy ezzel beszélgetnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nekem például nem kell elmondani, hogy gyógyszertárban volt. Ha el akarja mondani, akkor ennyi is elég lenne, de általában így szokták: megmosakodtam, felöltöztem, a macska megint nem ette meg nokedlit, találkoztam Icukával, megint új embere van Magdinak, a gyógyszerésznek sárga a foga stb.


És persze én vagyok a rossz, amikor leállítom őket. Ha valaki nem tud értelmes dolgot mondani, akkor inkább hallgasson. Erre felháborodottan közlik, hogy hát beszélgetni muszáj!


Miért lenne muszáj? Miért kell állandóan pofázni századrangú dolgokról?


2018. dec. 4. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is gyakran foglalkoztat ez a kérdés. Szerintem nem tudnak másról beszélgetni, de valamiről akarnak. Én is unom őket, általában lerázom őket, ha lehet. Vannak ilyen rokonok is, akik a legkisebb kérdésre is elkezdenek fél órás monológot tartani a semmiről. Pláne akkor idegesítő, mikor tele vagyok gondokkal, tele van a fejem, erre más apró-cseprő ostobaságait kell hallgatnom...
2018. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor pl mit szóljon egy ismerősöm, aki lassan 35 éve autószerelő, autókat is árul, nem egy bőbeszédű valaki.

És amikor felhívják autókért, a vevőjelöltek fél órás monológokban magyarázzák az autószerelés rejtelmeit, meg természetesen mindent jobban tudnak mindenkinél.

Aztán amikor kijönnek a telephelyre, akkor már nagyon csendben tudnak lenni.

2018. dec. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Mert ha ezt nem tenné, akkor csak hallgatnátok mindketten és néznétek ki a fejetekböl egy szó nélkül.
2018. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Néha ha zavarban vagyok velem is előfordul. Próbálok udvarias lenni, nehogy azt gondolja a másik, hogy szóba se állnék vele... hát nem tudom pontosan miért, de van ilyen.

Annyira azért nem szörnyű. Volt olyan idősebb ismerősöm aki 20 percig mesélt el egy három mondatos történetet. Minden második szó után beleszívott a cigibe, de jó hosszan, aztán kifújta, és jött még egy szó, megállt, vegiggondolta, levegőt vett, már azt hitted tovább mondja de aztán inkább még egy slukk, attól féltünk elfelejti közben a sztorit.

2018. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neki, annak az embernek a kis életében az a fontos tényező, amit ő átélt. Nekem /neked meg más. Mindenki él, de máshogyan. Valóban fölösleges sokszor a részletezés, de:

"Ha a lényeg lényegét lényegtelenné lényegítjük, akkor a lényeg lényege lényegtelenné lényegül".

Ott lehet hagyni az illetőt.

2018. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azokat nem értem, akik minden nap megkérdezik, hogy hogy telik a napod, mi történt ma.
2018. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert nincs semmi témájuk amiről konkrétan tudnának mesélni, nincs bennük egy érzés hogy egy konkrét dolgot ki akarnak adni magukból, mert olyan üresek.

Csak beszélni akarnak, kiadni magukat valakinek, ahhoz meg ilyen semmiségeket is el tudnak mondani a másiknak.

Nem azért beszélnek, hogy átadjanak valamit, hanem azért hogy beszéljenek, kapcsolatot létesítsenek valakivel.

2018. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek rablók, és bárány-lelkű aki udvariasságból végigszenvedi azt, hogy érdeklődést szinlel.

Egyrészt látni kell a másikat szüksége van a dumámra, mert ha nem az akkor erőszak.

2018. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!